PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyler çok acil bakınız ya bu hamster neden böyle ????

episodetwo
06-19-2009, 04:40 PM
hamsterım yemeğini yiyo suyunu içiyo ama çemberini hiç döndürmüyo çembere biniyo binince yatıp uyuyo ne yapacam ben buna döndürmesi şartmı onu ? sağlık sorunları mı ne çıkıyomuş hareketsiz kalınca ama hastada değilki yemeğini yiyo suyunu içiyo elime bile geliyo ne yapacam yardım edin alalı 6 gün oldu bu günle birlikte

episodetwo
06-19-2009, 04:42 PM
döndürmüyo 1 kere bile koşmadı :D

hamsteradmin
06-19-2009, 05:53 PM
Merhaba, birçok yere yazmışsınız tek bir yerden cevap veriyorum. Öncelikle kesinlikle asitli içecekler, insana uygun yiyecek ve içecekler vermeyin, enerji içeceği denilen sıvı asitli bir içecektir ölümcül sonuçlar yaratabilir.
Onun enerji alabilmesi için kuru gıda tüketmesi lazım, petshoplarda hamsterlara özel karışık yemler satılıyor 4-7 lira arasında fiyatları değişir öncelikle acilen hamsterlara özel kuru yem almanız ve onu vermeniz gerekiyor. Yem alana kadar çekirdek, marketten alabileceğiniz eti yulaf ezmesi verilebilir.

Havuç,salatalık vs yiyecekler çok fazla su içerirler o yüzden haftada bir veya iki kez vermeniz yeterlidir, aksi halde aşırı su aldığı ve yeterli beslenemediği için hayatını kaybedebilir.Sebze ve meyveler haftada 3 defadan daha fazla olmasın.

Kafeste hamstera özel suluk vardır umarım yoksa bunu da satın alın, susuz yaşayamaz.

Onun dışında çarkı döndürmesi şart değil, zamanla canı isterse döndürür, bu bir sorun olduğunu göstermez.

episodetwo
06-19-2009, 09:09 PM
çok teşekkür ederim yanlız haberin olsun redbull filan asitli bişi her hani bişi vermedim hayvana sadece ölesine sana sordum oke yanlış anlama ben vermem zaten :D şuan beslediğim çok hayvan var 1 ay sonra 250 tl ye yavru piton alıyorum herşeyi besliyorum 2 tane su kaplumbağası 1 tane bukalemun evde sinek kalmadı :D şimdide piton alıcam :D:D

episodetwo
06-19-2009, 09:13 PM
bide bişiy daha sorucam champion diye yemden kullanıyorum 500 gr paketlerde satılıyo onlar güzel dimi daha önce witte molen kullanıyodum şimdi değişiklik yaptım :D champion

hamsteradmin
06-20-2009, 12:11 AM
Tamam redbull vermediğini biliyorum, bilgi olsun diye söyledim. Bence elindekilere daha iyi nasıl bakarsın onu düşün, çünkü piton, bukalemun vs bunların bakımları bayağı zor, sende zaten bukalemun ve su kaplumbağası varmış, mesela su kaplumbağası, ısıtıcı, iç filtre, kurumak için yükselti, derin temiz su yani akvaryum istiyor, bunları sağladın mı? Su kaplumbağası için ideal yaşam şartlarını araştırdın mı mesela, araştırmadıysan mutlaka araştır. Haftada birkaç gün doğrudan güneş almasını sağla, D vitaminini ancak böyle üretebiliyorlar, alamıyorsa UV lambası koyuluyor vs. Hamster da öyle kafeste ömrünü geçirmemeli, dışarda da vakit geçirmesini sağlamalısın, hamster toplarından alabilirsin veya eline alıştırabilirsin. Her gün belli bir zamanda mutlaka ilgilenmelisin onunla, hayvan beslemek böyle olur ve sen de tadını bu şekilde çıkarabilirsin.

En iyisi witte molen bence, ama champion da fena değil keçiboynuzları biraz kokuyor ama içeriği zengin. Kafeste suluk yoksa mutlaka suluk koy kafese hamsterlara özel suluklardan olmalı.

Profilden albümüne ufaklığın resimlerini koyabilirsin.

Sevgiler

İsmail
06-20-2009, 01:53 AM
Valla benim İsmaili alalı 2 ay oldu daha çarkının yanından geçmedi, o yüzden hamster topu aldım, onu sevdi.... hoş şu sıralar içine koyunca ısırararak içinden çıkmak istiyor, ondan da sıkıldı galiba

episodetwo
06-20-2009, 01:57 AM
tabikiya ya suluğu var içiyo suyunu kafesinde var suluğu

episodetwo
06-20-2009, 01:59 AM
benim için sorun yok admın ben hepsine bakabiliyorum. şimdi o dediğiniden alacam zaten almayı düşünüyodum internette videolarda gördüm topun içine koyuyo falan :D alacam dolaşsın evin içinde :D

hamsteradmin
06-20-2009, 02:22 AM
Hadi bakalım :D

hamsteradmin
06-20-2009, 02:23 AM
Valla benim İsmaili alalı 2 ay oldu daha çarkının yanından geçmedi, o yüzden hamster topu aldım, onu sevdi.... hoş şu sıralar içine koyunca ısırararak içinden çıkmak istiyor, ondan da sıkıldı galiba

Çiftleşme zamanı gelmiş olabilir :))