PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamile dişi tekrar çiftleşirmi ?

aydo
12-19-2009, 04:02 AM
Merhaba Arkadaşlar

Benim hamstr hamileydi veya benmi öyle sanıyordum anlamadım ama karnı baya baya şişti karnında damarlar falan oldu yuva falan yapmaya başladı kafesine ne koysam yaptığı yuvaya falan götürmeye başladı mesela eskiden yukarı katta evinde uyuyordu şimdi ne var ne yok aşağı taşıyıp orda yaptığı yuvada uyumaya başladı neyse tipik hamile haraketleri yapmaya başladı fakat biraz önce erkek hamstr küresinde geziyordu dişiyide normal olarak saldım bunlar yanyana gelince dişi çiftleşme hareketine geçip kuyruğunu kaldırdı mum gibi durmaya başladı bende erkeği saldım çiftleşmeye başladılar tekrardan şimdilik sorum şu :

Dişi hamstr hamileykende çiftleşirmi ? yoksa hamile değilmi ?

hamsteradmin
12-19-2009, 04:08 PM
Hamileyken çiftleşmeleri imkansız değil ama düşük bir ihtimal. Çünkü dişi hamileyken genelde agresif olur. Hamile olmayabilir senin ufaklık. Yine de gözlemlemekten başka yapacak bir şey yok :)

Pamuk V Armi
12-19-2009, 04:25 PM
hamileyken çifleşmeleri risktirr!!!o yüzden hamileyken yavruları doğurduktan 5 ay sonrasına kadar aybükeni çifleştirmemen lazımm.

aydo
12-19-2009, 06:38 PM
Ama karnı baya baya büyük eskiden koşardı şimdi yavaş yavaş yürüyor memeleride iyice belirginleşti ve karnında damarlar falan var peki bu ney ozaman :confused:

hamsteradmin
12-19-2009, 07:04 PM
Hamile demek ki. Ve çiftleşmişler. Bir araya getirmezsen sorun olmaz :)

elmyra
12-19-2009, 07:10 PM
Karın şişliği, yuva yapması, yuvaya sürekli yem taşıması hamilelik belirtilerinden. Ne zaman çiftleşmişlerdi hatırlıyor musun tarih olarak? Sen dişiyle erkeği pek biraraya getirme şu sıralar.

aydo
12-19-2009, 08:12 PM
10 gün olmuştur çiftleşeli birde dün çiftleştiler işte zati hiç yanyana koymuyorum dün biri kürede biri serbest dolaşıyordu ondan sonra oldu olan yoksa yanyana getirmiyorum kafesleri yanyana sadece :)