PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster'im hasta mı? Acil yardım lütfen

ugurbaki
12-28-2009, 12:29 AM
Arkadaşlar, fotoğrafını koymuştum adı Kartopu; Syrian cinsi.
elime aldığımda titrediğini fark etiyorum ama farklı bir titreme. Böyle içten içe hıçkırır gibi bir şey. Tik tik atıyor böyle korkunca atılır ya, onun gibi. Elime alınca hiç kaçmıyor iki gündür, okşuyorum falan ama bu sorun da iki gündür var. Ne olur bir yardım edin, korkuyorum. :'(

ugurbaki
12-28-2009, 12:44 AM
Bir de az önce ben yemek yerken kucağımdan masaya aylayıp ekmeğe daldı. Ekmek yemesi normal mi? Zararı olur mu ekmeğin?

elmyra
12-28-2009, 01:08 AM
Yemek yemesinde bir sorun var mı veya dikkatini çeken başka bir değişiklik? Soğuk mu eline aldığında elleri ayakları mesela?

ugurbaki
12-28-2009, 02:00 AM
Hayır, yemek yiyor; kendi yemini veriyorum, bugün ekmek de yedi; zor aldım elinden zararlı olabilir diye. Ay çekirdeği kırıp veriyorum ağzına onu da yiyor. Dere otu ve marul da veriyorum. Ara sıra haşlanmış yumurtaya zeytinyağı da damlatıp veriyorum. Onu da affetmiyor. Şimdi elimde ve herhangi bir soğukluk da yok bana kalırsa. Kafesine bir tane keçiboynuzu taktım, onu da kemiriyor ara sıra görüyorum. Şimdi mesela masadaki küp şekere daldı. Yemesine engel olmakta zorlanıyorum, ne bulsa yiyor maşallah. Çıplak gözle görülebilen bir titreme olsa kameraya kaydedeceğim ama çıplak gözle hissedilmez de :'( Ne yapacağız?

mainkavi
12-28-2009, 03:01 AM
benim syrianla kaynaşamadık ama öyle bi durum farketmedim onda, rus cüce var ondada söylediğin şeylerin hepsi mevcut :D korkma bence bişeyi yoktur , yuvasında ısınabiliyomu nerde uyuyo mesela

hamsteradmin
12-28-2009, 03:03 AM
Küp şeker kesinlikle verme, saf şeker veriyorsun çok zararlı. Dereotu ve marulu da verme. İlla vereceğim diyorsan marulu çok çok seyrek ve iyi yıkanmış kurulanmış olarak ver.

ugurbaki
12-28-2009, 10:56 PM
Ya titreme iki üç gündür var. Dereotu nadir veriyorum, marulu da çok seviyor ama midesini bozar diye az veriyorum. Küp şekeri de zorla aldım elinden zaten :)
Bu arada, evinin içinde uyuyor ve kaloriferin yanında kafesi.

hamsteradmin
12-29-2009, 02:36 AM
Üşüyor olabilir. Sıcak bir yerde bulundurursan iyi olur ama ani ısı değişimi yaşamasın.

elmyra
12-29-2009, 06:42 PM
Benim hamsterlarımın bir tanesinde de oluyordu bu titreme, daha doğrusu elime aldığımda içten zangır zangır titriyordu elimde hissediyordum sadece. Biraz korkaklıkla ilgisi olduğunu düşünmüştüm ben, ele alınınca heyecanlanıyordu hayvan:) 1-1.5 yıl boyunca da yaşadı, sağlığıyla ilgili bir sorun yaşamadı. Sen gene gözlemle biraz, bir hastalık olmayabilir.

ugurbaki
12-30-2009, 12:19 AM
Kaloriferim hava yapmıştı, kızım üşümesin diye söktüm bugün 2,5 metrelik peteği temizledim. Kaloriferin yanında zaten sürekli. Ama şimdi daha iyi. :) İnşallah tamamen düzelir. Heyecan olduğunu sanmıyorum, ilk başlarda böyle değildi çünkü 4-5 gündür var.