PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterime Bir Eş Arıyorum

hakobaba
18.01.10, 07:44 PM
Arkadaşlar erkek olan hamsterime bir eş arıyorum.Yalnız muğlada oturuyorum ancak kargolayabilecek yada bu yakında varsa teslim edebilecek var mı...Pet shoptan gidip bi hamster daha alıp erkek cıkarsa diye korktugumdan alamıyorum kargoylada kabul edebilirim hersekilde...

hamsteradmin
18.01.10, 07:57 PM
Hamster gibi küçük hayvanlar kargoyla gönderilmez. Birinin eşliğinde veya muavin kontrolünde otobüsle gönderim yapılırsa belki, yine de hayvanın iyiliği için tavsiye etmiyorum.Petshoptan erkek çıkarsa diye almayıp kargoyla ne gelirse razı olmak daha kötü değil mi? Karşı taraf her cins yollayabilir asıl onu kontrol etmenin imkanı yok.

hakobaba
18.01.10, 08:56 PM
Haklısınızda neden böyle birşey yapsın ki sonuçta şimdi adama diyorum petshopa burda bırı bırakıcak öyle benim aldıgım yer damızlıklarını vermez diyor sadece eş aradım bu bu ıllere yakın bir yerde bulamadım kutuda yolculuk yapmasında ne gıbı sakınca var onu göremedim :S

hamsteradmin
18.01.10, 10:23 PM
Kargo şirketleri hayvan yollamıyorlar zaten, hayvan olduğunu gizleyerek paketleyip gönderim yapılırsa o hayvan zaten yolda ölecektir bunu kastediyorum.

Otobüsle vs birinin gözetiminde gönderilmesi bir derece olabilecek bir şey ama en son tercih olmalı. Sağlıklı gelmesi düşük ihtimal, gelse de çok sarsılacaktır.

Esas olan hayvanın sağlığı ve mutluluğudur, yavrulaması değil. "Damızlık" adı altında hamster aramana da gerek yok hamsterlar çok erken yaşta üreyebiliyorlar zaten, herhangi bir yerde doğru cinsiyetteki hayvanı alman yeterli olacaktır. Yazdıklarımızı başka insanlar da okuyacağı için uyarıyı yapmak zorundayım. Bu başlıktan yola çıkarak insanların kargoyla hayvan almaya teşvik edilmesini istemiyorum, çünkü zaten küçük hayvanları kargoyla yollatmak isteyen yeterince insan var, rastladığım kadarıyla.

Sevgiler

hakobaba
18.01.10, 11:31 PM
yakın bir yer olsa denizli felan gidip alıcam cünkü bide alıcam erkek cıkıcak benim şansım kotudur alırım erkek cıkar alırım erkek cıkar damızlık olarak dusunmuyorum zaten bu ısın zewkindeim üretim yapmıcam sonuçta...

mainkavi
19.01.10, 12:59 AM
yakın bi ilden bulursan otobüsle yollanabilir sorun olacağını sanmıyorum, ben 2 hamsterımıda başka illerden aldım tabi yolculkta hep onunla ilgilendim , senin gibi aynı şeklde bende dişi syrian arıyorum ve bulmak için 4 saatlik yola gitmem gerek :) o yüzden eğer çok istiyosan yakın bir ile gidip bakabilirsin :)

hakobaba
19.01.10, 01:03 AM
ya herkes istanbula yakın =)=) bide şimdi alıcagım hamster büyük olucak sonucta elime alışabilirmi bilmiyorum güzel hayvanlar ama hani cocuklarının olması bıle cok tatlı bi durum sonucta...

mainkavi
19.01.10, 01:07 AM
ben büyük aldım elime fazla alamıyorum kafes dışına çkartamıyorum huyunu bilmiyorum çnkü yinede onu syretmek yiyecek verip mutlu etmek çok güzel :) dişi bulmak içn çok acele etme, eğer çevrende hamsterlara karşı ilgi duyan yada ilgi duyabilecek potansiyele sahip biri varsa onunla görüşp dişi bi syrian almaya ikna edebilrsn :) anltaya yada izmir merkez kaç saat bulunduğn yerden

yazchick
19.01.10, 01:17 AM
merhabalar ben aslen muğlalıyım ve dişi bi hamsterim var satılık.daha yılbaşında 7 tane yavru aldım.onlar da satılık.fakat izmirde oturuyorum.almak istermisiniz?

yazchick
19.01.10, 01:20 AM
Arkadaşlar erkek olan hamsterime bir eş arıyorum.Yalnız muğlada oturuyorum ancak kargolayabilecek yada bu yakında varsa teslim edebilecek var mı...Pet shoptan gidip bi hamster daha alıp erkek cıkarsa diye korktugumdan alamıyorum kargoylada kabul edebilirim hersekilde...

bende aradığınız dişi var ama gonzales mi istiyosunuz ki? aslen muğlalıyım am izmirde oturuyorum.gönderim bi şekilde halledilir

hamsteradmin
19.01.10, 01:24 AM
gönderim ne şekilde halledilir?

yazchick
19.01.10, 01:37 AM
ben buca deu da öğrenciyim ve bu hafta sonu da muğlaya gidicem.o zaman getirebilirim yani.yada burdan erken gitcek olan arkadaşlarımla gönderebilirim

yazchick
19.01.10, 01:47 AM

ben buca deu da öğrenciyim ve bu hafta sonu da muğlaya gidicem.o zaman getirebilirim yani.yada burdan erken gitcek olan arkadaşlarımla gönderebilirim

hamsteradmin
19.01.10, 02:38 AM
O zaman süpermiş :) Ama arkadaş syrian arıyor :)

yazchick
19.01.10, 02:40 AM
malesef.onunla konuşuyorum zaten:(

hamsteradmin
19.01.10, 02:42 AM
Gonzalesleri İzmir'de sahiplendirip arkadaşa bir syrian götürsen süper olur :D

hakobaba
19.01.10, 02:45 AM
çok güzel ikilide bir kafes buldum tam bana göre onu alıcam süper olucak inş bulurum bu hafta snu bodruma gidiyorum belkide orda bulurum=)

yazchick
19.01.10, 02:47 AM
Gonzalesleri İzmir'de sahiplendirip arkadaşa bir syrian götürsen süper olur :D
ya ben de işte eve götüremeyeceğim için annem sevmiyo da:) işte ondan hepsini satmak zorundayım ilanlardan gelecek haberleri bekliyorum henüz alıcı yok:) arkadaş için de bakıvercem işte bulabilirsem bakalım

hamsteradmin
19.01.10, 02:51 AM
: )) hadi bakalım bol şanss ikinize de

yazchick
19.01.10, 02:52 AM
teşekkürler:)