PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saklıyor

Rufus
01-04-2010, 11:34 PM
Arkadaşlar her bakışım da bakıyorum yemek kabından alıyor ve talaşların arasına koyuyor keseciklerine atıyor yemeği sonra ağzından çıkartıp talaşların arasına koyuyor sizce neden ve her koyuşum da yemeği böle yapıyor elimle koyuyorum yemeğini

aydo
01-04-2010, 11:42 PM
Aynen benimkide hep öyle yapıyor yemek kabını doldurduğum gibi boşaltıyor talaşların arasına koyuyor yada evine koyuyor neden öle yapıyor bende anlamış değilim

Rufus
01-04-2010, 11:54 PM
Hala saklıyor en iyisi bir süre vermesem mi diye düşünüyorum hamster admin bakarsa sorun çözülür :)

hamsteradmin
01-05-2010, 12:01 AM
Yemek kabından başka yerlere de yem konduğunda kaptan yeme alışkanlıkları bozuluyor, belli bir yere alıp kendileri depolayama başlıyorlar, depocu zihniyet bunlar :D Depoladıkları yerden yesinler sorun yok. Yiyebilecekleri kadarını verin ki bayatlamasın ama aç da kalmasınlar.

Rufus
01-05-2010, 12:11 AM
hamsteradmin polis imdat gibi hemen yetiştin valla :):):) Peki neler yapmamız gerek ben tam olarak anlamadım yani

hamsteradmin
01-05-2010, 12:14 AM
Bir günde yiyebileceği kadarını vermek ve kafeste depolanıp bayatlamamasını sağlamak lazım. Fazla olursa depoladığı yerdeki yemler ertesi güne kalır, bayatlar, hamster da onları yemek istemeyecektir, aç görüneceği için yeni yem koymak gerekecektir. Ne kadarını yiyebildiğini takip edip günlük miktarı ona göre ayarlamak iyi olur.

Rufus
01-05-2010, 12:17 AM
Kutuyu boşaltsam depolicak ama :D:D:D:D O derece bişe şuan:S

Rufus
01-05-2010, 12:22 AM
Ve şuan uyuyorlar bugün de krakeri süte batırım verdim sonra yoğurt verdim çok sevdiler :):):)

mainkavi
01-05-2010, 01:17 AM
bu hazır kutudaki yemlerle yem kabını dolduruyorum , taze sebze verirkende elimde yediriyorum yemeyi bırakıp depolamaya başladığnda vermiyorum daha :D:D rus cüce olan kafesin 4 köşesine dağıtıyo başka hiçbiyere koymaz, syrian olanda borulara taşıyo onlarıda rahatlıkla görebiliyorum zaten :):)

Rufus
01-05-2010, 02:09 PM
Benim ki gonzales valla en köşeye koyuyor ve ben de aynen elimle veriyorum kutudaki yemler dışındaki bütün her şeyi :):) Ve suyunu suluktan içmiyor sulukun yere damlattığı suyu içiyor :D:D:D

Hmstr
02-01-2010, 01:28 PM
bende öyle olmuyor kese boş.bazen elimle de veriyorum ama depolamıyor.acıktıkça kaptan yiyor.

-ErgünCan-
02-01-2010, 02:23 PM
Benimki sanki bi yemden 2-3 tane alıor yuvanın yanına atıor ara ara kalkıp yerken görüorm

*Hazal*
04-24-2010, 11:27 AM
luffy'de mama kabına cıkıyorr önce güzelce bi kazıyo mamaları dışa fırlatıyor, beğendiklerini alıp ağzına atıyor sonra sağ arka köşeye gidip onları yiyor :) herzaman değil ama sık sık böyle mama yiyor

selman
04-24-2010, 03:28 PM
yiyeceklerini saklaması veya bir kısmını beğenmemesi normaldir. hamsterların çoğunluluğu karışık hazır mamalardaki bazı şeyleri beğenmeyip yememezlik yapabiliyorlar. eğer verdiğin mamanın çoğunluğunu yemiyorsa farklı marka bir mama deneyebilirsin fakat mama değışikliği yaparken ani değişim hamsterın sağlığını bozabiliyor. öncelikle eski mamasının kalanını yeni mamanın içine karıştırıp bu bittikten sonrada sadece yeni mamadan vermen daha doğru olur.

*Hazal*
04-24-2010, 04:20 PM
daha cok yeni zaten 3. günümüz bugün :) küçük ve dişleri kuvvetli değil o yüzden büyük ve sert olan yiyecekleri yiyemediğini düşünüyorum biraz izlicem böyle devam ederse sizin dediğinizi yaparım teşekkürlerr

darkprince55
04-24-2010, 11:09 PM
benimki hazır yemin icinde nekadar bugday tanesi varsa dolduruyor agzına sonra goturup saklıyor:) ama cozum buldum ben anlatım şu şekilde;

yemleri sakladıgı yerden alıp yem kabının içine koyun.
sonra yemleri sakladıgı yerdeki talaslardan biraz alıp yem kabının ustunu örtün bende işe yaradı:)