PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çok hapşırıyor yardımcı olun :(

KarameL
12-19-2009, 01:24 PM
HAmsterım iki gündür sabahları bazen akşamda çok kere üst üste hapşırıyor sanırım üşüttü çok kötü.Burnu akmıyor,altı ıslak değil ishal değil,yemek yiyor,uyuşuk değil ama ilerde daha kötü olurmu bilemedim veterinerde bizim yakınlarda yok dışarı çıkarıp ki havalar çok soğuk şuanda daha kötü olsunda istemiyorum.Peteklerin yanında koltuğun yanına koydum üşümesin die başka napabilirim lütfen yardımcı olun :(

Pamuk V Armi
12-19-2009, 02:12 PM
bnm sıpadada oluor bazen.burnu kaşınmıştır hapsırıordur.ama sen genede tedbirini al

KarameL
12-19-2009, 03:10 PM
bnm sıpadada oluor bazen.burnu kaşınmıştır hapsırıordur.ama sen genede tedbirini al

tedbir alımda napım işte :( cunku daha once hıc hapsırmadı :S

Pamuk V Armi
12-19-2009, 03:42 PM
olabilir cnm sonuçta onunda bi burnu var.

hamsteradmin
12-19-2009, 03:57 PM
Belki kafesin içindeki bir şey rahatsız etmiştir, yer değişikliği yaptıysan tozlu bir yerdeyse toz rahatsız etmiştir, kafesin içi kirlendiyse koku vs rahatsız edebilir. Eğer burnu akmıyorsa ve sıcak tutuyorsan önemli bir şey olduğunu zannetmiyorum. Sık hapşırık devam ederse bir veterinere götürürsün için rahat eder. Götürürken giysilere sarabilirsin ve büyük bir torbanın içine koyabilirsin bu şekilde.

KarameL
12-19-2009, 04:09 PM
olabilir cnm sonuçta onunda bi burnu var.

o kadar narinki öyle hapşırınca kıyamadım :D uheuhe

KarameL
12-19-2009, 04:11 PM
Belki kafesin içindeki bir şey rahatsız etmiştir, yer değişikliği yaptıysan tozlu bir yerdeyse toz rahatsız etmiştir, kafesin içi kirlendiyse koku vs rahatsız edebilir. Eğer burnu akmıyorsa ve sıcak tutuyorsan önemli bir şey olduğunu zannetmiyorum. Sık hapşırık devam ederse bir veterinere götürürsün için rahat eder. Götürürken giysilere sarabilirsin ve büyük bir torbanın içine koyabilirsin bu şekilde.

tamam çok teşekkür ederim.Zaten sıkı kontrlüm altında işteyim gerçi ama sıcak yerde bıraktım.saolun çok.bide burnu akarsa eğer o zaman daha tehlikeli oluyor sanırım o zaman kesin götürmem lazım dimi veterinere :S

Pamuk V Armi
12-19-2009, 04:31 PM
burnunun akması üşüttüğü anlamına gelir.aklında bulunsun.

KarameL
12-19-2009, 04:58 PM
burnunun akması üşüttüğü anlamına gelir.aklında bulunsun.

saol :(

KarameL
12-19-2009, 07:16 PM
ya sımdıde hapsırmıyor ama alt dudağı şişmiş anlamadım cok haraketlı ama talasını degostrdım dolastı yemek yedı su ıctı ama alt dudaı sısımıs :S

hamsteradmin
12-19-2009, 07:19 PM
Bence çok üstüne düşüyorsun, yine de gözlemleyip durum devam ederse veterinere götürürsün için rahat eder.

KarameL
12-19-2009, 07:25 PM
Bence çok üstüne düşüyorsun, yine de gözlemleyip durum devam ederse veterinere götürürsün için rahat eder.

dımı banada öle geldi :S teşkür =)

WayOfDeath
12-20-2009, 11:52 AM
Benim hamsterimde burnundan sesler çıkartıyor bu normalmi ?

hamsteradmin
12-20-2009, 05:53 PM
Hapşırığa benzer bir şeydir o da. Üşümüş olabilir.

WayOfDeath
12-20-2009, 10:36 PM
yok hapşırık değilde burnundan dışarıya dogru nefes vere vere ses cıkartıyor.Üşümüyoda ona ev yaptım içinde uyuyor.

KarameL
12-21-2009, 12:10 AM

ağzı şişti demıiştim ya once de hapsırıyordu alerjı olmus sanırım bır tanıdığıma da aynısı olmus hıc bır yerde alerji tedavisi yazmıyor belirtiler sitede yazanlar gibi zaten normal seyrinde herşey sadece ağzı şiş yemekte yiyor..

hamsteradmin
12-21-2009, 12:25 AM
Veterinere gösterirsin fırsat bulursan.