PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni evinde uyumuyor?

Filinta
12-19-2009, 03:04 AM
Bizim ufaklığa yeni bir kafes aldım 40x26x40 cm boyutlarında, iki katlı. Alt kısmı talaşla doldurdum. Evi üst kısımda, yemi ve suyu da orada bulunuyor. Fakat yuvasını alt katta yapmış, yapıyor desem daha doğru olur çünkü şu an yuvasını hazırlamakla meşgul. Belki gelir diye evin içini talaşla doldurdum ve oraya yönlendirdim evin içindeki talaşları da ağzına tıkayıp aşağıya taşıdı. Evin üst kısmı şeffaf olduğu için olabilir mi? Alışmasını bekleyeyim diyeceğim ama uyumak için içgüdüsel olarak kapalı alanı tercih ederler. Şimdi girmemişse hiç girmez.

Ben evinde uyumasını istiyorum. Esasen aşağı katta uyumasında bir problem yoksa benim için farketmiyor. Her şey o'nun huzuru için en nihayetinde :D

Ne önerirsiniz?

İsmail
12-19-2009, 03:24 AM
Arkadaşım aynı tip kafes bende de var, ben de 2nci kata kurdum kafesini, hatta çarşaf yorgan yapsın diye içine fanilamdan parça kesip koydum... önceleri orda uyuyordu. hatta içini bolca da talaşla dolduruyordu aşağıdan taşıyıp.... şu sıralar sıkıldı ordan, bu aralar klima çalıştırıyoruz soğuk diye, belki içerde de çok daralıyor, kafesin alt kısmında en köşeye götürdü bezini, bütün talaşları da oraya dağ gibi topladı ortasına yatıyor, ama bazen öğlen vakti falan çıkıyor yine o kulübesinde uyuyor, kafasına göre takılıyor, ben de kafesi azami kullanması için istiyorum ki yukarda uyusun ama, sonuçta biz ona o seçeneği vermişiz, nerde rahat ediyorsa orda yatması normal, bırak aşağıda uyusun, yukarıdaki kulübeye bez koyiyim deme onu da alır aşağı götürür kalırsın öyle :D bi de aşağıda uyumasının bir avantajı uyurken onu izleyebilmek, hoş benimki namazda secdeye eğilir gibi eğiyor kafayı ve o şekilde uyuyor, hiç öyle videolarda gördüğüm hamsterlar gibi kıçı başı bi yerde uyumuyor hergele...

Filinta
12-19-2009, 04:05 AM
Karakteristik özellikleri birbirinin aynı. Atalarının bir olduğu buradan anlaşılıyor :D Evet haklısın, nerede rahat ediyorsa bırakalım orada uyusun.

Teşekkürler.

Pamuk V Armi
12-19-2009, 11:12 AM
aslında hamsterların insanlarda olduğu gibi ayrı ayrı karakter duygu düşünceleri vardır.yani bi kaç özelliği atalarına benzeyeblir.

hamsteradmin
12-19-2009, 04:06 PM
Merhaba Filinta, İsmail'in söylediği gibi nasıl rahat ediyorlarsa öyle olması daha iyi, gerekli olmadıkça düzenlerini bozmamak iyi olur :)

mainkavi
12-20-2009, 12:51 PM
benim hamsterda öyle hatta benimki o evi sadce wc olarak kullanıyor :D:D:D yuvası tabanda orda uyuyo ve halinden memnun :D:D

-ErgünCan-
02-10-2010, 08:17 PM
Benimkide yha sıvı dışkısını evine yattığı yeride evin yanındaki dar alanı seçmiş :(