PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamile ne yapmam gerekiyor ?

aydo
12-14-2009, 12:53 AM
Merhaba Arkadaşlar

Benim suriye hamsterım hamile forumu iyice inceledim fikirler edindim fakat gözümden kaçmıştır diye buraya yazmak istedim şimdi ben

1.Yemini
2.Krakerini
3.Yoğurt
4.Havuç
5.Marul
6.Maydanoz
7.Yumurta
8.Elma
9.Bazen ufak bir kraker veriyorum

Acaba daha ne vermem gerekiyor ?

Birde

Kafesine talaşını boy koydum içine atkıyı kesip kesip koydum onlara sarılarak uyuyor zati bayağı yün koydum yavruları olacak üşür diye korkuyorum çünkü kafesde tam peteğin altında başka ne yapmam gerekiyor biraz bilgilendirirmisiniz?

hamsteradmin
12-14-2009, 01:28 AM
Petek yanıyorsa üşümez, hatta dikkat et çok sıcak olmasın. Verdiklerin de gayet yeterli görünüyor. Beslenme bölümümüze de bakabilirsin. Meyve verebilirsin, laktozsuz süt verebilirsin, ceviz, fındık vs verebilirsin. Gayet iyi bakıyorsun :)

elmyra
12-14-2009, 01:30 AM
Marul çok vermemeni öneririm, sulu bir gıda olduğu için ishal yapıyor. Laktozsuz süt verebilirsin doğumdan sonra yaklaşık bir ay emrizeceği için faydası olacaktır. Ama süt çabuk kesilir (bozulur, ekşir) sık kontrol edip değiştirmen gerekir. Verdiğin krakerleri süte batırıp verebilirsin mesela. Brokoli, haşlanmış karnıbahar, patates alternatifler. Hatta çok az zeytinyağı (bi damla) damlatabilirsin. Doğumdan sonra kafesi bir süre temizleyemeyeceksin bir takvim tutuyorsan doğumun yaklaştığı bir anda kafes temizliği yapabilirsin yine. Şimdilik bunlar geldi aklıma:)

aydo
12-14-2009, 01:38 AM
Çok Teşekkürler bunlar hergün verdiğim şeylerdi aradada brokoli,göbek,nohut,haşlanmış patates falanda veriyorumda hala şüpheliyim sütü sulandırıp versem olurmu acaba ? Birde Kaşar peyniri ve karper falanda veriyorum ara sıra bir zararı olmaz değilmi?

elmyra
12-14-2009, 01:47 AM
Normal sütü sulandırıp verme. Laktozsuz süt al. Peynir verilir evet ama karper peynir biraz yumuşak bir peynir türü olduğu için ondan emin olamadım.