PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8 Aylık Hamster'a Eş!

MoLLy_OsCaR
06-03-2009, 07:34 PM
Arkadaşlar 8 aylık dişi, gonzales cinsi hamsterın sanırım üreme zamanı geldi. Daha önce açmış olduğum başlıkta da belirttiğim gibi hamster sürekli kendini temizliyor, kuyruğu saçak saçak oldu ve tüylendi. Aynı zamanda nasıl olduysa sanki tüyleri kısaldı ve kulaklarını dikti. Ama tüm bunlara karşılık halsiz ve sürekli uyuyor. Belirtmem gereken birşey daha var ki; Bu hamster bağırıyor!!!!

Çok cırtlak bir sesi var ve beni deli ediyor! :D Bu hanım kızımızın sanırım çiftleşme vakti geldi! Bu hamster daha önce kafesini başka bir hamsterla paylaşmadı ve 8 aylık bir hanımefendi. Yani 8 aylıkken yanına kendisinden küçük veya büyük herhangi bir erkek koysam, birbirlerine zarar verirler mi? Bu durumda bu hamsterı çiftleştirmek için ne yapmam lazım? Erkeği alıp direk aynı kafese mi koymam lazım? Bu iş ne gerekiyorsa anlatır mısınız?:(

cıtır&kıtır
06-04-2009, 07:13 PM
hamsterlarda dişiler kendilerinden küçük erkekler ile çiftleşmezler,çiftleşse bile çocukları sağlıksız oluyor genelde ve yiyebiliyor..dişi hamsterı uyandığı ve hareketli olduğu zamanlarda genelde 19:00 22:00 sıralarında erkek hamsterın kafesıne koymanız gerekiyor..ilk başta kovalamaca olur erkek arkasında dolanır ve koklar...eğer dişi istekli ise kuyruğunu kaldırır ve belli bir süre sonra durur çiftleşmeye izin verir ben bizzat şahidim bizimkiler sayesinde..eğer dişi çok hırçınlık çıkartıyorsa 3 ihtimal var 1.si erkek küçük 2. si hazır değil 3. sü ise hamile tabi bu şık olamaz büyük ihtimalle başka hamster ile yan yana gelmemiş ise değildir hamile...eğer ters tepki görür isen yani dişi istemez ise ve yaralayıcı kavgalara dönüşür ise dişiyi kafesden çıkar ve yarın aksam tekrar dene...ama ilk kavgada hemen alma derim ben dişi hamster kafesi tanımak için sağa sola dolaşırken erkeğin peşinden gelmesi rahatsız edebilir ve bu süre zaarfında sorun çıkartabilir sonra erkek ile ilgilenip karşılık verebilir o yüzden çok ama çok şiddetli kavgalar olmadığı sürece bi yarım saat bekleyn derim ama sizin izlediğinizin farkına varmayacak,çiftleşme başlar ise onlara bi 30-40 dk daha zaman verin...sevgilerle...

cıtır&kıtır
06-04-2009, 07:16 PM
pardon ben suriye hamsterları için konuştum bende şuan 8 tane var..beslediğim için bu kadar kesin,net ve açık konuştum..ama gonzaleslerde bu durumlar değişebilirse ben bilmem..sizi yanlış yönlendirmiş olmayayım..

İsmail
06-06-2009, 12:06 AM
pardon ben suriye hamsterları için konuştum bende şuan 8 tane var..beslediğim için bu kadar kesin,net ve açık konuştum..ama gonzaleslerde bu durumlar değişebilirse ben bilmem..sizi yanlış yönlendirmiş olmayayım..

8 tane mi... naptınız ya :D nası bakıyosunuz 8 tane hamster'a??? ben bi tanesine zor bakıyorum... hepsi ayrı ayrı kafeslerde mi?