PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çark

mainkavi
29.12.09, 12:51 PM
arkadaşlar yeni aldığım syrian hamsterımın çarktan haberi yok , arada bi bakıyo ama durumu kavrayamadı zaten çark küçük 13 cm felan çapı var, syrian besleyenlerin çarklarını merak ediyorum resim koyabilen olursa sevinirim , kaç cm lik bi çark lazım hayvan devamlı yattığından çok kilo almış sağlk sorunu olacak diye korkuyorm :S:confused::confused:

aydo
29.12.09, 03:04 PM
Hamsterin küçükse binebilir çarkına problem yok ben ilk aldığımda serçe parmağım kadardı bir süre binmedi sonra inmek nedir bilmedi :D sonra küçük geldi daha büyüğünü aldım ama küreye koyuyorum ben genelde onda geziyor sende öyle yap bence

mainkavi
29.12.09, 06:04 PM
syrian malesef bendeki, bitane daha var o küçük o çarkını seviyoda bu bilmiyo ne olduğunu, 17cml ik vardı sitede ondan alıyım diyorum ama öğrenene kadar çok çekcez, en iyisi bi tane top almak galba

hamsteradmin
29.12.09, 07:19 PM
mainkavi, senin kafes başlığına yazdığım gibi o çark minik ötesi :D hiç öyle küçük bir çark görmemiştim, gonzales bile zor sığar. binememesi normal. kafeste yer varsa 4-5 tlye normal çark alabilirsin, top da tavsiye ederim.

mainkavi
29.12.09, 11:13 PM
ewt çok küçük koymuşlar :D:D ya burda çark varda nasıl deniliyo aralıklı , araları boş yani hayvanın ayağı felan sıkışablr diye korktuğumdan almıyorum , kaç cmlik normal olur syrian cinsine ?

hamsteradmin
30.12.09, 01:52 AM
cm söyleyemem ama alışveriş sitelerinde bolca örnek görebilirsin. zaten tek olarak satılanlar her benzerdir. benim sıkça gördüklerimde aralık yok, tamamı plastikten oluşuyor.

mainkavi
30.12.09, 02:19 AM
zaten aralıklı almam, netten almam lazım artık :)

mainkavi
30.12.09, 02:21 AM
bu arada fazla hareket edemediğnden dolayı felç olduklarını biliyorum hamsterların , bunun belirtileride arka ayaklarını esneterek yürüyolarmş galiba, hani esnedikleri zaman aldıkları bi şekil varya öyle yürüyebiliyolar doğrumu ?

hamsteradmin
30.12.09, 03:43 AM
felç olmazlar, o ancak düşerlerse vs olur. fakat şişmanlayabiliyorlar.

mainkavi
30.12.09, 12:48 PM
2 gündür benimki o şekilde yürümeye başladı ondan tedirgin oldum

hamsteradmin
31.12.09, 04:08 PM
Başka bir sorunu vardır.