PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : offffff offf :S:S

mainkavi
23.12.09, 01:31 AM
3 4 ay önce hamsterlara aşırı bi ilgi oluştu bende, kafama koyduğumuda yapıyorum o yüzden bi hamster almaya karar verdim , pek fazla bilgim yoktu ama okuyodum sürekli netten bişeyler ,cinslerini öğreniyodum resimlere bakıyodum yavaş yavaş kavrıyodum durumu, sonra gidip bi bakıyım dedim tokatta bunları satan biyer varmı, 150 000 nufslu bi şehir burası 3 tanede petshop var girdim hepsine 2 tanesinde buldum, birindekiler çok kötü durumdaydı diğernde ise hayvanlar dolaba kapatılmştı bi akvaryum içinde, almaktan vazgeçtm sivasa gittim otobsle 2 saat mesafede, orda yaklaşık 2 3 saat gezdim ve sonunda yol üstünde küçük bi dükkanda buldum, rus cüce diye biliyorum cinsini :) kafesiyle birlikte satın aldım geitrdim ewe, sonra syrianlara ilgim arttı ve burda malsef sadece gonzls vardı bikaç gün önce samsuna gittim 4 saat mesafede orada, gezdim gezdim biyerde her cinsten hamster satan bi dükkan buldum girdim baktm beğendim aldım bi tane :) şimdi gelelim asıl soruna... hamsterlarm çok mutlu hergün elmden geldiğnce ilgileniyorum seviyorum en güzel yemleri veriyorum ama her hamster sahibi gibi benimde hamsterlarımın yawruları olmasını istiyorum, rus cüce olan dişi ,syrian ise erkek bunların çiftleşemyeceğini biliyorum ve keşke sivas yerine samsuna gitseydimde 2 tane syrian alsaydım diyorum.. ne yapsammm :confused::confused::confused: :)

hamsteradmin
23.12.09, 01:53 AM
Fırsat bulduğunda syrian a bir dişi alırsın. Ama ne kadar az sayıda olurlarsa o kadar iyi ilgilenebilirsin.

mainkavi
23.12.09, 01:56 AM
iyi bakabileceğine inandığım bi arkadaşım olursa cüceyi ona vermeyi düşünüyorum sonra dişi bi syrian alabilirm belki

çiKo*Mm..:)
31.12.09, 03:52 PM
çiKomun burnu aKıyoR ve Tüyleri kirLendi..çokda fazLa uyuyor sizCe sorubu ne..?:confused:

hamsteradmin
31.12.09, 04:03 PM
Burnu akıyorsa üşütmüştür bir veterinerle görüşmeni tavsiye ederim. Evin sıcak bir yerine koyup iyi beslenmesini sağlayabilirsin.

mainkavi
01.01.10, 12:53 AM
bendede sıcaklık problemi var nasıl atlatcaz kışı bilmiyorum, kaleoferler yanıyo ama pencere altlarında olduğundan oraya koyamıorum , pamuk verdim içine girip yatıyolar

hamsteradmin
01.01.10, 02:20 AM
Pencere altı da olsa peteğin yakınlarına koyun bence.

dwarf
27.01.10, 02:07 PM
2 yıl geçmiş ama bu sözler herkese
pamuk veya kıl ver onunla yuva yapar kendini ısıtır

mainkavi
28.01.10, 02:09 AM
pamuk ve bez parçaları verdm zaten ama yne üşüyolar

Basakolin
29.01.10, 10:16 AM
Ozamn veterinere gitmen lazım :( ... Yada evin ısısını yükseltmen . Eğer ateşi varsa doğal olarak üşüyordur. Bn veterinere gitmeni tavsiye ederim

mainkavi
29.01.10, 03:16 PM
burda kendi bildğmi yapmam veternere gtmekten daha iyidir..

Basakolin
30.01.10, 10:46 AM
nie çıkışıosn sadece fikrimi söyledim ! ... o kadarda üşümemeleri ateşi çıkmıştır sn kendi bildiğini yapta ne olduğunu gör .. eğer kendi bildiğini yapacaksan nie yardm istiyosn ???

mainkavi
30.01.10, 09:24 PM
çıkışmadımki, burdaki veterinerleri gezdim gördüm o yüzden onlara bırakacağıma burdan öğrendiklerimi yaparım dedim ne var ki bunda

Basakolin
30.01.10, 11:10 PM
Yanlış anladm o zaman :(:(:( özür dilerim :(:(:(:(

--__--__--||-AFETTİNMİ ?? -||--__--__--

mainkavi
31.01.10, 01:08 AM
sorun değil ya olur yanlış anlaşılmalar :)

Basakolin
31.01.10, 03:13 PM
:D Mutlu oldm :D