PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda hamsterımın sorunu anlaşıldı BİTTİM BEN!!...

Hippihams
17.12.09, 05:24 PM
bilenler bilir benim hamsterım aldığımdan beri sorun oluyordu. telleri kemirme, sürekli gergin olma ve ısırma vs.

bugün geldiğimde vik vik diye çok tiz sesler geliyodu kafesten ara ara. hamsterımda uyuyo sandım talaşların altına gömülü. neyse işte bakayım bi acaba hasta vs. olabilir mi diye dedim sonra baktım yattığı yerden gelmiyor uğraştım uğraştım ses yaptım vs. ve kalktı.

kalktı ama ne göreyim tam 7 tane BEBEK HAMSTER...

ben erkek diye düşünüyordum hamsterımı(aldığımda sormamıştım)ama kendileri hamile bir bayanmış.

BEN ONA ZOR BAKARKEN 7 BEBEK ARTI 1 ANNE HAMSTER İLE NE YAPACAĞIM NE OLUR YARDIM!!!!!!!

hamsteradmin
17.12.09, 06:26 PM
Bu kadar panik yapmana gerek yok, ben de kötü bir şey zannettim :) Anneyi iyi besleyeceksin beslenme bölümündeki başlıklarımızı oku. Anne zaten gerisini kendi halledecek hiç merak etme. Kafesi falan temizleme 10 gün kadar. Sonra da ücretsiz sahiplendirirsin kapış kapış gider yavrular :D

Pamuk V Armi
17.12.09, 07:22 PM
çok paniklik bir durum yok ama 15 günde versen iyi olur çünkü yaşamsal fonksiyonlarını örenmiş olur.

hamsteradmin
17.12.09, 07:31 PM
15 günlük hayvan sütten kesilmemiştir, 1 aydan önce sahiplendirilmez.

Pamuk V Armi
17.12.09, 07:35 PM
ha kafesi 10 gün temizlemeymiş.yanlış anladım sorry

elmyra
17.12.09, 07:53 PM
[Only Registered Users Can See Links] okursan yardımcı olabilir.

Hippihams
17.12.09, 08:44 PM
arkadaşlar doğuran anne hamster aldığımda 4 aylıktı doğal olarak kendime alıştıramadım. ben anne ve diğer 6 bebişi aldığım yere geri vereceğim ve 1 bebeş bende kalacak onu besleyip büyüteceğim. hem bana daha iyi alışır.

elmyra
17.12.09, 08:53 PM
Gene de bunun için 1 ay geçmesini beklemen gerek. Yavrularla anneyi şuan ayıramazsın, bir süre sadece anneyi emerek beslenecekler. İlk doğumuysa eğer 7 yavru epey iyi bir sayı belki hepsi yaşamayacaktırda. Neler yapman konusunu araştır ve dikkat et bence.

hamsteradmin
17.12.09, 11:36 PM
Yavruları şu an anneden ayırırsan yaşamazlar.

Hippihams
18.12.09, 03:12 PM
şimdi ayırmayacağım zaten. 1ay sonra annelerine ihtiyaçları kalmadığı zaman ayıracağım.

Rufus
20.12.09, 12:36 PM
Aaa ben de de aynı sorun şu an talaş da gömülü almaya çalışıyorum olmuyor olmuyor :( Yoksa benim ki demi hamile :)

hamsteradmin
20.12.09, 05:52 PM
Uyurken almaya çalışma, uyandığı zamanı bekle.

kakao
21.12.09, 09:03 PM
bence hamsterleri harap etme benim gibi bi pet shopla anlaş.tanesine 4-3 veriyorlar

hamsteradmin
21.12.09, 09:13 PM
üretim yapmayı teşvik ettiğin için teşekkür ederiz, zaten hayvanların üstünden para kazanmaya eğilimli bu kadar bilinçsiz insan varken bir de böyle öneriler harika oluyor.