PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ömrü çok kısa

pitbull34
01-16-2010, 01:36 PM
selamlar size bu yazıyı hamsterları kötülemek için yazmıyorum sadece demek istediğim 1 hamster aldığınız zaman ömrü 1 yada 2 sene bu çok az büyük bir hevesle alıp sevip besledikten sonra ölmesi kötü oluyo ve üzücü bir durum hamster değilde guinea pig yada durumunuz müsayitse kedi veya köpek beslemek daha mantıklı ama illaki hamster beslemek istiyosunuz guinea pig alın aynı hamster gibi 10 sene ömrü var

elmyra
01-17-2010, 03:21 AM
Kedi veya köpek beslemek büyük sorumluluk ve ilgi ister. Ayrıca her eve uygun değillerdir veya her aileyi ikna etmek epey zordur. Guinea piglerde bir yavru kedi büyüklüğünde olduklarını düşünürsek hamsterlardan boyut olarak büyük hayvanlardır. Onlarda sahiplerine çok bağlı ve çok ilgi bekleyen hayvanlar. Bu hayvanlara hem uzun yıllar bakmak hem de bakımıyla ilgilenmek biraz daha zahmetli ve pahalı sanırım. Hamsterın kafes temizliği ve yemeği dışında yapılması gereken çokta bişey yok açıkcası. Küçük ve sevimli oluşlarıda tercih edilmelerine sebep olabilir :)

mania78
01-17-2010, 06:45 PM
guinea pig in hamsterdan daha pahalı yapan neden ne ekstra bi bakım felan mı istio maddi açıdan hamster la arasında fark var mı acaba?

-ErgünCan-
01-17-2010, 07:09 PM
guineapig 40-60 lira arasında deişio bizim burda ...Daha büyükler vs daha pis kokuolar :) bu kadar biliorm

pitbull34
01-19-2010, 01:06 AM
ya aslında hamster guinapig aynı ya aradaki fark sadece ömrünün çok olması

mainkavi
01-19-2010, 01:20 AM
idrarları çok pis kokuyo sürekli temizlemek şart, bende rus cüce vardı kokusu çok yok ama syrian geldi acayip kokuyo , temizlemezsek tabi :) pigler çok büyük kokuları haliyle daha fazla olacaktır ve daha çok bakım isteyecektir diye düşünüyorum

mania78
01-19-2010, 01:50 PM
internette hamsterıma malzeme bakarken guinea pig takıldı gözüme tasması felan çok güzel gezdirme şansın felan var ondan bi heves sardı:)

dream
01-19-2010, 06:24 PM
guineapigle hamster çok farklı birbirlerinden pis koku ve temizlik açısından hamster daha avantajlı fakat guineapigler sahiplerine bağlı hayvanlar ben bir arkadaşımın guineapiglerine baktım 2-3 hafta.onlarla çok ilgilendim kolay alıştık birbirimize birini elime alsam diğeri kendi çıkıyodu yani sahiplerini kıskanabiliyolar.ayrıca köpekler gibi bir kaç hareket öğretilebiliyor mesela kendi etrafında dön, elini ver, dairenin içinden, geç ayaklarının üstünde dur vs.ben hamsterımı alalı 7 ay oldu aramızda duygusal bi bağ olduğunu sanmıyorum ama guineapiglerde bu bağı kurmak mümkün. onu okşadığınızda kediler gibi mırlıyo.
ben keşke bide guineapig alsaydım yazın diyorum ama hamsterımdan da memnunum.