PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kokuya ALışma OLayı ?

Dangerous Metanol
11.12.09, 04:54 PM
Merhaba ArkadaşLar.. Bugün Ne zamandır ALmak İstediğim Hamsterimi ALıyorum.Adını HaftaLar Önceden Koymuşdum "Pıtır :)" .Soracağım Şu ki; Hamster çok iyi koku aLan bi hayvanmış araştırdığım kadarıyLa,İLk önce şöyLe düşündüm;madem o kadar iyi koku aLıyo insanın doğaL kokusuna göre aLışıyodur.Fakat dün gittiğim petshopda adam bana dediki "Sana aLışana kadar BeLirLi bi parfüm kuLLanabiLirsin".. Adamın pek bişe biLmediğini söyLüyoLarda tanıyanLar,Benim kafamı karıştırdı ciddi bi anLamda.Ben istiyorum ki Pıtır'ım bana ALışsın başkasına dokundurmam koLayla aLışana kadar zaten.Bu koku oLayı gerçekden parfüm,Losyon vs. aLakaLımıdır Acaba ?

hamsteradmin
11.12.09, 04:58 PM
Onların burunları daha hassas. Bir de önemli olan elinin kokusu. Yani bir seferinde köfte kokan elinle, diğer sefer yeni yıkanmış elinle, diğer sefer deterjan kokan elinle gidersen her seferinde farklı sanabilir. Başlarda yıkanmış kurulanmış elinle yaklaşırsın böylece ısırma ihtimali de olmaz yiyecek sanıp. Hem de her seferinde aynı koku olur.
Ama kokunun yanı sıra uzaktan bizi gördüklerinde de hareketleniyorlar. Bir süre sonra bütünüyle tanır seni.

elmyra
11.12.09, 05:02 PM
Merhabalar. Öncelikle hamsterın hayırlı olur inşallah. Hamsterların görme yetisi çok gelişmemiş olduğundan çok iyi koku alırlar doğrudur. Fakat losyon, parfüm, sigara vs. gibi kokular hayvan için zararlıdır. Hapşırma, hırıltı, gözlerde sulanma gibi alerjiye sebep olur. Sana alışması için onunla düzenli ilgilenmen ve sabırlı olman yeterli olacaktır. Bunun için pek çok başlığımız var sitede biraz araştırabilirsin.

Dangerous Metanol
11.12.09, 05:10 PM
hamsteradmin:ÖnceLikLe teşekkür ediyorum BiLgiLendirme için.. Benim kasdetmek istediğim böyLe bi parfüm vs. bişey kuLLanmaLımıyım ? DiyeLim ki ALışdı kokuya,İLerLeyen zamanda kokumu değiştirdim,DışLayabiLirmi?

elmyra:Teşekkür ediyorum ince düşünceniz ve biLgiLendirme için. :)

elmyra
11.12.09, 05:18 PM
Senin bir tek kokuna değil sesine de alışacaktır. Dediği gibi yanına gittiğin anda seni gördüğünde hareketlenecektir. Alıştıktan sonra herhangi bir şekilde dışalamaz yani bundan korkma :)

hamsteradmin
11.12.09, 05:21 PM
Evet elmyra doğru söylemiş, parfümü de yeni sıktığın anda yaklaşman burnunu rahatsız edebilir ama onun dışında zamanla sana bütün olarak alışacaktır. :) Sevgiler

Dangerous Metanol
11.12.09, 05:25 PM
Çok sağoLun AydınLattığınız İçin,Çok güzeL Bi Site bu arada.. Ne zamandır aktif oLmayı BekLiyodum .. Şimdi ben gidiyim Pıtırımı kurtarayım oradan :) 1 Tanesini Seçmişdim Onu aLacam o Pıtır işte :P

hamsteradmin
11.12.09, 05:27 PM
Alırken eline alıp uysal olup olmadığını kontrol et :)

Dangerous Metanol
11.12.09, 05:33 PM
Ettim ya 1 haftadır Gidip bakıyorum seviyorum :) Biraz DeLi ama OLsun,Mamayı Görünce Yumuşuyo zaten :)

elmyra
11.12.09, 05:38 PM
Ooo sevdiriyorsa kendini zaten alışması çok çabuk olacaktır. Fotolarınıda eklersin sonra Pıtır'ın :) Bizde görürürüz deli ufaklığı.

hamsteradmin
11.12.09, 05:45 PM
:)) evet ben de merak ettim