PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamsterım düştüü!! yardım!

mano
06-10-2009, 12:26 AM
lütfen yardım edin!! hamsterım 2metre yükseklikten düştü ağzı burnu kan içinde kaldı .dişleri dışarı fırladı . ertesi gün veterinere götürdüm ve burnu kırılmış dedi.bazen hareketli oluyo ama yemek yiyemiyo zorla yedirmeye çalışıyoruz mümkün değil olmuyo.rahat uyuyamıyo nefes alışverişlerde zorlamalar yaşıyo.doktor suyuna katmak için ilaç verdi 2gündür onu kullanıyoruz ama yemek yediremiyoruz. size sorum acaba serum yada suyuna bi ilaçla destek katılıp yemek ihtiyacı karşılanabilrmi? yada iyileşene kadar nasıl beslenmeli ?lütfen yardım edin???

mano
06-10-2009, 05:15 PM
lütfen cevaplarınızı bilgilerinizi bekliyorum!

missarch
06-10-2009, 07:46 PM
çok geçmiş olsun:(
bu konuda en doğru bilgiyi bir veteriner verebilir, bu konudaki endişenizi anlıyorum internetten sizin için serum olayını araştırıyorum bişeyler bulup yardımcı olabilirim inşallah..

missarch
06-10-2009, 07:59 PM
diş sorunları olan ve dişleri olmayan hamsterlar için bi açıklama buldum:

"Haşlanmış patates, değişik sebze ve meyve püreleri hatta bebek mamalarına ağırlık vermeniz hamsterınızın rahatsızlık çekmeden yemek yiyerek yaşamına normal olarak devam etmesini sağlayacaktır." diyor..

hamsteradmin
06-10-2009, 08:12 PM
İyileşene kadar iğnesi çıkarılmış şırıngayla marketten satın alabileceğiniz laktozsuz süt verilebilir, kediler için veterinerde kitty milk satılır o da işinize yarar. İnşallah çabucak iyileşir, geçmiş olsun.

mano
06-12-2009, 01:01 AM
ilginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim .evet 2gündür şırıngayla besliyoruz patates bezelye havuç pirinç gibi sebzeleri haşlayıp püre yapıp sıkıyorz ağzına ilk zamanlar yiyemiyodu ama şimdi gayet iyi yiyo:D çok mutluyuz .veteriner yerse yaşar demişti allha şükür yiyo yarın yine kontrole gidicz .yanlız ayağı tutmuyo topallıyo bu yaşamı için sorun yaratır mı?bide burnu kırılmış dedi doktor bu çok kötü bişey mi?

hamsteradmin
06-12-2009, 02:39 AM
Gelişmelere çok sevindim, veterinerinizle irtibatınızı kesmeyin, sık sık kontrole gidin ve tavsiyeler almaya çalışın. Kalsiyum takviyesi öneriyor mu, kırıklar için, bunu öğrenin. Eczanelerde toz kalsiyumlar satılıyor. Laktozsuz süt, yoğurt, peynir, özellikle haşlanmış yumurta sarısı ve beyazıyla, çok besleyici olacaktır, protein ve kalsiyum almak kırıkların iyileşmesine yardımcı olacaktır. Süt ve yoğurt dışındaki besinlere zeytinyağı damlatmanız ek fayda olacaktır, eczaneden supravit alarak çok çok minik dozlarda mamasına katabilirsiniz.

Eğer iç kanaması yoksa kırıklar sorun yaratmayacaktır, kırıklarla ilgili daha başka ne yapılabilir veterinerinizden ve farklı veterinerlerden telefonla veya yüz yüze bilgi almakta ısrarcı olun.

Sevgiler

mano
06-12-2009, 09:22 PM
çok teşekkür ederim ilgileriniz için .düzelmeye başladı yemek yiyo yürüyo hareketleri nefes alışverişleri gayet iyi.çok şükür dualarımız kabul oldu.söylediklerinizi dikkate alıp uygulayıcm .tekrar sağolun çok teşekkürler!

missarch
06-13-2009, 05:31 PM
çok sevindim iyileşiyor olmasınaa.. dün akşam da kamuş kafesten kaçmış yaklaşık 1 metreden atmış kendini aşağıya.. onun ciddi birşeyi yoktu neysekii:)

hamsteradmin
06-14-2009, 02:40 AM
Daha iyi olmasına çok sevindim, resimlerini albümünüze ekleyebilirsiniz, dilediğiniz zaman bize yazabilirsiniz.

Sevgili missarch, senin yaramazın canı gezmek istemiş herhalde : ))

missarch
06-16-2009, 08:25 PM
Kaçış yöntemi çok hoş ama nasıl akıl etti onu hayretler içerisindeyim:D Bu 2. firar denemesi, ilkinde parkenin altında baya bir hafriyat yapmıştı bu sefer erken yakaladık neyseki:D

CoCoHamstr
11-21-2010, 08:44 AM
Ya bu benimkindemi sorun var elime alıyım dedim ısırdı kafese girdi çıkmak istemio =?

ecem
11-27-2010, 04:10 PM
iyi olduğuna sewindim

leonum
12-03-2010, 06:38 PM
yoğurt verebilirsin hamsterımın çenesinin altı yara aldı tutmuodu ağzı değişik bişidi ; yemek yiemiodu yoğurt krem peynir verdim ben patates haşlaması bide

Starkiller
12-03-2010, 06:55 PM
Ya bu benimkindemi sorun var elime alıyım dedim ısırdı kafese girdi çıkmak istemio =?

Sana alışmasını bekle.Yiyecek ver ve onu fazla rahatsız etme.Nazikçe eline almaya çalış biraz okşa..

Ben yeni hamsterimi bugün aldım ve resmen hiperaktif.Daha önce hiç böylesini görmemiştim :D

Biraz sevdim ama hemen gözlerini kapadı ve rahat durdu.Büyük ihtimal uyuyor şuan :D