PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi tür almalıyım

Basakolin
01-29-2010, 12:50 AM
Meraba :) bn daha yeni üye oldum hamsterlerle ilgilide yeterli bilgim olduğunu düşünüyorum ama içim rahat etmedi ... Yarın hamster alıcaz ve bn hangi tür almam konusunda tereddütlüyüm :(:rolleyes:

Çok uyumasını istemiyorum çık uyursa sevemem :D Çokta büyük olmasını istemiyorum elimide ısırmasın ( çok şey istedim :p ) .. Annem bnm odamda kalmasına izin veriyo başka odalarda olmaz diyo. o yüzden yatarken beni rahatsız etmesin çarkında dönerken çokta ses çıkarmaması lazım tabi hamsterin kafesini alırken bunada bakmam lazım :D ...

Yorumları bekliyormm :D

-ErgünCan-
01-29-2010, 01:26 PM
Gonzales çok hareketli ama çok ısırır çiftli yaşamaya uygundurlar kafesinde boru olması gerekir.
Suriye: Genel olarak yetişkin bir suriye insan eli kadardır kesinlikle ısırmıor benim hamsterim..Hamster alırken alıcağın hamster elini ısırıor mu vs vs bak kuyruu ıslaksa alma gözleri parlak olsun sağlıklı hamster olduğu sölenebilir ...Bence syria al syria 19-01(02) sularında uyanık oluor benimki öyle okula gittiğini düşünürsek iyi vakit geçirirsiniz

Basakolin
01-29-2010, 03:04 PM
Walla yazmakta geciktin :D bnde suriye almayı düşünüyodm. ama gittiğim petshoplarda suriyeler çok büyüktü :D o yüzden gonzales aldım ...Çok tatlılar 1 erkek 1 kız :D çokta iyi anlaşıyorlar .. Şuan koyun koyuna yatıyolar borularıda var ama içine girdiklerinde tırmanamıyrlar :D O yüzden merdivenini kaldırdım üst kat demirli bir zemin boşluklara ayakları girio korkuyolaar diye :P En kısa sürede kafesin ve hamsterlerin fotolarını koycm :D

Adları

Gri ve erkek olan : Rocky
Beyaz ve dişi olan : Rozy

Gözleri kırmızı :D

-ErgünCan-
01-29-2010, 03:10 PM
Güle güle büyüt..:) Kafesin belki internette vardır onu sitenin ekleme özelliğinden ekleyip görüşlerimizi alabilirsin ..

Basakolin
01-29-2010, 07:58 PM
Zaten forumda kafesi paylaştm :D teşekkürler umarım uzun yaşar :)

Hmstr
02-02-2010, 12:35 PM
bende gonzales var.küçükler ama sevimliler.bence çok karekteristler.mesela biri havucu sever,yer biri hiç yemez.biri yemlerin içindeki siyah sıkıştırılmış şeyleri sever,yer.diğeri yemez.ısırma probleminide küçük alırsan ve kendine alıştırır her gün eline alırsan bişey olmaz.suriye hasmterları çok büyük.bir pet shop ta görmüştüm kedi yavrusu kadar olmuşlar.ama seçim senin.gonzalesler fazla büyümez kafesden tasarruf edersin.

Basakolin
02-02-2010, 12:47 PM
Bn çoktan aldm .. 2 tane gonzim var kız olan çok ısırıyo ama erkekte problem yok kokumada alıştılar bni tanıyolar :D

hamsteradmin
02-02-2010, 05:04 PM
Suriyeler kedi yavrusu kadar olmazlar, gördüklerin guineapig olabilir.

Hmstr
02-02-2010, 10:03 PM
yaa lafın gelişi.suriyeydi ama büyüktü.
:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Basakolin
02-03-2010, 01:24 AM
Bayğı büyük bir lafın gelişiymiş o öyle :D :) :) :) :) :) ...

Basakolin
02-03-2010, 05:49 PM
Niye kızıyorsun :?

Muhittin
02-22-2010, 01:09 PM
Arkadaşlar ben bir suriye hamsteri aldım ismi Çiko'ydu..Ama 1 yıl sonra öldü şimdi de Muhittin diye bir hamster alıcam ama nasıl olsun?

-ErgünCan-
02-22-2010, 05:42 PM
Gözleri parlak burnu akıntısız kuyruğu kuru olsun eline alıp ısırıp ısırmadığını bakmalısın ..Dişi almanı öneririm çiftleşme sorunu olmuor die biliorm ..

Basakolin
02-23-2010, 03:11 PM
Muhittin xD o zaman erkek alıcan x)...Bence gonzales olsun bn çok seviyorum bide kahverengi gibi bnm Roky e benzesin çok tatlı xD

youngboiy
04-11-2010, 11:54 AM
genelde syrıanlar uysal yavaş sakin daha semparik oldukları için tavsiye edilmekte...bazen bir suriye hamsterında gozales öellikleri bir gonzalestede suriye hamsterı özelliklerini görmek mümkün olabiliyor:)

alptanju
05-26-2010, 10:44 PM
2 erkek veya 2 dişi gonzales aynı kafeste yaşar mı?

matum
05-26-2010, 11:54 PM
2 erkek veya 2 dişi gonzales aynı kafeste yaşar mı?

erkekler birbirlerini tanımıyorsa, ölümüne bi kavgaya girerler, 2 dişi gonzalesleri de nasıl bir araya getirdiğin önemli yani getirirkenki yaşları ve dişilerin karakterleri...

alptanju
05-27-2010, 10:51 AM
erkekler birbirlerini tanımıyorsa, ölümüne bi kavgaya girerler, 2 dişi gonzalesleri de nasıl bir araya getirdiğin önemli yani getirirkenki yaşları ve dişilerin karakterleri...

Aynı yaşta olsalar bi sorun olmaz mı? Gonzalesler beraber yaşıyolar diye biliyodum.Şimdi ben üremelerini istemiyorum ondan böyle olsun istiyorum. 2 erkek veya 2 dişi.

Basakolin
05-27-2010, 10:57 AM
bnce olmaz eğer karakteleri düzgünse iyi anlaşıyolarsa sorun olmaz.. bnm hamsterim doğurdu 3 kızımı aynı 2 erkeğimi aynı kafeste baktım.. ama erkeler anlaşamıolardı

matum
05-27-2010, 11:10 AM
Aynı yaşta olsalar bi sorun olmaz mı? Gonzalesler beraber yaşıyolar diye biliyodum.Şimdi ben üremelerini istemiyorum ondan böyle olsun istiyorum. 2 erkek veya 2 dişi.

iki yabancı erkeği kesinlikle aynı kafese alma, alırsan görürsün zaten aralarında büyük bir kavga çıkar. En mantıklısı birbirinden hiç ayrılmamış kardeş 2 gonzalesi yan yana almak. Beraber yaşarlar ama beraber yaşamaların da çeşitli gerekleri var. 2 yetişkin yabancı dişiyi de yan yana koymak istiyorsan bir araya gele de bilir gelmeye de bilir. Aralarında küçük kavgalar olabilir. Ölümüne kavgalar çok az görülür 2 dişi arasında ama dikkatli olmakta fayda var. Neden riske giresin ki al 2 kardeşi 2sine bak.

Basakolin
05-27-2010, 12:02 PM
ewt bn 3 kız kardeşi yanyana koymuştum.. çok iyi anlaşıolardı..
babayla erkek çocuğu yanyana koydum.. anlaşamadılar..

vah_she
10-24-2010, 11:19 PM
[QUOTE=-ErgünCan-;9240]Gonzales çok hareketli ama çok ısırır çiftli yaşamaya uygundurlar kafesinde boru olması gerekir.
ben iki gonzales aldım ama edi büdüyü öldürdü... kafesleri büyüktü sularını yemlerini eksik etmedim. büdü edinin dibinde uyumayı severdi. bazen bi sesleri çıkar 3 gün hiç bi şekilde kavga etmezlerdi. şimdi kafeste tek kaldı yem yiyip çarkta dönüyor borulardan geçmiyor bile... ve de çok ısırıyor elime almaya korkuyorum ev arkadaşımı ısırdı elini kanattı... böyle giderse ona nasıl bakıcam kafesi görmek bile üzüyor beni...

Jerry and Micky
11-20-2010, 12:58 AM
Mrb arkadaşlar biz bayramın 2. gününde bi gonzales aldık kız mış :)çok hareketli ama bi tane alabildik şimdi yalnız yaşamasında bi sorun olurmu yoksa muhahkkak iki tane eşli olmalımı ? şimdi bende almayı düşünüyorum iki tane mi alsam ?die düşünüyorum siz bu konu hakkında ne düşünürsünüz ?

Macubass
01-03-2011, 07:28 PM
Tabii ki Suriye Hamsterı...