PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fındık ezmesi miktar?

Efe
12-27-2009, 12:31 AM
İlk olarak meraba tüm hamsterim.com ailesine ilk olarak hamsterimadmin'e teşekkür etmek istiyorum genel bi pet forumu açıp 1000-2000 hitede ulaşabilirdi ama amacı farklı ve sadece hamsterlar için özel bir forum açmış.

bende bayadır araştırıyorum hamsterları baya bi bilgi birikim oluştu almadan ve bugün aldım nihayet bi gonzales aldım ama aksine çok hareketli öyle hırçın değil inşallah böyle devam eder.herneyse aslında bu bölüm konuyla alakasız hem ilk mesajım hemde ayrı bi konuya yazmak biraz yalakalık olarak görülebilir diye burda yazma gereği duydum.

asıl sorum fındık ezmesi aldım parmağıma biraz çok severek yedi bayada beğendi ama miktarı konusunda tam bi fikir oluşmadı kafamda şeker oranı vb.. yüzünden

günde işaret parmağının bir boğumunun yarısı kadar verilse çok mu olur veya haftada bir kez işaret parmağının 1 boğumu kadar yeterlimidir?

ek besin açısından soruyorum binevi ödül olarakta.

en kısa zamandada resimlerini eklemeyi düşünüyorum

okuduğunuz için teşekkürler.

hamsteradmin
12-27-2009, 01:43 AM
Sitemizi beğenmenize çok sevindim :) Çok besleyici olmakla birlikte yüksek oranda şeker içerdiği için nadiren verilebilecek bir şey fındık ezmesi. Haftada bir, bir nohut tanesi kadar, ya da iki haftada bir verilebilir. Tatlı, şekerleme sınıfına girer bu tür yiyecekler, glukoz içerirler, glukoz kan şekerini ani olarak yükseltir. Meyveler ise, fruktoz içerir, bu da meyve şekeridir. Kana karışması daha yavaştır, o nedenle şekerli yiyecekler yerine insanlara da meyve önerilir.

Yani ödül olarak seyrek olarak verilebilecek bir yiyecek. Ani şeker iniş çıkışı yaşatır. Şekerin aniden yükselip hızlı bir şekilde düşmesi, çok yorulduğumuzda canımızın çikolata, şeker vb istemesinde olduğu gibi bir durumdur. Şeker hastalığı da temelinde böyle bir şeydir. Özetle şekerli yiyecekler gözler ve genel sağlık için zararlıdır.

Profilden albüm oluşturabilirsiniz hamsterınıza. :) Sevgiler

Efe
12-27-2009, 02:24 PM
Teşekkür ederim.
en kısa zamanda düşünüyorum:)
iyi günler