PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir sürü problemim var :(

Rufus
12-19-2009, 06:24 PM
Gonzales mi Dwarf mı anlayamadım hamsterımı malesef :(:( Ve dişi mi erkek mi onu da bilmiyorum :( Ve çok değişik ses çıkartıyorlar ne yapcağımı bilmiyorum yani bitanesi tek değişik bir ses çıkartıyor onu da anlayamadım :(

hamsteradmin
12-19-2009, 07:05 PM
Aldığın yere sormalıydın planlı gitmiştin.

Rufus
12-19-2009, 07:37 PM
Nese tamam sordum gonzalesmış teşekkür ederim resimleride ekledim o konuya :) Bu arada benim bilgisayarımın yanına koydum wireless bide internet radyasyon felan sinyaldan zarar gelmez demi ?

hamsteradmin
12-19-2009, 09:03 PM
Gelebilir mümkünse bilgisayardan uzak ve soğuk olmayan bir yere koy.

Rufus
12-20-2009, 01:27 AM
Tamam teşekkür ederim :) Hemen alıyorum bilgisayarın başından ama bizim evde bitek bilgisayar odası sıcak bir de yani pcsinin sağ arka tarafında yani baya arkasın da duruyor kafes yani bişe olmaz demi ? Ve Cingıl da hiç kıpırdamıyor uyuyor ve etrafına talaş koymuş çıkmıyor da elimi getiriyorum yanına kafasını ittiriyor gibi bişi yapıyor ve Bingıl ise bana alıştı artık elime geliyor :) kolumda gezdiriyorum onu ama bazen çok titriyor ve o garip sesi çıkartıyor

hamsteradmin
12-20-2009, 02:55 AM
Olmaz merak etme :)

Rufus
12-20-2009, 12:40 PM
Yahu talaşları etrafına kapladı çıkmıyor hiç bir yerden cingıl geziniyor bingıl ise hamile gibi :) Cingıl bazen bingılla uyuyor ve anlamadım gitti bingılın inşallah bişeyi yoktur :(:(

mainkavi
12-20-2009, 12:44 PM
üşüdüğünden talaşların arasından çıkmıyo olabilir yada çok sıcakta mayışıyolarya ona biraz fazla sıcak gelmişte olabilir :) pamuk koymayıda dene yuva yapsnlar kendileri :)

Rufus
12-20-2009, 01:26 PM
Dün gece vik vik sesler çıkarıyordu ve susmuştu vik vik oluncada çifleşiyorlar diyorlar anlamadım gitti ama bide bugün de birazd dolaştı yemek yedi talaşının arasına geri girdi cingıl da gezdi dolaştı oynadı biraz su içti geri yattı oda ve bir de bu kafesten daha büyükmü alsaydım yoksa bu uygun mu ? Hamsterım için neler gerekli neler yapmalıyım hala kafam çok karışık :( Çark da da koşmuyorlar

hamsteradmin
12-20-2009, 05:50 PM
Gonzales oldukları için o kafes yeterlidir. Cinsiyetlerini sormadan almışsın bu durumda yorum yapamıyorum gözlemleyip neye ne zaman ciklediklerini anlayacaksın. Çarkı kullanmıyorlarsa sorun etme.

Rufus
12-20-2009, 05:55 PM
Şimdide suluk da arıza :D:D Yok sordum erkek ile dişi dedi :) Galiba hamile bingıl ve talaşını yanlışlıkla bozdum elime alim derken ısırdı beni ve talaşları kurcaladı bişi arıyordu resmen sonra ise talaşları düzeltti ve geri yattı... Suluk da damla damla damlıyor yavaş yavaş arayıp sordum maydonoz versen yeter dedi zaten içdikleri günde 1 2 damla su dedi ama suluğu çıkarmadım ben de biraz yukarı doğru tuttum yani içerler gene de :) Hamile olduğunu nerden anlicam ve bi tanesi erkek baktım anüsüne :) Ve bingılı elime alamadım bir türlü erkek olan çok rahat valla :D

hamsteradmin
12-20-2009, 06:16 PM
saçmalamasın su hayati derecede önemli, maydonozdan alacağıyla bir olmaz ki maydonozun boğazına yapışma ihtimali var, ishal de yapabilir. Ya suluk damlatacak izin vereceksin, ya düzgün bi şekilde ayarlamaya çalışacaksın duruşunu, ya da yeni suluk alacaksın veya aldığın yere söyleyeceksin yenisini verecekler. Eğer dişi erkek karışık bir yerden aldıysan büyük ihtimal hamiledir.

Rufus
12-20-2009, 06:27 PM
Karışık yerden almıştım evet hemen maydonozu aldım içinden ve düzelttim suluğu suluk baya aşa doğru duruyordu ve fazla su geliyordu ucuna ondan :) Kontrol ettim geliyor su :) Duruşunu ayarladım aslın da bir de talaşın altında yatıyor bingıl ve hareket etmiyor duruyor öle kaç gündür yatıyor ama nefes alıyor görüyorum yani ve cingıl erkek ama bingıla bakamadım bir türlü çıkmıyor alttan erkek i alsam mı diye düşünüyorum

hamsteradmin
12-20-2009, 06:29 PM
Erkeği alacak ayrı kafesin varsa al, onu mu demek istiyorsun?

Rufus
12-20-2009, 06:35 PM
Hayır ama bir kutuya talaş felan koyup onu oraya alsam yemlerini de veririm zaten olur mu bir de hamile olduğunu hala öğenemedim bir türlü ama talaş altın da yatınca hareket etmeyi istemeyince uyuyunca hamile diyorlar yani bilmiyorum telaş içindeyim ama ne gerekirse şuan yapabilirim onlara

hamsteradmin
12-20-2009, 06:39 PM
Kutuda rahat edecek mi sence? Ben buna gerçekten kızıyorum. İlk başlık açtığında araştırıyorum iki hafta sonra hamster alıcam diyorsun. Ama hiçbir şey araştırmamışsın anlaşılan. Hamile olsa ne olur, hamileyse iyi besleyeceksin ve hayvan yaşayıp gidecek. Ayrı kafesin varsa ayıracaksın, yoksa kafes temin etmeye çalışacaksın veya dişinin (dişiyse tabi) karnının şiş olup olmadığını anlamaya çalışacaksın, böylece doğumun ne kadar yaklaştığını anlayabilirsin ve doğuma kadar bir kafes alabilirsin.

Erkeği kutuya alırsan orda nasıl su içecek? Kutuyu kemirip kaçmayacak mı? Lütfen biraz daha sorumluluk sahibi davranalım, araştırmadan hayvan almayalım. Hele bu kadar emin olmadığın bir durumda gidip iki tane almanı ayrıca anlamıyorum. Çünkü bunları diğer başlıkta sana söylemiştim.

Rufus
12-20-2009, 06:50 PM
Hayır ben bi tane resim görmüştüm adamın teki kutuya koymuştu ve leyene koymuştu ben de size sordum olur mu şuan hamsterlara iyice baktım 2 side uyuyor talaş aşırı kirlenmiş ama cumartesi günü değiştirmem gerekiyormuş ve yani ararştırdım evet biliyorum ama hamile olduğunu sanınca biraz panik oldum yani heycanlandım o yüzden özür dilerim... :(

hamsteradmin
12-20-2009, 06:55 PM
Özür dileyecek bir durum yok, sen kendin için araştırmalısın, bana bir faydan ya da zararın yok. Talaşı cumartesi günü değiştirmem gerekiyormuş derken buna neye göre karar verdin bilmiyorum, eğer kirliyse değiştirebilirsin. Hamileyse de panik yapmana gerek yok, beslenme bölümündeki yiyecek önerilerine bakabilirsin.
Eğer dişiyse sürekli çiftleşip doğum yapacağı için gecikmeden ayırman gerekecek zaten. Bu durumla baş edemeyeceğini düşünüyorsan en başından bir tanesi geri ver. Tabi aldığın yerde koşullar iyiyse ve zarar görmeyecekse.

elmyra
12-20-2009, 06:57 PM
Neyin telaşı içine giriyorsunuz ben anlayamıyorum. Hayvanları beslemek için alıyorsunuz, almadan önce okuyup araştırıyorsunuz (?) , yanınıza geldiğinde bir telaş. Anne, hamilelik, yavru bakımı, hamster türleri,ele alıştırma,fotograflı cınsıyet ayrımı, beslenme, kafes düzeni, kafes bakımı, talaş seçimi, yem seçimi hatta yem yapımı.... her konuda bir başlık bir sürü bilgi var sitede. 'Bu kafes olur mu' gibi bir dolu başlık ve fotoğraf var, akvaryum bile olmamalı derken kutuya alsam diyorsunuz. Bu 'kemirgen' hayvan kutuyu birkaç saat içinde delip kaçacaktır. Sorumluluğunuza aldığınız hayvanlara en iyi şekilde bakmakla yükümlüsünüz.Her zaman hazır löp bilgi istiyorsunuz, lütfen okumaktan yorulmayın.

Rufus
12-20-2009, 07:49 PM
Okuyorum zaten dostum ama nese tamam :) Ben öğrendim şu an her şeyi gerekenleri şu an yapıcam teşekkür ederim :) Yahu demin kafesi temizledim talaş ıslanmıştı suluk dan suluk da denge de durmuyor yeni suluk alcam mecbur :S Ve Kulubüye sığındılar gene :D:D