Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > ACİL SORULAR

Seçenekler Stil
Okunmamış 03-20-2010, 04:12 PM
tipolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Junior Member

Exclamation Erkek gonzalesim yavruyu yedi :((

selam arkadaşlar forumunuzu yeni buldum ve çok sevindim,
yaklaşık 2 aydır yavruyken aldığım hamsterlerim; matmazel ve duracel, ilk doğumunda yavrularının hepsini ikinci günde yemişlerdi

neyse ikinci hamileliğinde ise 5 yavrusu oldu ve yavrular 3 haftalık kadar oldular maşallah çokta sevimliler ) tüylendiler gözleri açıldı bıcır bıcırlar maşallah

benim kafesim küçük bir kafesti ve 7si beraber mutlu mesut yaşıyolardı,
geçen dedimki artık kocaman oldular evlerine sığmıyolar sıkılıyolar,
bende gidip borulu evli kaydıraklı 2 katlı bir kafes aldım, oohhh bir sevindiler bir oynadılar o küçük yavrular borulardan geçiyolar)

bu ilk mesajım olduğundan biraz anlatayım dedim de

gelelim konumuza,
efendim matmazelim yine hamileydi, bende doğurmasına yakın kendisini ayırdım,
matmazel küçük kafesinde doğum yaptı,
erkek ve diğer yavrular büyük kafesinde kalıyolardı,
ama yavrular yeni kafesin tellerinin arasından mı geçtiler nedir bi gün akşam bi geldim 3 tanesi firar etmiş bulana kadar epey uğraştım )

böyle olunca da bende anne ve yeni doğmuş yavrularını büyüğe aldım,
baba ve 5 küçük yavruyu da küçük kafese..
ertesi gün bir geldim ki eve baba (sanmıyorum ama belkide diğer yavrular) 1 tanesini yemişler!
nasıl olur anlamıyorum geriye sadece 1 topak tüy ve 2 ön ayağı kalmıştı..
doğduklarında tüysüzken yediklerini duymuş vede yaşamıştım ama artık büyüyen ve tüylenen, artık büyüdü dediğim yavruyu nasıl yer???
erkeğide dişinin yanına aldım mecburen şimdi uslu ulsu oynuyor oturuyo...

bu sabah öğrendiğim şeyse daha da korkunç

bana matmazel ve duraceli veren arkadaşımın yani matmazel ve duracelin babası, annesini yemiş!
erkek dişinin yüzünü yemiş gerisi duruyormuş, neden böyle bişey olmuş? çok kötü durumdayım ya benimde başıma böyle bişey gelirse? çokta seviyordum onları artık ayrılma vaktimi geldi yoksa?

Konu tipolu tarafından (03-20-2010 Saat 04:17 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme
Okunmamış 03-20-2010, 04:27 PM
-ErgünCan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

-Doğumda ayırman gerkirdi sanırım erken doğum yapmış erken hamile kalmış
_7 hamster bayağa kalabalık bişey hamile kalmadılar mı ??
-Doğumdan sonra yavrularınb yerini deiştirmek anneyi hem sinirlendirir hemde yemesine neden olur
_Hamsterler kendi türlerine bile ölümcül kavgalar yaşayabilirler zaten sen 7 taneyi nasıl besledin bilemiyorum sürekli doğum sürekli doğum ..
-Tekrar hamile kalabilir dişi ...
-Zaten erkek hamsterler yavrulara zarar vermesin diye normalde ayrı kafese alınır + bide yanına yavru koymuşsun ...
-Yavruları büyüğe almasaydın keşke o kadar hamster ona zarar verdi sanırım ..erkek ve dier yavrular biribirine zarar vermior ise onları başka akfese al ve sahiplendir ... Gerçekten nufus patlaması olur ...
- Ayrıca anneye hamile iken bol proteinli yiyecekler vermeliydin
Okunmamış 03-20-2010, 10:49 PM
aysu_levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

aman Allah korusun oyle bişi olsa üzüntüden kahrolurum.Ay yazık hayvancağıza.
Okunmamış 03-21-2010, 01:11 AM
köfte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

annenin sürekli doğum yapması doğru değil,hem cinsleri nedir bu hamsterların onu belirmemişsin sanırım.

gonzales mi,suriye mi,suriye ise yandın,bu kadar sağlam kalabildiklerien şükür edip,onları ayırman gerek,gonzalesler toplu halde yaşayabiliyor burda verilen birlgilere göre.

birinci doğumda ders almamışın ki sen,hepsini yemişler,ikincide dikkatli olacaktın veya çiftleşmemesi için ayrıracaktın.

peki bunca yavru ne yapacak sağlam kaldılar diyelim,satılması için pet shoplara versen mal gibi önüne gelene satıyorlar,bakmıyorlar,alan kişiler ne kadar vicdanlı vs vs bir sürü şey yazık bu hayvanlara,başlarıan neler geliyor.

annelerine iyi bak zayıf düşmüştür arka arkaya doğumdan,yoksa onuda kaybedersin.
Okunmamış 03-21-2010, 12:08 PM
-ErgünCan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Köfte gonzales yazıodu yukarda yani gonzales
Okunmamış 03-22-2010, 10:12 AM
Junior Member

Heralde anlaşılmadı mesajım tam olarak arkadaşlar,

- 7 hamster evet kalabalık ama 2 büyük ve 5 yavru yani hamile kalmaları yavruların mümkün değil
henüz tüyleneli bir hafta oldular bu yüzden sürekli doğum aşamasına geçmedik DAHA

- erkek mi dişimi yedi bilemiyorum ama ilk doğumlarında hepsini yediler yavruların
ama yaptığım araştırmalara göre ilk doğumunda hayvanlar yavrularını tanıyamadığı için yabancı olduklarından yerlermiş..
Zaten 2. Doğumunda erkek ve dişiyi küçük kafeste hiç ayırmadım ve şimdi 5 yavru hala hayatta, hatta erkek onlara ağzıyla talaş taşıdı bazen üstlerinde yattı bu şekilde büyüdüler..

- yavrular ve yeni doğan tüysüz yavrular şu anda aynı kafeste değiller zaten yukarda da yazmıştım. Anne, baba ve yeni doğanlar bir kafeste diğer 5 yavru başka kafeste.

Benim anlatmak istediğim yavru iken yani doğduklarında tüysüzken vs.. Yavru yedikleri oluyor...
Fakat anne tekrar hamile kaldığında doğumu yaklaşınca ben anneyi ayırdım,
baba ve diğer tüylenmiş az büyükçe olan yavrular ise başka kafeste idi..
Bir gonzalesin nerdeyse büyümüş bir gonzalesi yemesi normalmi arkadaşlar ben onu soruyorum, arkadaşımınki ise iki yetişkin gonzales, yani kavga sonucumu yiyorlar birbirlerini?..

en iyisi ben size resimlerini de ekleyim,
beyaz olan erkek duracel, gri olan dişi matmazel, diğerleride beş yavrum )

Alıntı:
egnce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
-doğumda ayırman gerkirdi sanırım erken doğum yapmış erken hamile kalmış
_7 hamster bayağa kalabalık bişey hamile kalmadılar mı ??
-doğumdan sonra yavrularınb yerini deiştirmek anneyi hem sinirlendirir hemde yemesine neden olur
_hamsterler kendi türlerine bile ölümcül kavgalar yaşayabilirler zaten sen 7 taneyi nasıl besledin bilemiyorum sürekli doğum sürekli doğum ..
-tekrar hamile kalabilir dişi ...
-zaten erkek hamsterler yavrulara zarar vermesin diye normalde ayrı kafese alınır + bide yanına yavru koymuşsun ...
-yavruları büyüğe almasaydın keşke o kadar hamster ona zarar verdi sanırım ..erkek ve dier yavrular biribirine zarar vermior ise onları başka akfese al ve sahiplendir ... Gerçekten nufus patlaması olur ...
- ayrıca anneye hamile iken bol proteinli yiyecekler vermeliydin
1-matmazel ve gonzales ve 5 yavru yeni doğduklarında
2 ve 3-beş yavrum büyüdüler
4-mutlu mesut uyuyolardı baba ve yavrular
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 1.jpg (30.4 KB (Kilobyte), 17x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 2.jpg (26.0 KB (Kilobyte), 17x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 3.jpg (27.1 KB (Kilobyte), 15x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 4.jpg (20.3 KB (Kilobyte), 15x kez indirilmiştir)

Konu tipolu tarafından (03-23-2010 Saat 10:16 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: düzenleme
Okunmamış 03-22-2010, 11:16 AM
selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

maşallah hamsterlarının hepsi çok güzel. gonzales (campbell/rus cüce) hamsterlar genelde sosyal hayvanlar grup haliden yaşayabiliyorlar ama nadiren yetişkinlerinde ölümle sonuçlanan kavgalar oluyor. forumumuzdaki birkaç arkadaşında başına geldi. hamsterları gözlemlerken aralarında gerginlik varsa riske girmeyip ayırmak en doğrusu.
Okunmamış 03-22-2010, 02:24 PM
hamsteradmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hamsteradmin hamsteradmin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Resimleri sitenin resim ekleme özelliğini kullanarak eklersen daha kolay olacaktır, nasıl yaptın bilmiyorum ama gözükmemiş. Bilgi için imzamdaki kurallara bakabilirsin.
Yeni üyeyseniz üyeliğiniz en kısa zamanda aktif edilecektir, aktif edilir edilmez forumun özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz. "Üye oldum ama neden başlık açamıyorum" gibi aktivasyonla ilgili ya da "Ne cins hamster alayım, hamsterım düştü ne yapayım" gibi forumda sorabileceğiniz sorular için özel mesaj atmayınız, yöneticilerden msn istemeyiniz, özel bilgilerini sormayınız. Sorularınız için forumumuzda başlık açabilirsiniz, böylece benzer soruları olanlar cevapları görebilir. Sorunuzu sormadan önce lütfen forumumuzu gözden geçiriniz, sorunuzu sizden önce başkalarının sormuş olması mümkündür, bunu yaparak bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bu imza yukarda bahsedilen durumların sık yaşanmasından dolayı düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için kuralları okuyunuz. Hamsteradmin, sitenin tek sahibidir, admin olduğunu iddia eden ya da izinsiz bilgi kullanan üyelere itibar etmeyiniz ve bize bildiriniz, bu tür durumlarda kişiler hakkında yasal işlem başlatılmaktadır.

Hamsterim.com Kuralları :

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Okunmamış 03-23-2010, 10:18 PM
Junior Member

ok sitenin ekleme özeliğine göre gerekli değişikliği yaptım,
bu arada yeni doğan yavrularımda 1 haftalık oldu yavaş yavaş renkleri belli olmaya başlamış, bunlarda büyüyünce nerdeyse 12 yavrum olacak
ankarada verebileceğim bir petshop bilen var mı?
Okunmamış 03-24-2010, 06:43 AM
elmyra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Petshoptan önce sahiplendirebileceğin birilerini aramanı öneririm. Sitede alım-satım kısmına ilan açabilirsin mesela. Ankara yaşayan üyelerimizden belki talep eden olur. Petshoplardaki bakım koşulları göz önüne alınırsa evde doğmuş sağlıklı yavruları oraya vermek pek hoş değil sanki ama tabiki senin tercihindir.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Etiketler
erkek, gonzalesim, yavruyu, yedi

Seçenekler
Stil