PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda kavuştum :):)

mainkavi
20.12.09, 01:06 AM
uzun süredir istediğim suriyeye bugün itibariyle kavuşmuş bulunuyorm samsndan gittim aldım geldm 4 saatlik bi yolclk geçirdi ama iyi gözükyor :) ben suriye diye aldm şu anda resimlerini çekemedim ama yarn felan koyarm ona göre bilenler yorum yapar, birde sorum olacak, bunun tüyleri bazı yerlerde fazla uzun dağınık duruyo nedeni ney acaba, aldığım yerde birçok çeşit hamster vardı ve bu 3 tane kardeşyle aynı kafeste kalıyodu kafesler temz değildi ve küçktü elimden gelse bikaç tane daha alacaktm ordan kurtarmak adına ama alamadım haliyle, sorumu cevaplarsanz sevinrm uzun tüyler kafasının bittiği yerde sırtına doğru olan alanda birde kuyruk bölümnde , ayrıca doğmundan 3 ay geçmiş sütten kesldkten sonra 7 8 haftalık yani, büyük aldm farkndaym ama başka yoktu suriyelerden :)

Rufus
20.12.09, 02:14 AM
Dostum ben de aldım gonzişlerimi :):):) 2 Hafta sonra alıverdim :) Şu an yanımda yatıyorlar resimlerini ekledim ben Bu konuda :) ([Only Registered Users Can See Links])

mainkavi
20.12.09, 02:21 AM
baktm hayrlı olsn bende bi tane cüce rus vardı suriye istiyodum uzun zamandır, şimdi kafes almak lazm , senin kafes güzel ancak ben biraz daha büyük bişey arıyorum sığmıyolar çnkü :) 70 e buldm bende bitane aldığmda resmlerini eklerm :)

hamsteradmin
20.12.09, 02:54 AM
Kafes almayı geciktirme nerden su içiyor, kaçma olanağı var mı, çünkü her şeyi kemirebilirler, zıplayabilirler.

Uzun tüylü olması normal, kısa ve uzun tüylüleri vardır.

mainkavi
20.12.09, 12:29 PM
aldığım yere 4 saatlik yola gideceğimi söyledim küçük tahta kutuya koyuyodu bi tane kafes aldm ilerde yawruları ayrmak zornda olrsam kullanırım diye hemde havasız kalmasın dedim şu anda o kafeste çok küçük kafes taşıma amaçlı yani, kafesi yarın alıyorm büyük bişey buldum ama bugn alma imkanım yok , leğen var ona saldım üstünüde hava alacak şeklde kapattm arada açıyorm ilgileniyorum ama alışamadı haliyle, suluğu yok şu anda kapakla su veriyorm arada döküyo deiştiriyorm ama gece boynca havuç salatalk felan verdm ordan su içimezse su ihtiyacını karşılaması için, başka ne yapabilirm

Rufus
20.12.09, 12:43 PM
Dostum benim kafesim 70TL zaten :) Bu 2 katlı ve geniş diye aldım ve 2 3 katlısı vardı bu daha uygun olur diye düşündüm :)

mainkavi
20.12.09, 12:46 PM
senin kafesin ölçüleri varmı dostm , kafesi gördümde resimden tam boyut anlamak zor

Rufus
20.12.09, 01:27 PM
Bilmiyorum dostum ölçüsünü uygun mu 2 gonzales için yoksa bi tane kafes daha mı alim anlamadım :(

mainkavi
20.12.09, 01:45 PM
yeter yeter kafesin güzel büyük ama syrianlar çok büyük onun için sordum bende büyk bi kafes almayı düşünyorum, dün eve getirince cüceyle syrianı yan yana koydum çok komik oldu nerdeyse 3 4 katı :) ama kilo almış baya ,aldığım yerdeki kafesnde çarkı yoktu , büyük ihtimalle çarkın ne oldğunu bile bilmiyo hayvan

Rufus
20.12.09, 05:42 PM
Hehehe koyunca çağ atlicaklardır eminim :D

mainkavi
20.12.09, 10:07 PM
kesinlikle :) ama önce güzel bi kafese ihtiyacı var çok bunaldı hayvan :S

Rufus
20.12.09, 10:27 PM
Ben talaşı temizledim korkuyorlar çok fena çok korktular ilk temizlemem biraz kötü geçti ama teftişimi alıcam bir daha kine :)

mainkavi
20.12.09, 10:39 PM
köşelere sakladıkları yiyecekleri ararlar ilk olarak :D

hamsteradmin
20.12.09, 10:54 PM
Yiyecekle ödüllendirmelisin o zaman yiyeceğe odaklanıyorlar

Rufus
20.12.09, 11:03 PM
Ben yumurta verdim yedi bitanesi bitanesi yemedi :S kulübesinde saklanıyor öbürü ise yediği gibi girdi içeri

hamsteradmin
20.12.09, 11:26 PM
Sürekli takip etme stres oluyorlardır. Kısık sesle konuşabilirsin yemek verdiğin zaman varlığına alışsınlar. Bir iki gün eve alışmalarını beklemen lazım hemen sıkıştırmamalısın. Kafeste kalan yumurtayı da bir ara al bozulmasın.

Rufus
20.12.09, 11:37 PM
Tamam yarın okuldan gelince alıcam o zaman :) saat 13 civarın da geliyorum zaten ve şuan bile hala kulübedeler çıkmadılar bir de galiba hamile değil :( ve 2 side erkek :(:( Ama cuma ya da cumartesi pet store ye gidicem ve hamsterımı da getirsem mi diye düşünüyorum yani erkek ile kız istedim ben ama nese bakıcaz artık :( Bir de pamuk koyim mi salona koyucam ve de salon sessiz ıssız ve soğuk birazcık o yüzden pamuk koymayı düşünüyorum ama pamuk yerler mi diye çok endişeleniyorum :(

hamsteradmin
21.12.09, 12:30 AM
Pamuğun zararlı olduğunu söyleyenler var. Yuva malzemesi olarak kullanıp yemiyorlar ama garantisini kimse veremez, hayvanlar bazen ne yaptıklarının farkında olmayabiliyorlar. Bez parçaları koyabilirsin. Dişi ve erkek sürekli çiftleşecekleri için tavsiye etmem. Hatta bence sen tek bir tane baksan daha iyi.

mainkavi
21.12.09, 01:10 AM
benim hamsterda sorun olmadı aksine uyuduğu yerin böyle olmasından daha memnun ancak başka hamsterlar için zararlı olabilir o yüzden hiçbir hayvan için önerilerimin problem yaratmasını istemem :)

Rufus
21.12.09, 05:30 PM
Yok yok tamam sorun yok her şey düzeldi ama hamsteradmin ben hala adama inanmıyorum dünyaca ünlü Pet Store den aldım ama adam direk aldığı gibi dişi erkek he diyip geçti ona sinir oluyorum :) Şu an her şey yolunda :)

mainkavi
21.12.09, 06:18 PM
yeni resimler ekledim , yorumlarınızı bekliyorum :)

Rufus
22.12.09, 07:42 PM
Dostum 3 tane kafes vayy canına napıyorsun öle ben de istiyorum 1 tanesini bana ver :P:P :D:D:D

mainkavi
23.12.09, 12:22 AM
biri taşıma amaçlı küçük:D ama yawru olursa onları ona koyarm idareten :) 150 lira felan harcadım bunlara ya :D:D

Rufus
23.12.09, 02:46 PM
Toplam 150 lira mı dostum benim kafes ile bütün masraflar 140 - 130 TL di

mainkavi
24.12.09, 12:00 AM
kafesler 70+35+10 tuttu , yem aldım 1 paket 6 lira, hamsterlar 25 , en önemli özellikleride başka şehirden gelmiş olmaları :D:D