PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım edin çok zor durumdayım !

murat
04.01.10, 06:43 PM
Arkadaşlar,yılbaşı çekilişinde arkadaşım bana hamster almış,hediyelerimizi bugün verdik ama o getirmemiş çünkü evi uzak.Yarın getirecekmiş.Ben de okuldan telefon ettim anneme,söyledim annem de "Tamam hediye almışsa ne yapalım" dedi.Eve geldim anneme sordum durum ne diye,babam çok kızmış (zaten geçenlerde baya tartışmıştık hamster konusunda) ne yapacağım ben ? Yarın alacaktım hamsteri ? Babam çok fena sinirli,istemiyor :( :( Yardım edin ? :(

hamsteradmin
04.01.10, 07:29 PM
annene haber vermeseydin keşke. al eve getir eğer baban bağırmak dışında bir şey yapmaz diyorsan.

-ErgünCan-
04.01.10, 07:34 PM
pet shop a ver dicem ama ordada hayvan vah diorm...Allah sana kolaylık versin

murat
04.01.10, 07:45 PM
Ya bağırmak ve hamsteri çöpe atmak dışında bir şey yapmaz :D şöyle bir karar aldım.Yarın getireceğim hamsteri(beyaz suriyeymiş) babam kızarsa ertesi gün pet shopa geri götüreceğim ne yapayım :(

hamsteradmin
04.01.10, 08:24 PM
ok bi gün evde tutmana izin verecekse sorun yok bol şans :D

murat
04.01.10, 08:41 PM
İnşallah,messengerdan arkadaşım anlatıyor çok tatlı bir suriyeymiş beyaz :)

hamsteradmin
04.01.10, 08:43 PM
süper :)

Rufus
04.01.10, 09:37 PM
Murat sen nerde oturuyorsun ben o gün beyaz suriye hamsterı gördüm ve satılmıştı :D Ve kalmamıştı hamster nerde oturduğunu söler misin :):):)

murat
04.01.10, 09:41 PM
Istanbul

Rufus
04.01.10, 11:29 PM
Mersindeyim ben tamam tesadüf olmuş demek ki :)

mainkavi
05.01.10, 01:20 AM
2 gün ewde tutmaya çalış :D daha çıkmaz o evden merk etme :)

İsmail
05.01.10, 01:21 AM
sabah sabah seda sayan programı kıvamına gelmeye başladı forum :D hadi hayırlısı

bu hamsteradmin'i cumhurbaşkanı yapmak lazım arkadaşlar.

murat
05.01.10, 06:34 PM
Aldım hamsteri şuanda yanımda :) Çok tatlı bir suriye,beyaz ve tüyleri aşırı uzun ve dağınık.Ya bir çak sorum olcak :
1-)bir kulağı katlanmış problem yaratır mı ?
2-)Sürekli uyuyor,halsiz,burnu akmıyor gözleri ve tüyleri temiz ama acaba hasta mı?
3-)Kışın sıcak tutmak için neler yapabilirim ?
4-)Petshoptaki talaşıyla beraber getirdi arkadaşım ve talaşın içinde iğne+porselen parçası+kemirilmiş kablo çıktı :S Bir şey olup olmadığını nasıl anlarım ? Görünürde bir şey yok ama ... ?
En yakın zamanda resimleriyle foruma neşe katacak ;)

köfte
05.01.10, 06:58 PM
benim şirin de öyle,uzun tüylü,ara ara kısaltıyorum tüylerini,yoksa talaşa dolanıyor açılmıyor,çeksen kopuyor acı veriyor.sen ilk defa suriye besliyorsun herhalde uyuması normal. burun akıntısı yoksa yemesi içmesi normalse sorun yok. gonzales lere göre suriyeler daha ağır kanlı olur benim bildiğim.

murat
05.01.10, 07:08 PM
Evet,gonzales hamsterim kıpır kıpırdı yerinde durmuyorudu,bu kendini sevdirmeyi biliyor :) Çok tatlı,evet talaşlar çok yapışıyor tüylerine,nasıl kısaltabilirim?

elmyra
05.01.10, 07:19 PM
Talaşı hemen temizle bence. Bişey olmadıysa bile iğne, cam parçası vs ağzına alabilir, vücuduna batabilir, zarar verir hayvana. Hasta değil sanırım, suriyeler biraz fazlaca uyuyorlar :) Sıcak tutmak için kalorifer kenarına vs koyabilirsin, duvar kenarları pencere önleri genelde soğuk olur. Taban malzemesini kalınlaştırabilirsin bir de ek olarak kağıt peçete, bez parçaları filan koyabilirsin. Hayırlı olsun hamsterın baban bir sorun çıkartmadı sanırım :)

murat
05.01.10, 07:25 PM
Ya sorun çıkarttı da fazla değil,bir süre görmezse aklına bile gelmez.Ya sorun çıkartma nedeni şu : kışın odam genelde soğuk olur "ya bu hayvan severlik değil,kafese tıkıyorsun,hapsediyorsun,zaten soğuk odan yazık değil mi" diyordu bu yüzden istemiyordu.Ama zaten neredeyse hiç görmeyecek bile,odamda bir köşede duruyor.Ayrıca bayağı sıcak şuan odam.
Çoooook tatlı ama :) hemen talaşı değiştirdim zaten.
Çok mutluyum :) uyandıktan sonra fotoğrafını çekeceğim,yüklerim siteye :)

elmyra
05.01.10, 07:28 PM
Anladım, çok haksız değil belki ama sen iyi bakarsın ona :) Bende uzun tüylüleri çok seviyorum henüz hiç olmadı.. Yükle bakalım fotoğraflarına:)

köfte
05.01.10, 07:32 PM
valla ben bi makas alıp popo kısmı ve ayaklarının yere dönük kısımlarını dikkatlice kısaltıyorum. boyun baş kısmında çok sorun olmuyor tüyleri o kısımlarda yoğun değil zaten.kısaltırken dikkat etmek gerekiyor ayaklarına falan,ufacık zaten ayaklarını ya göremezsem diye korka korka kesiyorum tüyleri :)

murat
05.01.10, 07:32 PM
Bu arada,henüz yemi yok,yarın veya öbür gün alacağım,o zamana kadar neyle besleyebilirim?

murat
05.01.10, 07:34 PM
Peki kaç aylık olduğunu nasıl anlarım ?

elmyra
05.01.10, 07:37 PM
Şimdilik evdeki besinlerden verebilirsin. Makarna, haşlanmış patates, brokoli, havuç, biskuvi, haşlanmış yumurta, peynir, ceviz vs türü şeyler varsa verebilirsin. Besleme bölümünü okursan daha çok yardımcı olur. Kaç aylık olduğunu nasıl anlarsın bilemiyorum ama fotoları ekle, tahmini bişey söyleriz sanıyorum:)

köfte
05.01.10, 07:38 PM
bu arada murat sen onun uyanmasını bekleme,uyandır çek. yoksa epey beklersin. bunlar gonzaleslere göre daha şirinler onu söyleyeyim. benim bi yemediğim kalıyor. 2 gündür gribim öpüp sevemiyorum yaklaşıpta :) kedi çiğer hesabı bakıyorum sadece.

murat
05.01.10, 07:40 PM
Ya dışkısını ağzından çıkarıyor? :S Ya da yiyor,sonra tükürüyor ? :S yem tarafı dışkı dolu ? Ağzından çıkardığına kaç kere şahit oldum :S ne yapmalıyım? Bir de çok aşırı tüy geliyor sevince

hamsteradmin
05.01.10, 07:49 PM
yemi olmadığı için yemek arıyor olabilir. cornfleks tarzı bir şeyler varsa verebilirsin, markete gidebiliyorsan 3-4 tlye yulaf ezmesi alabilirsin, tuzsuz çekirdek verebilirsin. beslenme bölümünde detay var. çok sevindim. oda sıcaklığını dengeli tutmaya çalış her zaman.

murat
05.01.10, 07:51 PM
Tamam kahvaltılık gevrek vereceğim ama ballı bir şey olur mu ? Bal ve buğdaylı.
Bu arada ççoooooookkk mutluyum :) :) :) :)

köfte
05.01.10, 08:17 PM
benimkiler,çiğ tussuz çekirdek,haşlanmış makarna,ekmek, ceviz (en çokta ceviz ve çiğ tutsuz çekirdek) yiyorlar. şimdi senin evde en azından bi yumurta bulunur,haşlarsan,bi makarna varsa ve az bir şey haşlarsan yine,ekmek ,eğer marul veya salatalık gibi biş şeyler varsa onlarlarda dönüşümlü olarak verirsen yarına kadar idare eder.

murat
05.01.10, 08:38 PM
Hapşırıyor bu normal mi ? arada "fişşuu" diye ses geliyor :D

hamsteradmin
05.01.10, 09:02 PM
Çok sık hapşırmıyorsa sorun yok, sen onun kafesinin içine eski tişört kazak parçaları koy.

murat
05.01.10, 09:45 PM
Çok hapşırmıyor arada sırada,1-2 kere duydum.Bir de sabahtan beri hatta dünden beri hiç su içmedi ? :S Suluğu keşfedemedi sanırım ?

-ErgünCan-
05.01.10, 10:32 PM
Yha benimkindende tıp tıp die sesler gelio bazen hapşırıo mu burnu akmıo ama :s