PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yuvasını mı değiştirmek istiyor?

Berfe
12-17-2009, 04:44 AM
Berfe, ağzına doldurabildiği kadar yem doldurup kafesten çıkmak istiyor. Onu çıkarıyorum ama saatlerce dolanıyor ağzındaki yemle birlikte. Üstelik idrarını her zaman yaptığı köşede değil, kafesin başka bir köşesinde yapıyor. Ve uyuması gereken saat 12 iken, o şu an'a kadar (3.30) uyanık durumda. Alıp evine koyuyorum ama ısrarla uyumuyor. Ağzındaki yemleri de boşaltmayı düşünmüyor.

Küsmüş olabilir mi? Çünkü bugün eve saldığımda daha önce deldiği duvardaki toprağı tekrar eşeliyor ve duvarı kazıyordu onu görünce telaşla delikten çekip çıkardım. Onun keyfini kaçırdığım için küsmüş olabilir aslında çünkü o saatten itibaren böyle davranmaya başladı.

Özetle, mevcut bulunduğu kafeste kalmak istemiyor. Gecenin bu vakti olmasa kafesi temizleyeceğim belki istemediği bir koku ve ya herhangi bir şey olabilir diye ama o imkanımda yok.

Ne önerirsiniz? Ne yapmalıyım?

Not: Kafes, her zamanki kafesi. Yeni bir kafes değil. Talaşta 4 günlük.

hamsteradmin
12-17-2009, 03:51 PM
:)) Benim tahminim, bugün bulduğu o duvar köşesini çok sevmiş. Serbest bir şekilde dışarıya salmamak işte bu açılardan daha iyi, hamster topunu bu nedenle öneriyorum. Şimdi hep orası aklında, oraya gitmeye çalışıyor. Ağzındaki yemleri de oraya depolayacak. O duvar köşesini unutana kadar her gün eskisi gibi ilgilenip eline alıp sevmeni, yemini, yiyeceğini vermeni, yalnız hissetmemesini sağlamanı fakat tekrar o köşeye gitmemesi ve unutması için serbest bırakmamanı tavsiye ederim. En az 4 günden sonra da serbest bırakacaksan bu, aynı bölge olmamalı, benzer kazma yuva yapma operasyonları yapamayacağı bir bölge olmalı. Mesela etrafını eşyalarla çevirdiğin küçük bir alan olabilir.

Berfe
12-17-2009, 07:09 PM
Evet, çok doğru. Öneriniz için teşekkür ederim.

hamsteradmin
12-17-2009, 07:40 PM
Rica ederim :)