PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8 aylık syrian!!!

MoLLy_OsCaR
06-07-2009, 12:53 AM
Arkadaşlar tam 3 kere çiftleştirilmiş ve toplam 30 yavru alınmıştır. Damızlıktır!!! Erkektir!!!

Adı - Soyadı : Uğur BUTAV
İletişim Adresi : molly_oscar@hotmail.com
Teslim Edilcek-Alınacak Adres : Mersin Elden Teslim... Buluşma Noktası Görüşülür...
Hasmter'ın(ların) Fiyatı : Fiyat görüşülür.
Satılacak Hamster'ın(ların) Resmi :

[Only Registered Users Can See Links]

[Only Registered Users Can See Links]

hamsteradmin
06-08-2009, 02:18 PM
Neden yuva arıyorsunuz?

MoLLy_OsCaR
06-08-2009, 06:36 PM
Elimde çok fazla damızlık var. Bunu göndermek istiyorum. Sırayla sahiplendireceğim hepsini...

hamsteradmin
06-08-2009, 09:39 PM
Hepsi birer can, onları damızlık olarak adlandırmasanız keşke. Ve bakabileceğiniz kadar sahiplenirseniz siz de onlar da zor durumda kalmazlar çünkü sizden sonra gittikleri yerde iyi bakılacaklarının ya da ev değiştirmeyeceklerinin garantisi yok. Hamsterlar yavruladığında da yavruyken sahiplendirmek lazım, küçük de olsalar, ortam değişikliğinden etkilenebiliyorlar.

Sevgiler

MoLLy_OsCaR
06-08-2009, 10:51 PM
Sn. Admin, hepsi birer can! Doğru söylüyorsunuz ama ben evimde öyle bir-iki tane beslemiyorum ki! Sizin o petshoplardan aldıklarınızı ben üretiyorum! Ben bir üreticiyim bu işin hobicisi değilim! Kocaman bir çiftliğim var, kafeslerim var yüzlerce ve binlerce hamsterım var! Damızlık veya damızlık altı olan hamsterları sahiplendiriyorum...

hamsteradmin
06-08-2009, 11:27 PM
Elimde çok fazla damızlık var. Bunu göndermek istiyorum. Sırayla sahiplendireceğim hepsini...

Sırayla hepsini sahiplendireceğim demişsiniz, madem sahiplendirecektiniz niye aldınız diyorum ben de? Kocaman çiftliğiniz var, üreticisiniz ya, neden bazı "damızlık"lara yer kalmadı? Bir hayvanı sahiplendirmek elbette normal ama hayvan üretmeyi meslek haline edinenler bu işten para kazanmak için hayvanları düşürdükleri durumlar yetmezmiş gibi bir de "damızlık" kavramı gibi bir dert çıkardılar başlarına.

Yetişkin bir hamster demiyorsunuz da "damızlık" diyorsunuz. Ben de evimde çok sayıda farklı türlerden hayvan besliyorum, yıllardır bu işlerle ilgiliyim. Ama hiçbir zaman hiçbir hayvanıma yetişkin olduğu için damızlık demedim çünkü tüccar değilim.

Damızlık erkek satıyorum demek ne demektir? Buyrun bu hayvanı aldığınız zaman defalarca çiftleştirip üç beş kuruş için hayvanı helak etme şansınız var, o nedenle satın alabilirsiniz demek. Bunu diyen bir insanın onun da değer taşıyan bir can olduğuyla ilgili hiçbir fikri yok demektir. Bunu da çok kez kedi ve hamster sahiplendirmiş biri olarak söylüyorum.

Dilerim istekleri dışında alet oldukları çarklardan ve hayvan ticareti sefaletin bütün hayvanlar kurtulur. Çünkü çoğu çok kötü şartlarda taşınıyor satılıyor ve daha yavruyken hayatlarını yitiriyorlar. Yaşayanlarsa emin olun veballerini üzerimizde bırakıyor, bir çocuğun ellerinde bağırsaklarının sıkılmasının ya da hiç insanla temas etmeden kuru yem yiyerek ömür tüketmelerinin, evden eve satılmalarının hesabını vereceğiz. Çok azı kaliteli bir yaşam sürebiliyor.

O nedenle üretiyor olabilirsiniz, yavruları ya da kararlaştırdığınız yetişkinleri de vermeniz gerektiği bir nokta da olabilir (ki damızlıklarınızın işi bitince kapı dışarı edilmesini anlamak pek mümkün değil), hiç olmazsa onları sömürülmek üzere "damızlık" sıfatıyla kimseye pazarlamayın, bunu hayvanlara canlı gözüyle bakan bir insan olarak temenni ediyorum. Üreyebiliyor olmaları onları damızlık yapmaz.

Saygılar.

MoLLy_OsCaR
06-09-2009, 12:11 PM
O zaman üretmek isteyen arkadaşlar alsınlar! Yetişkin ve damızlık kavramları üreticilerin dilinde çok farklı kavramlardır. Yetişkin, sadece beslemek amaçlı yetiştirilip satılan canlılardır. Damızlık ise sadece çiftleştirilmek için özel vitamin takviyeleri ve yemler ile beslenip hazırlanmış olanlardır! Ben bunlara ticari bir araç gözüyle bakmıyorum. Sadece "damızlık" dediğim için aklınıza bu düşünce yerleşmiş olabilir. Fakat siz en fazla 10 tane beslersiniz ben 1000 tane beslerim. Sizce bunları tek tek gezmeye çıkarmam, süslemem anormal değil mi? Doğrudur biraz daha az özen gösteriyorum fakat o da onları elime alıp sevmemle ilgilidir. Yani sonuç olarak siz sadece "damızlık" kelimesine takılmış durumdasınız. Onlar emin olun ki birçok kişinin hamsterlarından daha iyi durumdalar. Eğer bir canlıyı pazarlıyorsanız, onun canlı olduğunu unutmamanız gerekir. Gün gelir birgün siz de onların durumuna düşerseniz? Diye düşünüyor insan... Ayrıca bir diğer konu damızlıkların satışıyla ilgili. Onları satıyorum çünkü kafeste yer kalmadı, sırayla damızlıklar yetişiyor. İnsan bunlara eziyet edip kafeslere üst üste istifleyemez ya! Koli değil ki bunlar üst üste dizelim. Yeterince çiftleşmiş ve artık sevgiye ihtiyacı olan canlıları satıyorum. Yani bu demek değildir ki bu adam hep kullanılmış hayvan satıyor. Kullanılmış kelimesi cansız varlıklara aittir. Sn. Admin'in de dediği gibi onların da birer can olduğunu unutmamak gerekir!!!

hamsteradmin
06-09-2009, 04:59 PM
"Kullanılmış" kelimesini göremiyorum yazdıklarımda. Herkesin gereken değeri göstermesi dileğiyle, ne kadarına kaliteli bakabiliyorsak o kadarını sahiplenmek ümidiyle, ister üretici olalım ister olmayalım...

Bol şans diliyorum ufaklığa.

MoLLy_OsCaR
07-20-2009, 10:35 AM
İlân günceldir!!!

MoLLy_OsCaR
09-05-2009, 10:25 AM
Arkadaşlar ilan hala geçerlidir. Hamster 10 aylık olmuştur.