PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kalp krizi mi

dream
01-03-2010, 01:42 PM
arkadaşlar dün gece saat 12 de hamsterıma bakıyım dedim uyuyo gibi görünüyodu seslendim elledim falan hiç bi tepki yoktu.ondan sonra yan çevirdim elime aldım falan ruhu duymadı ve sürekli elleri ve ayakları titriyordu.yemi suyu herşeyi vardı.yalnız evine hiç girmiyordu.neyse hamsterımı elektirik sobasının önünde 1.30 saat beklettim kalbine masaj yaptım nefesi bazen hızlanıyo bazen yavaşlıyodu.bi buçuk saat sonra yavaşça çenesi hareket etmeye başladı.sonra yürüyüp evine çıktı.anneme söyledim meğer cuma günü de böyle olmuş annem pencerenin önüne koymuş hareketlenmiş.ne olmuştur sizce?

-ErgünCan-
01-03-2010, 02:52 PM
Üşütmüş aslım bile olabilir o rüzgardan...Ölebilir..Bunlar olabilir önlemek için ne yapılmalı bilemem şimdilik sıcak tut ..Diğer bilgileri hamster admin ve diğer arkadaşlar verecektir..

hamsteradmin
01-03-2010, 04:47 PM
Üşütmüş gibi görünüyor dışardan, iç organlarında ne olduğunu anlayamıyoruz malesef. Sıcak tutup iyi beslemekten başka bir şey öneremiyorum, bir de iyice sarıp veterinere muayene ettirirsen fikir verebilir.

dream
01-04-2010, 09:12 PM
iki gündür normal görünüyor.bulunduğu odada akşamlarımı ufo yanıyordu nasıl üşüttü anlamadım.evini kullanmıyor ondan mı dicem?eve benzer ne tür kap koyduysam işedi.ne yapmalıyım kafesine onu sıcak tutması için ne koyabilirim.yün iplik koysam yumak halinde ağzına alır boğulur diye korkuyorum.ayrıca kolay iyileşmesi için hangi besinleri önerrirsiniz?

hamsteradmin
01-04-2010, 09:21 PM
Beslenme bölümündeki protein kısmına bakabilirsin, genel olarak incelemen yararlı olur. Gündüzle gece arasındaki ısı farkı da üşütmesine neden olabilir. Kazak parçaları, penye parçaları koyulabilir kafesin içine.

dream
01-04-2010, 09:34 PM
teşekkürler

hamsteradmin
01-04-2010, 09:36 PM
rica ederim :)

-ErgünCan-
01-05-2010, 05:35 PM
Çorap koyabilirsin bn çok soğuk olduunda çorap koyuorm hem oynuo hem içine girio :)

dream
01-12-2010, 07:19 PM
arkadaşlar sizin hamsterınızı elinize dahi alıp da uyandıramadığınız olurmu yani çok derin uyudukları olur mu?

hamsteradmin
01-12-2010, 09:38 PM
Nefes alıp almadığını ve sevdiği yiyeceklere tepkisini kontrol edebilirsin.

mainkavi
01-12-2010, 11:27 PM
arkadaşlar sizin hamsterınızı elinize dahi alıp da uyandıramadığınız olurmu yani çok derin uyudukları olur mu?

çok derin uykudayken dokunnca uyanıyo syrian :D:D zaten çok kibarlar sinirlense bile alttan alıyo :D

dream
01-14-2010, 12:42 AM
hım o zaman büyük bi problem var demek ki.yani benim hamsterı 2 günde bir böyle nefes aldığı belli oluyo ama hiç hareketsiz yatıyo sürekli eli ayağı titriyo elime alıyorum ediyorum ama hafif kıpırdanmak dışında ne gözünü açıyo nede hareket ediyo.normalde hareketlilik durumu aynı zaten çark çevirmezdi aynı noluyo ya?

hamsteradmin
01-14-2010, 12:45 AM
nefes aldığına sevindim. uyandığı zamanları yakalayamıyor olabilir misin, odanın ışık düzeni mi değişti, yeminde bir değişiklik mi var yiyeceklerde artış eksilme vs, hamile olma ihtimali var mı, en önemlisi ortam soğuk mu.bu sorulara cevap verebilecek şekilde gözlemlersen bir sonuca varabilirsin.

dream
01-14-2010, 12:55 AM
zaten uyanacağını anlayınca bırakıyorum koorkmasın diye hala çok korkak:(ışık düzeni ve yeminde bi değişiklik yok.hamile olmasıda imkansız ortam soğuk mu şöyle...sabahları bulunduğu odada herhangi bi şey çalışmıyo.akşamları ufo yanıyo odamda duruyo.bi kez sabah öyle bulmuştum bi kez de akşam, değişiyo yani.

mania78
01-14-2010, 01:10 AM
hamsterların direnci zayıf olduğundan insanlardan da grip vs. enfeksiyon kapabilio bna kalırsa böle bişide olmuş olabilir

hamsteradmin
01-14-2010, 01:29 AM
ortam soğuk sanırım biraz, ufo ani ısıtıp söndüğünde ortamı soğuk bırakan bir ısıtıcı. vücut ısısını korumak için uyuyor olabilir. hamile olduğunu sanmam demişsin, eğer kafeste eşi varsa ya da bir araya geldilerse hamile de olabilir. veya hastadır, yem yeme durumu burun akıntısı vs var mı ona bakabilirsin.

dream
01-14-2010, 01:37 AM
üşüyor mu diye kafesine bir tarafı açık şekilde karton kutu geçirdim üstünede battaniye örttüm.ısıtıcının hemen karşısına koymuyorum.yalnız besliyorum hamile olma ihtimali yok.burun alkıntısı yok yem kabı iki gün dayanmıyo yani bizim için normal.yalnız bu aralar aşırı huysuz..

hamsteradmin
01-14-2010, 04:59 PM
Üşütmüş gibi görünmüyor belirtiler. Bir ağrısı mı var acaba.

dream
01-14-2010, 06:43 PM
yeni öğreniyorum ben evde olmadığım bi gece kapalı balkonda kalmış.ama onun üstünden 2 hafta geçti.hala devam ediyor bayılma gibi şeyler. gerçi iki gündür iyiyiz... inşallah düzelir.

alptugbaba
02-17-2010, 05:54 PM
arkadaşım düşürürsen iç organları zarar görür belki ondan dır ama düşürdüğünü zannetmorum egnc dediği gibi çorap koy ve kafesın etrafını havluyla kapat hem daha sıcak olur hemde ruzgar girmez :D

elmyra
02-18-2010, 04:15 AM
Kafesin etrafına havlu konulduğunda bir süre sonra kemirerek içeri çekiyor ve parçalıyor genelde. Bunun yerine bez parçaları, havlu parçası, çorap vs filan taban malzemesi gibi kafesin içinde kullanılabilir. Zaten altına girip yatıcaktır. Üşüdüğü için sürekli uyku halinde olabilir, vücut ısısını korumaya çalışıyordur.