PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafes hakkında

Feanor
04.02.10, 12:28 AM
Hamsterımı mecburi olarak şimdilik bi kuş kafesinde besliyorum her ne kadar kendi çapımda onu mutlu etmeye çalıssamda yakında yeni bi kafes almayı düşünüyorum kafesin içinde neler olmalı tek bi hamster için kafes boyutu ne olmalı nelere dikkat etmeliyim hamsterın kafesini sevmeme gibi bi ihtimali varmı kafesini gidip berabermi alalım :D bunlar hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

hamsteradmin
04.02.10, 12:46 AM
Sitemizi incelersen kafesle ilgili birçok başlık olduğunu görebilirsin, onlar yeterli bilgiyi verecektir. Kafesi almaya giderken onu götürmene gerek yok.Geniş, suluğu olan, tel aralıkları kısa, kolay temizlenebilir, kapıları sağlam bir kafes olsun.

burcu
14.03.10, 01:54 PM
uyuyacağı zaman kafesin üstünü örtmeli miyim?uyurken üşür mü?

selman
14.03.10, 02:02 PM
kafesin üstünü örtmene gerek yok, kafeste yeterli miktarda talaş olduğundan emin ol; en az tüm tabanda 2 - 3 cm kalınlıkta daha fazla serersen daha da memnun olurlar :) bir de yuvasının yanına 3 - 4 yaprak tuvalet kağıdı bırak bunlarla ve talaşla kendisi uygun sıcaklık ve rahatlıkta bir yuva hazırlayacaktır.

-ErgünCan-
14.03.10, 02:41 PM
ben kafesin üst tarafı koyu renk olmasına rağmen örtü örtüyorum uyurken rahatsız olmasın diye ..

selman
14.03.10, 02:48 PM
uyuma iç güdüleri bize göre ters işliyor. aydınlığı görünce uyuyorlar, karanlığı görünce kalkıyorlar. üstünü örtmene gerek yok derken kafesin havalandırmasında sorun olmasın diye örtmene gerek yok dedim. hamsterlar gündüz uyuyacaklarında kafesin karanlık bir tarafına geçiyorlar veya kendilerini talaşın içine gömüyorlar. kafesinde girebileceği kuytu bir yer yoksa evdeki loş bir odaya veya gölgeli bir yere koyman yeterli.

burcu
22.03.10, 08:47 PM
havaların güzelleşmesinden dolayı kombiyi gündüzleri kapatıyoruz.bu yüzden Fıstık'ın kafesini cam önüne aldım.orasının sıcaklığı daha iyi diye, üşümesin diye.acaba aydınlık onu çok mu rahatsız eder?eski yerine mi koysam yine...

murat
22.03.10, 11:54 PM
Güneş alan bir yere koyma kafesi.Direkt güneş alırsa hamsterin dayanamaz.

burcu
23.03.10, 07:50 PM
üstüne bişey örtsem kağıt falan?..havalanmasını etkilemeyecek şekilde..ne bileyim üşür mü acaba diye düşündüm de..

murat
23.03.10, 08:14 PM
Hamsterlar soğuktan da etkilenirler,sıcaktan da.
Güneş alan bir yere koyarsan yaşayamaz.
Rüzgar alan bir yere koyduğunda da yaşayamaz.
En iyisi bu ikisinin de olmadığı bir ortama koymak.