PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafes için öneriler!

ciko84
01-02-2010, 09:25 PM
Merhaba arkadaşlar bende yakın zamanda bir hamster almayı düşünüyorum fakat tahmin ettiğiniz gibi bilgiye açım :p, bulunduğum şehirdeki bir pet-shop'ta gonzalesler vardı ve yanında emin olmamakla beraber habitrail marka renkli bir kafes :D (içinde mantar şeklinde su içilecek yerle kesik küre şeklinde tekerlek vardı ama yatay, kafese 80 lira istemişti) veriyordu, size soracağım tek bir hamster alacağım (deneme amaçlı :D) bana tavsiye edeceğiniz normal fiyatlı (çok ucuz ve sade yerine fonksiyonel) bir kafes önerir misiniz? (Not: aslında kafes seçimi konusunda adminimiz bir makale yazıp onu sabitlese çok güzel olur :D)

mainkavi
01-02-2010, 10:44 PM
Bir hamster sahiplenme fikrin güzel ancak deneme amaçlı alman yanlış olur sonuçta bi can taşıyo bunlarda, iyice araştır kafesten daha önemli olan yeterli bilgiye sahip olmandır bana göre , kafes heryerde bulabilirsin, gonzales alacaksan çok büyük bi kafese ihtiyacın yok ama ne kadar büyük olursa onun için o kadar iyi olur, marka zorunluluğu yok önemli olan taban genişliğinin iyi olması lazım birde tırmanabilmeli, çarkıda kolay dönebilsin ve az gürültü yapsın :)

hamsteradmin
01-02-2010, 10:48 PM
Deneme amaçlı hayvan alınmaz, kesinlikle emin olana kadar alma, iyice araştır.

ciko84
01-08-2010, 12:40 AM
Deneme amaçlı derken zaten hamstera iyi bakacağım fakat 2 adet ve üstü almadan önce nasıl büyütülüyor kaldırabilir miyim daha fazlasını diye sordum yoksa deneyip beğenmedim atayım gibi birşey zaten düşünmem :D, bu arada
[Only Registered Users Can See Links]
gibi bir kafes yeterli olur mu?
cevaplarınız için teşekkürler, (alakasız not: gonzales pek ele avuca gelmez syria daha iyidir ama oda çok sakindir diyorlar doğru mudur?)

mainkavi
01-08-2010, 01:36 AM
kafes çok hoş :) ne tür alırsan al ele gelmesini arkadaş olmasını istiyosan anneden yeni ayrılmış bişey alacaksın yoksa çok zor oluyo alıştırmak :) gonzalesler harketliler yüksekten korkmasalar elinde zor dururlar :) ama alıştırdıktan sonra 5 10 dakika bekliyolar elde, syrianlar çok uysal , en basitinden yem verrken bendeki rus cüce saldırır gibi alıyo , sabahları bişeyler veriyorm mesela yalan yanlş elimi koysam kafesin teline elimi kanatır o derece :) ama karnı aç olmadığnda elime alıyorm mıncıklıyorm bişey demio :D syrian olan henüz alışamadı ama hiç insan eli değmediği halde çok kibar davranıyo :) yem alırken elime doknmamak için gayret gösteriyo ve çok yavaş alıyo aç olsa bile :) ikisinnde olumlu ve olumsuz tarafları var, çift almak yerine tek bi tane dişi syrian al sen sonra o büyüdüğnde yanına bi tane erkek al ayrı bi kafeste tabi, onların yawruları olduğundada arkadaşlarınıda hamster sahibi yapablirsn :)

hamsteradmin
01-08-2010, 04:17 PM
Sorduğun sorularla ilgili sitede defalarca konuştuk, o nedenle tekrar etmek yerine başlıklara bakmanı tavsiye ediyorum. Resimleri sitenin resim ekleme özelliğinden ekliyoruz, böylece fazla yer kaplamıyor. Detaylı bilgi için kurallara bakabilirsin.

ciko84
01-15-2010, 10:41 AM
mesajlarınız için teşekkür ederim. :)

Hmstr
01-31-2010, 02:21 PM
fazla vermişsin.ben 70 tl ye Arkadaş Pet Shoptan (yeni şubesi Forum İstanbul dan) 3 katlı
full aksesuarlı süper bir kafes aldım.üzerinde bir çizik bile yoktu.hatta telleri bile biz birleştirdik.harika hepinize tvsiye ederim.(kesinlikle 2. el değil!)