PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterimm Doğum Yaptıııııı

Rufus
01-20-2010, 06:21 PM
Arkadaşlar hamsterım doğurdu ve erkeği aldım bir kutuya koydum başka kafesim yoktu malesef bişe yapamadım ne yapmam lazım lütfen yardım erkek ile dişiyi yanlışlıkla değiştirmiş olmim ne yapmam laızm hala anlamadım şuan kafeste olan yavruların yanın da olan ise çarkda dönüyor bişe yapmıyor anlamadım gitti nerden anlicam çözemedim eskiden anlıyordum şimdi anlamıyorum

hakobaba
01-20-2010, 06:37 PM
altını cevirip baksaydın hamster dişimi erkek mi erkekte cinsel organ anüse (popo) yakın olur dişide uzak olur ve doğuran hamsterin memeleri cıkmıştır bunu kolaylıkla anlayabilirsin bence burdan erkek konusunda ne yapıcanı bileemiyorum bi kafes almalısın 1 gece gecıcı olarak orda kalabilir ama

Rufus
01-20-2010, 07:23 PM
Şuan kafeste olana baktım yavruların üstün de oturuyor ve stressli gibi biraz sanki bilmiyorum kutu da olan ise uyuyor erkek benim bildiğim uykucu olur ve kalktığı zaman dişiyle çifleşmeye çalışıyor şuan 3 tane yavru görüyorum annenin yanın da çok sakin sıcak ortama taşıdım anne ile yavruları hala telaşlıyım

mainkavi
01-20-2010, 07:36 PM
eline alamıyomusun kutuya koyduğunu, alabiliyosan bakmaya çalış erkekmi dişimi diye, erkekse problem yok bi kova yada leğen tarzı bişey bul onda kalsın bu gece yarnda herhangi bi kafes bul koyarsın içine

hakobaba
01-20-2010, 07:53 PM
Resimleri koyarmısın merak ettim minikleri:)

mainkavi
01-20-2010, 08:07 PM
paniği bi atlatsında :D:D:D

Rufus
01-20-2010, 08:14 PM
Şimdi sölim ben size şimdi :D:D Kutunun için de ki erkek tamam sorun yok :D Ama erkek hep uyuyor zaten şuan da öle :D Ve 3 Tane doğurmuş nasıl olmuş anlamadım:S Dişiye baktım talaşların altın da bişe bakıyor galiba beni görünce bişi oldu sanki panik gibi anlamadım :) Malesef kutunun için de kalacak çünkü babam bana yeni kafes aldı onda da suriyeler var :S

mainkavi
01-20-2010, 08:25 PM
o zaman kendi kafesini kendin yapcaksın yawrular büyüyene kadar, dediğm gibi leğen tarzı bişey bul üstne telmi çekiyosun artk nasıl yapıosan bi şeklde kapat , ilerde elbet bi çare bulursun , gonzlesler doğum yaptı glba :) 3 yawru olması normal diye biliyorum tabi yemiş olabilirde 1 yada bikaçtanesini, anneye iyi bak yawrularda sağlıklı büyüsün :)

Rufus
01-20-2010, 09:11 PM
Yumurta,havuç,brokoli ne varsa koydum :D:D:D Ve kutu da ki olana bakamıyorum sırt üstü dönmüyor da anlamadım gitti

hakobaba
01-20-2010, 10:13 PM
haydi foto koy koy koy koy :D:D:D

Rufus
01-20-2010, 10:19 PM
Foto çekemiyorum ki :)

hakobaba
01-20-2010, 10:37 PM
foto makınası flashli deilse çek

Rufus
01-20-2010, 11:21 PM
İizin vermiyor yahu bişi dicem ya erkek ile dişiyi karıştırtıysam ? Şuana kadar yavruların yanın da erkek olsaydı ne yapardı ?

hamsteradmin
01-21-2010, 02:20 AM
Gonzaleslerin erkekleri genelde yavrulara zarar vermiyorlar ama anne bile zarar verme riski taşırken garantisi yok. Erkek olanı kutuya alman gerçekten iyi olmamış, bir hayvanı alıyorsak ona en iyi şartları vermek zorundayız. Ona acilen 20 tllik de olsa bir kafes almanı öneririm. Eğer onları bir arada tutup yavruların olmasına izin veriyorsan bunu hesaplamalıydın.
Kafesteki yavruların üzerine oturuyor demişsin, bu durumda büyük ihtimalle o dişidir. Bunu da yavruları emzirip emzirmediğini takip ederek anlayabilirsin, erkek olanın memelerinin belirgin olup olmadığına bakabilirsin, gözlemleyerek anlaman lazım. Yavrular yaşıyorsa ve sürekli ciyaklamıyorlarsa anneleri onları doyuruyor demektir.

mainkavi
01-21-2010, 02:24 AM
ewt katılıyorum çiftleşmelerine elverişli bi ortam hazırladıysan fazladan kafes bulundurman lazımdı, benm hamsterların çiftleşme şansı yok ama bende bile şimdiden fazla kafes var, öğrenci olduğm halde 200 liraya yakın para harcadm 4 5 ayda :) biyerden para bul bi kafes al , yawrular büyüdğnde bi tanesini aldğn kafese koyarsın diğerlerinide sahiplendirrisn :)

hamsteradmin
01-21-2010, 02:26 AM
mainkavi, yavrulardan bir tane edindiğinde, anne baba yine bir arada yaşayacak ve çiftleşmeye devam edecekler, bu durumda sürekli yeni kafes alması gerekir ki bunu yapacağını sanmam. o nedenle yavrulardan hiçbirini kendine ayırmamasını tavsiye ederim.

Rufus
01-21-2010, 02:28 AM
Bu gece nasıl uyuyacağım bilmiyorum 1 2 kez ciyaklamışlardı ama bilmiyorum ne yapıcam yarın veterinere gidicem ve pet shop dan küçük kafes alıcam teşekkür ederim arkadaşlar :)

hamsteradmin
01-21-2010, 03:14 AM
Rica ederiz halledersin merak etme :)

mainkavi
01-21-2010, 12:59 PM
mainkavi, yavrulardan bir tane edindiğinde, anne baba yine bir arada yaşayacak ve çiftleşmeye devam edecekler, bu durumda sürekli yeni kafes alması gerekir ki bunu yapacağını sanmam. o nedenle yavrulardan hiçbirini kendine ayırmamasını tavsiye ederim.

ömürleri kısa olduğundan en az 1 yawruyu almak isterdim ben :) o yawruları büyütüpte bi tane almamak elde deil :D:D

Rufus
01-21-2010, 02:01 PM
Ben o yavruları ayırmicam ya :D:D Beslicem vermem kimseye alırım gerekirse yeni kafes :)

hamsteradmin
01-21-2010, 06:55 PM
O zaman anne baba dahil tüm dişi ve erkekleri ayırman gerekecek, çünkü yavrularla anne baba akraba kardeş demeden birbiriyle çiftleşecek 1-2 ay gibi zamanda bir gonzales ordusu sahibi olursun.

Rufus
01-21-2010, 08:07 PM
Çok güzel olur valla :D:D:D:D Süper bir şey bence:D:D:D Ama bir de ben kafesleri borula felan böle ek kafeslerle birleştireceğim için :)

hamsteradmin
01-21-2010, 08:18 PM
Kafesin içinde vahşet çıkarsa hiç bana gelme :)

Rufus
01-21-2010, 11:36 PM
Tamam bu yavrular büyüdükden sonra zaten her şeyi kapmış olucam :)

hakobaba
01-21-2010, 11:36 PM
şu resimleri 1 koymadın gitti :D

aydo
01-22-2010, 04:12 AM
Negüzel ya benimki hala doğuramadı :)