PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ayağını incitti

Filinta
12-31-2009, 12:18 AM
Bu akşam işten dönünce hemen kafese yöneldim, çünkü ben işten dönünce uyanmış oluyor ve uyandıktan sonra kafeste 5 dakika durmaya dayanamaz. Bu yüzden döner dönmez o'nu çıkarır biraz sevdikten sonra topuna koyarım. Bu akşam yine öyle yaptım ve topa koyup, topu salona bıraktım. 10 dakika sonra salona döndüğümde topun içinde çırpındığına şahit oldum. sanırım canı çok yanıyordu. Hemen toptan çıkardım. Topta dönerken ayağı topun havalandırmasında sıkışmış anladığım kadarıyla. Kurtarmaya çalışırken de incitmiş.

Daha önceden bu tür durumlar için yara merhemi almıştım. Fakat bir türlü ayağına sürmeme izin vermedi. Neyse, resmen boğuştuk, güç bela sürdüm, bağladım ayağını hafif. Fakat o'nu kafese koyduktan sonra ayağındaki bezi söktü ve merhemi de diliyle yalayıp temizledi. Ama bıraktığımda gayet hızlı hareket ediyor, dolaşıyor, fakat sağ ayağına basamıyor.

Veterinere götürmeyi düşünüyorum ama açıkçası biraz çekiniyorum. Düşünün ki aldığım petshop'un sahibi bile "Nasıl besliyorsunuz bu fareleri anlamıyorum" demişti. Veterinerin gerekli hassasiyetini göstereceğine inanmıyorum.

Kendi imkanlarımla neler yapabilirim, bunu sormak istedim.

Teşekkürler.

aydo
12-31-2009, 05:56 AM
Bu mesaj nedeniyle 1 uyarı aldınız.

hamsteradmin
12-31-2009, 04:07 PM
İyi beslenmesini sağlayabilirsin, proteinli yiyecekler vermen hızlı toparlamasını sağlayacaktır. Merhemi yalamasına rağmen bir kısmı emilmiştir. Böyle durumlarda dinlenerek düzeliyorlar, bir süre çarka topa binmesin.

Aydo, veterinerlerin tümünü zan altında bırakacak yorumunu siliyorum ve seni bu mesaj nedeniyle uyarmak zorundayım. Sen veteriner olsaydın eminim böyle bir mesaj okuduğunda çok sinirlenirdin. Kaldı ki insanların sinirlenmesinden daha önemlisi, hayvanlar için böyle önemli bir kurumun saygınlığını korumamız gerekir ki ihtiyacımız olduğunda bir veteriner bulabilelim.

Filinta
12-31-2009, 08:05 PM
İlgilendiğiniz için teşekkürler.

:)

aydo
12-31-2009, 08:15 PM
[QUOTE=Aydo, veterinerlerin tümünü zan altında bırakacak yorumunu siliyorum ve seni bu mesaj nedeniyle uyarmak zorundayım. Sen veteriner olsaydın eminim böyle bir mesaj okuduğunda çok sinirlenirdin. Kaldı ki insanların sinirlenmesinden daha önemlisi, hayvanlar için böyle önemli bir kurumun saygınlığını korumamız gerekir ki ihtiyacımız olduğunda bir veteriner bulabilelim.[/QUOTE]

Böyle birşey demişsin ama şuana kadar 3 kere falan gittim veterinere gittiklerimde nişantaşı gibi semtte olanlar hepsi soymaya çalıştı resmen hiç birşey yapmadan hemde genelleme yapmıyorum ama 3'ündede aynı şeye rastladım birşey yapıp parasını alıyosa helal olsun ama aksi takdirde pek iyi konuşamayacağım :)

hamsteradmin
01-01-2010, 12:03 AM
3 veterinere dayanarak genelleme yapıyorsun benim de veterinerim var ama kendisi için böyle bir şey söz konusu değil, herkesi zan altında bırakamazsın. Her semtin kiraları farklıdır ve o semtlerde veterinerlerin aldıkları ücretler de bundan etkilenir, gittiğin yer Nişantaşı. Semtten ve meslekten bağımsız her sektörde iyi niyetli ve kötü niyetli kişiler her zaman bulunacaktır, veterinerlerin tamamı hakkında konuşmak doğru değil.

mainkavi
01-01-2010, 01:04 AM
genelleme yapmak gerçekten yanlş, aydo baban ne iş yapıyo yada sevdiğin bi yakınının meslektaşı sahtekar olablr ve genelleme yapsak sende tepki gösterirsn :)

filinta geçmiş olsun , çarklardan yada toplardan dolayı öyle kazalar çok meydana geliyomuş benimde en büyük korkum gerçekten umarım en kısa sürede düzelir :)

aydo
01-01-2010, 04:14 AM
Genelleme yapmıyorum diye yazmışım oraya göremediniz heralde :) neyse konu sapmasın artık.

mainkavi
01-01-2010, 11:37 AM
sende haklısı ama , 3 tane veterinere gidipte aynı şeyleri yaşamak ister istemez olumsuz düşünceler oluşturur insanda

Filinta
01-02-2010, 10:22 PM
Dün gece ayağı'nın kanadığını farkettim. Yine merhem sürmeme izin vermedi, ben de daha fazla zarar vermemek için ilişmedim. Bugün baktım ayağı morarıp, şişmiş. Kangren olmasından korkuyorum. Bol bol vitamin takviyesi yapıyorum ama sanırım veterinere götürmekten başka seçeneğim kalmadı.

Ciddi şekilde vicdan azabı çekiyorum bir de, o ayrı.

mainkavi
01-02-2010, 10:39 PM
kırıldımı acaba :S

Filinta
01-02-2010, 10:42 PM
Yok. Topun havalandırmalarının etrafı sivridir. Kesmiş olmalı.

hamsteradmin
01-02-2010, 10:49 PM
Baticon yapabilirsin pamukla. Ama veterinere muayene ettirirsen daha net cevap verir.

mainkavi
01-04-2010, 01:59 PM
durumu ney dostum şu anda

köfte
01-05-2010, 07:22 PM
valla benimde veterinere mecburen yolum düştü. iki kez kuşlarım için gittim muhabbetim öldü iyileşir dedi ama işe yaramadı ilaçları. ikinci de papağanımın kanatları kanadığı için gittim verdiği pomat daha beter etti hayvanın kanatlarını,zor düzeldi. artık mümkün olduğunca yolum düşmesin diyorum. önceden hayvanlarıma bir şey olunca ilk aklıma gelen yer veteriner oluyordu,şimdi zoraki olur artık. önce buralardan araştırıyorum.

Filinta
01-06-2010, 01:06 AM
Bu aralar biraz iyi. Ayağı üzerinde durabiliyor, hareket edebiliyor. 1-2 haftaya bir şeyi kalmaz diye düşünüyorum. Kafesini sürekli temiz tutup, vitamin ağırlıklı besinler verince pek sorun kalmıyor.

Dayanıklı hayvanmış, bu kadarını beklemiyordum. Ama kafesten pek çıkaramadığım için çok sıkılıyor, uyuyor sürekli. Yağ bağlamadan iyileşirse çok iyi olur. Yoksa ayağın yüzünden başına gelmeyen, yemek yüzünden başına gelecek...

mainkavi
01-07-2010, 09:54 PM
en kısa zamanda düzelir umarım

Basakolin
02-02-2010, 12:29 PM
Geçmiş olsun ... Kötü bir kaza geçirmiş ama umarım atlatır :(

murat
02-02-2010, 12:53 PM
Ya cidden ne olacak bu veterinerlerin hali ! Hiç ilgilenmiyorlar bile,ilgilenseler de köfte arkadaşımız gibi kötü sonuçlar çıkabiliyor.Bu demek değil ki her veteriner kötüdür.Ama benim gittiğim 2 veteriner de ilgilenmedi bile.Hatta bir tanesi tiksindi bakamadı bile.Bu tarz bilgi paylaşım sitelerinin bazı veterinerlerden çok daha yararlı olduğunu düşünüyorum.Bir çok hayvansever var ve herkes tecrübelerini paylaşıyor.Ama ne yazık ki bazı veterinerler gerçekten veteriner olmayı haketmiyorlar...

Basakolin
02-03-2010, 12:39 PM
Bu işe sadece para için giriliyor.. işini yapacaksna doru dürüst yapman lazım insanların hayvanlarndan tiksinmen değil.!! ( sözüm ilgisiz veterinerlere)

Bnm öle bir sorun olmadı . Gittiğim veterinerler çok iyi çıktılar. Kedim için gitmiştm aşı olmuştu :D işini çok iyi yapmıştı. :D