PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yavrular kafesten çıkabilir mi?

Hippihams
12-19-2009, 11:07 PM
arkadaşlar biliyorsunuz benim hamsterımın bebekleri oldu ama daha 3 günlük. şimdi bunlar 1 ay sonraya yani annelerine ihtiyaçları kalmayıncaya kadar ayaklanacaklardır ama boyları çok küçük olacak. kafesin tellerinin boşluklarından kaçarlarsa ne olacak?:eek::eek:

hamsteradmin
12-19-2009, 11:09 PM
Kafes hamster kafesiyse kaçmazlar.

Hippihams
12-20-2009, 12:02 AM
hamster kafesi (habitrail) ama nasıl emin olabiliyorsun?

hamsteradmin
12-20-2009, 12:33 AM
Çünkü o kafes telleri hamstera göre tasarlanmıştır. Onlar çevreyi algılayabilecek duruma geldiklerinde de o tellerden sığacaklarını sanmıyorum. Ama illa endişeleniyorum bir şey yapmam lazım diyorsan, yavrular biraz daha büyüyene kadar onları akvaryumda barındırabilirsin.

Hippihams
12-20-2009, 11:05 AM
arkadaşlar ne yazıkki annem onlar 1 aya ayaklanır büyürler dedi çıkarlar o tellerden dedi ve 7 bebeğin 6sını attı. çok engel olmaya çalıştım ama bi türlü engelleyemedim. en azından birini atma ona göz kulak olurum dedim de zar zor 1 taneyi bıraktı.

şimdi anne o tek bebeğiyle ilgilenir mi? yada diğer bebeklerini arayıp bulamayıp strese girip o bi bebişide yer mi?

elmyra
12-20-2009, 04:15 PM
Nasıl attı ya ? Nereye attı? Bir aylık hamsterlar nasıl cıksın kafesten tüylenmiş büyümüş oluyorlar. Bu kadar insan hamster besliyor yavru büyütüyor hiç gördün mü forumda 'yavrular kafesten kaçtı' diye bi başlık allah aşkına. Ne büyül bir kötülük bu minicik canları öldürmüşsünüz. Çok yazık diyecek laf bulamıyorum.

hamsteradmin
12-20-2009, 05:46 PM
O yavruları derhal geri alın yoksa başınıza geleceklerden sonra çok pişman olursunuz.

Hippihams
12-20-2009, 06:10 PM
O yavruları derhal geri alın yoksa başınıza geleceklerden sonra çok pişman olursunuz.

nasıl pişman oluruz anlamadım?:confused: neden ki? hem ben istemedim atılmasını

max_payne
12-20-2009, 06:12 PM
başlık ılgınc geldi okuyayım dedım agzım acık kaldı yazık günah nasıl düşünebiliyorsunuzkı hiç acımadan alıp canlı bebek yavruları annesınden ayırıp çöpe atabılıyorsunız zaten cok hızlı buyuyen bir hayvan 23 25 gun asonra anneden sutten ayrılcak duruma gelıcekler kı başka beslemek istyene birilerine verebilirdin hiç olmadı petshopa gotursen yıne alırlar alıp çöpe atıp ölüme bırakmakdan hiç olmazsa daha insaflı olurdunuz. bence sen elındekı o hamsteride iyi bakabılecek birine ver.

hamsteradmin
12-20-2009, 06:19 PM
Böyle şeylerin yaşamda bir karşılığı oluyor malesef, sen istemedin sana demiyorum ama annen çok büyük hata yapmış.

Hippihams
12-20-2009, 06:20 PM
ama çok büyük günah olduğunu bilmiyorduk bilseydik atmazdık gerçekten.

elmyra
12-20-2009, 06:23 PM
Bir canlıyı öldürmenin günah olduğunu nasıl bilmezsiniz, nasıl düşünemezsiniz. Anne sütü emen, küçücük gözü kulağı olmayan yavruları ordan alıp ölüme terkediyorsunuz. Hiç mantıklı gelmiyor bu dediğin şey. Günah diye atmamazlık değil, insan olarak atmamanız gerekirdi.

Hippihams
12-20-2009, 06:26 PM
ondan değil tabiki günah ama çok büyük bi günah olduğunu bilmiyorduk şimdi annemede söyledim keşke atmasaydık diye oda üzüldü çok büyük bi günah olduğunu bilmiyomuş oda ama oldu bi kere elden birşey gelmez bilmiyoduk dedi. zaten bu elimdeki anne ve yavruyuda hemen yarın aldığım yere iade edeceğim. benden daha iyi bakacakları kesin orda. daha fazla eziyet edipte günaha girmek istemiyorum. :(:(:(

Hippihams
12-20-2009, 06:28 PM
sonuçta günde binlerce hayvan insanlar tarafından katlediliyor gerek araba çarpması ile kedi köpek ölümü gerek avcılık vs. o şekildede binlerce hayvan yavrularını anne lerini kaybediyor. doğanın kanunu bu evet kesinlikle atmamalıydık çok haklısınız ama çok büyük bi günah olduğunu düşünmedik hiç.

Hippihams
12-20-2009, 06:31 PM
şuan zaten resmen bi taş oturdu içime, tövbe edip duruyorum bir daha yapmayacağım çok üzüldüm annemede söyledim ama bilmiyorduk işte çok ciddiye almadık oldu birkere insanız sonuçta her insan gibi hatalar yaparak öğreniyoruz. önemli olan tekrarlanmaması değil mi?

tekrarlanmaması için zaten hemen yarın gidip anneyle kalan bebeği aldığımız yere vereceğiz hemen.

hamsteradmin
12-20-2009, 06:34 PM
Sorumluluktan kurtulacaksınız böylece. Tekrarlanmaması için onları geri vermek yerine emek harcayarak ömürlerinin sonuna kadar onlara iyi bakmaya karar verebilirdiniz. Hayat seçimlerimizden oluşur. Neyse hakkınızda hayırlısı olsun, sizin ve hamsterların.

Hippihams
12-20-2009, 06:35 PM
nasıl yani ?:(

elmyra
12-20-2009, 06:48 PM
Bahsettiğin kaza veya avcılık vs ölüm şekilleri bir tarafa, sen bu hayvanı kendi zevkin için, bakmak için, evcil bir ev hayvanı olarak sorumluluğuna aldın. Eğer anne yavruları yemiş olsaydı orda doğa kanunundan bahsedebilirdik. Artık yapacak bişey yok zaten. Daha önce de başka başlıklarda 6 yavruyu vericem anneyi vericem yazmıştın bir yavru bende kalıcak, anneyle anlaşamamıştınız ondan yakınıyordun sürekli. Biz sana ayırısan ölürler sakın yapma dedik, siz bilinçli olarak öldürdünüz. Vicdanını rahatlarmak istiyorsan elinde kalanlara en iyi şekilde bakmalısın.Tam istediğin gibi oldu hem bak 1 yavru kaldı.Kendine alıştırırsın istediğin gibi tabi yaşarsa...

Hippihams
12-20-2009, 06:56 PM
evet onları bilerek attık zaten bunu söylüyorum ama biz böyle büyük bir günah olduğunu bilmiyorduk. şimdi çok ama çook pişmanım zaten. evet böyle birşey yaptığımız için vicdanımızda hiç mi hiç rahat değil. ama eğer elimdeki anne ve yavruyu vermezsem bu olayı unutamam ve sürekli aklıma gelir ve her geldiğinde acı çekiyorum zaten. evet bi hata yaptık ama şimdi çok pişmanız. keşke yapmasaydık ama oldu bir kere. bundan sonra asla böyle birşey ne yapacağım ne yaptıracağım tövbe bundan böyle. ama bir şekilde vicdanımı rahatlatmam lazım çünkü şuan çok üzgünüm. tövbe etmekten ve birdaha böyle birşey yapmamaktan başka birşey gelmiyor elimzden. zaten anneyede çok iyi bakamıyordum. bana alışamaması da rahat olmadığını gösteriyor. o yüzden geri vereceğim ve benim yüzümden artık o canlılarında acı çekmesini istemediğim için yapacağım bunu. şunuda söyleyeyim etrafımdaki bütün akrabalarımıza sorduk ama kimse uğraşamam bakamam dedi istemedi. bende onlara daha fazla acı çektirmek istemediğim için geri vereceğim. ve tekrar söylüyorum çok günah olduğunu bile bile atmadık. bilseydik kesinlikle atmazdık. bizim cahilliğimizden kaynaklanan birşey. ama artık elimizden birşey gelmez. oldu bir kere. önemli olan tekrarlamamak.:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

mainkavi
12-20-2009, 10:06 PM
anneler fare olarak baktıkları için istemiyolar annende ewde fare yawrusu dolaşmasını istemediğinden böyle bişey yapmış olmalı, burdaki forum üyelerine bi açıklama yapmak zorunda değilsin sonçta burdaki insanlar birbirlerine yardımcı olmak yada bilgi vermek amacyla birşeyler yazıyor, yapılan yanlışında telafisi yok ve inanıyorum ki sen onların atılmasını istemedin , eğer ki öyleyse vicdanen acı çekmenede gerek yok ama o hamster ve yawrusunu götürüpte petshopa verdiğinde aklına hep gelecekler , yerinde olsam onları mutlu etmek için elimden geleni yapardım annemde babamda kızsa umursamazdım çünkü senin onlara bakmak için çok önemli bi sebebin var

bu arada yaşında küçük galiba...öylemi?