Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Hamster Nedir?

Seçenekler Stil
Okunmamış 01-01-2009, 02:15 AM
hamsteradmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hamsteradmin hamsteradmin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Hamster'la Fare Arasındaki Farklar

Hamsterim.com'a ait özgün içeriktir! İzinsiz alıntılanması halinde yasal işlem uygulanacaktır. İzinsiz alıntıları Hamsterim.com'a ihbar ediniz.

Öncelikle yaygın bir yanlışı düzeltmekle başlamak lazım. Hamster kendi başına bir kemirgen türüdür, tavşan, sincap, fare gibi ayrı türlerin kırması asla değildir.

Hamsterların yanaklarında yiyecek saklama keseleri vardır. Bu keselere sevdikleri yiyecekleri hızlı hızlı doldururlar ve daha sonra istedikleri bir anda yiyebilir veya kafeslerinde depo olarak belirledikleri köşeye götürüp saklayabilirler. Yanakları dolu bir hamster oldukça sevimlidir. Tabaklarına yem koyduğumuzda tabağın hemen boşaldığını görmek hepimizin sık rastladığı bir durumdur. Farelerin keseleri asla yoktur. Bu hamsterların fare olmadıklarını anlamak ve anlatmak için en önemli kanıttır.

Hamsterların farelerdeki gibi uzun bir kuyrukları yoktur. Hamsterların kuyruk sokumunda tavşanınkine benzer minik bir çıkıntı vardır ve neredeyse görünmemektedir. Hamsterları sevimli yapan özelliklerden biri de budur, bu nedenle fareyi andırmaz.

Görüldüğü gibi iki kemirgen türü arasındaki çok temel iki fark, hamsterların kendilerine özgü bir tür olduğunu kanıtlıyor. Ne tavşanlarda, ne farelerde yanak kesesi bulunmamaktadır.

Bu bilgiyle artık, "Aa fare mi besliyorsun" diyenlere rahatlıkla cevap verebilirsiniz.
Okunmamış 01-29-2009, 01:06 AM
Angelica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderator

Bunu birilerine mutlaka anlatmalıyım sanırım )
Okunmamış 06-03-2009, 08:38 AM
MoLLy_OsCaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Member

Bu lafı söyleyen herkesi bilgisayar başına toplamanın zamanı geldi!
Okunmamış 06-03-2009, 02:12 PM
cıtır&kıtır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Member

artı birşeyler eklemek istiyorum

fareler veba hastalığını taşır ama hamsterlar evcil petler arasında hiç mikrop taşımayan tek hayvan özelliğini taşır

fareler doğal ortamda yaşamış ve bulunan hayvanlardır ama hamsterlar hiç doğal ortamda bulunmamış ve ev için üretilmiş hayvanlardır

farelerin tüyleri sert ve kırçıllıdır ama hamsterların tüyleri tam tersidir

fareler pis,düzensiz hayvanlardır ama hamsterlar temiz ve düzenli(yemek köşesi,tuvalet köşesinin ayrı olması gibi) hayvanlardır.

farelerin doğuştan kuyrukları vardır..hamsterların doğustan kuyrukları yoktur..halk arasında kuyrukları kesiliyor diye söylenti vardır bu yalandır..

fareler genelde tek renklidir ama hamsterlar rengarenk..

bunları illa araştırıp öğrenmek gerekmio arkadaşlar düşününce ve kıyaslayınca kocam bi fark olduğu anlaşılıor ama bazılarının işine gelmedikleri için anlamak istemiyor..

mesela bizim bi komsu vardı çıtırı elimde gölünce ayy ne hoş bi tavşan dedi ve sevdi..biraz sevdikten sonra hamster dedim..ıyyy fare diyip kenara çekildi ve elini sürmedii...yani bir anda,sevmeyen kişiye sevdiremezsiniz,zaman içerisinde bu fare ile hamster arasındakı farklılığı anlayınca yaklasacaklar veya okdar buyuk tepki göstermeyeceklerdir sevgilerle
Okunmamış 06-30-2009, 10:14 PM
Member

Keşke bunları babamlara da anlatabilsem Fare değil çok temiz hayvanlar dedim ama fare deip kestirip atıolarŞimdi en şirin hamster resmi bulup onlara gösterecem umarım beenirler ve bnmde sizin gibi hamsterim olur
Okunmamış 07-01-2009, 12:27 PM
Junior Member

kesinlikle katılıyorum bi arkadaşım vardı ortaklar kasabasında görmüştü hamsterımı sonra bütün herkese faresi var diye anlatmıştı adım fareli kıza çıkmıştı orda
Okunmamış 07-02-2009, 01:14 AM
Administrator

Çıtırkıtırcım, farelere de haksızlık etmeyelim ) Agentzero, inşallah senin de gönlüne göre bir hamsterın olur canım Sevgili Limon, kimin ne dediğini boşver, Limon çok tatlıymış, albümüne fotolarını ekleyebilirsin, Bu da benim hamişim bölümümüze de başlık açabilirsin. Sevgiler
Okunmamış 07-10-2009, 11:07 PM
Member

Hamsteradmin Senin Kadar İyi Birini Tanımadım Ya Kardeşim Abim Gibisin Çok Saol Sewgilimle Güzel Bi Kafes Ve Bir Dişi Bir Erkek Alcaz Çoğalmalarını istiyoruz Ve Kafesinide Çok Güzel Alıyorum Ful Aksesuar Ve İtal 55 Ytl Vercem Sadece Kafese Ya
Okunmamış 07-11-2009, 12:52 AM
Administrator

: )) Teşekkürler xSoS, hayırlı olsun şimdiden
Okunmamış 07-18-2009, 09:56 PM
Mustafa96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Teşekkürler Bu Bilgiler İçin Herkez Hamsterime Fare Dio :@

Etiketler
arasındaki, fare, farklar, hamster, hamsterla

Seçenekler
Stil