PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çiftleştirme

missarch
30.01.09, 11:43 AM
Çiftleşecek dişi ve erkek en az 4 aylık olmalıdır. Dişi dört günde bir çiftleşmeye hazır duruma gelir. Eğer çiftleşmeye hazır değil ise bir araya geldiği erkeğe saldırabilir. Akşam dişi hamster erkeğin kafesine koyun. (Erkeği dişinin kafesine koymayın. Bu durumda dişinin saldırma ihtimali artar) Eğer dişi saldırganlaşıra hemen kafesine geri koyun ve sonraki akşamlar yeniden deneyin. Dişi ve erkeği sizin gözetiminizde olmadıkları zamanlar beraber bırakmayın. Çiftleşme gerçekleştikten sonra dişiyi kafesine koyun. Çiftleşen dişinin kafesinde bol miktarda taban malzemesi, ot ve saman olmalıdır. Kafesi serin ve doğrudan gün ışığı almayacağı bir . yere yerleştirin.

Dişinin hamileliği 16 gün sürer ve 1-16 arası (genelde 7 civarı) yavru doğurur. Yavrular tüysüz ve gözleri kapalı doğar. Birkaç gün içinde yavruların tüyleri tamamlanır. On gün sonra katı yem yemeye başlarlar.Yavrular hızla gelişir ve 3 ayda erişkin olur. Yavrular 4 haftalık olduğunda annelerinden ayrılmaları gerekir. Aksi taktirde anne hamster yavrulara saldırabilir.

bıcır_
23.06.09, 08:49 PM
ya bişey sorucam bende hamster almak istiyorum fakat yaşadığım yerde bulmak gerçekten zor başka bi şehirden alıcam ama bi sorunum var 'çiftleştirme' biraz bencilce olucak ama hiç çifleştirmesem ? yani başka bi hamster bulup çiftleştirmek çok zor olur

hamsteradmin
24.06.09, 07:18 PM
Çoğu hamster hiç çiftleşmeden ölüyor zaten. Ev ortamında hayvanlarımızı sürekli çiftleştirmemiz pek mümkün olmuyor. Biraz bencilce ama malesef yapacak bir şey yok.

bıcır_
25.06.09, 07:12 PM
bencede teşekkürler

Agentzero
02.07.09, 02:22 PM
ya bişey sorcam bu gonzalesler beraber yaşamaya uyumlu hayvanlar değiller miydi???Burda öyle okumuştum sanki.Bu söyledikleriniz hepsi için mi yoksa sadece syrian veya gonzales için mi???

hamsteradmin
02.07.09, 04:43 PM
evet gonzales yani campeller birlikte yaşamaya daha eğilimli. doğum ve çiftleşme dönemlerinde daha hassas olabiliyorlar, bu yukardaki metni missarch adlı üyemiz yazmış.

xSoS
11.07.09, 03:14 AM
Ben Çok Fazla Çiftleştirmeyi Düşünüyorum :) Satmıcam Sadece Çok Seviyorum Heves Değil Gerçek Bir Tutku.

buraq
11.07.09, 12:31 PM
ne güzel bağımlı olman ama bu hayvanlar 1 tane dogurmuyorlar o kadar hamsterı napıcaksın bilemiyorum...ama sen bilirsin :)

bn şahsen kendi hamsterımı çiftleştirmiyorum

xSoS
11.07.09, 02:00 PM
Ya İllaki Bişi olur İstiyen Olur Veririm Bedavaya.

Mustafa96
17.07.09, 03:26 PM
Bende Çiftleştirmeye Çalışıyorum Şu Aralar İnşallah Olur :D