PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamstırım hamilemi acaba

meraklı
07.05.09, 11:59 AM
merhaba ben yeni aranıza katıldım ilk önce herkeze selamlar ilk sorum

1-hamstırım yuvasına talaş yiyecek falan götürüyor geceleri çok hareketlı acaba hamilemi

2-2 hamstırım var çok kavga ediyolar diye ayrı bi kafese koydum sizce iyimi yaptım dişi oldugunu zannettigim hamstır başına küçük diş izleri gördüm hemen kafesini deiştirdim sizce neden çok kavga ediyolar gonzales türü hamstırlar

3-erkek oldugunu zannettigim hamstırı 1 kez bile elime alamadım çünkü çok ısırıyor ve gözleri kıp kırmızı ilk aldıgımdada öyleydi hala alışamadı bana ne yapmalıyım

lütfen acil cevap istiyorum:confused::confused::confused:

hamsteradmin
07.05.09, 01:22 PM
Merhabalar, öncelikle gecikmeli cevap için özür dilerim, normalde her gün online oluyorum fakat ev taşıdığım için bağlantım dün kurulabildi. Şimdi sorularınıza gelelim:

1.Hamsterınızın yuvasına talaş ve yiyecek götürmesi onun doğasından kaynaklanıyor, saklanmayı, depolamayı zaten severler, hamile olduğunu göstermez. Ancak hamileyse 15 gün içinde zaten anlayacaksınız.

2.Kavga eden hamsterları derhal ayırmakta fayda var, sizinkinde olduğu gibi birbirlerinde ölümcül yaralar açabiliyorlar.Yaraya baticon ve bepanten sürebilirsiniz, az miktarda.

3.Isıran hamsterınıza zaman tanıyarak, yiyeceklerle aranızını düzeltmeye çalışabilirsiniz. Bazı hamsterlar petshopta vb yaşadıklarından dolayı saldırganlaşabiliyor. Gözlerinin kırmızı olması normal, pigment eksikliği olduğunda gözler kırmızı olarak doğarlar. Bu bir sorun yaratmaz.

greldortrtr
01.07.09, 08:57 PM
Bende petshoptan 2 aylıkken aldm hamsterimi daha küçükleri yoktu çünkü ve erkek -dişi karışık kafestelerdi..benim hamsterimda hamile olabilir bunun belirtileri felan varmı?

hamsteradmin
01.07.09, 09:00 PM
Hamileyse karnının şişmesinden, çok yiyip çok uyumasından, kafesteki malzemeyi taşıyıp yuva yapmaya çalışmasından anlaşılabilir. Zaten yaklaşık 15 günde doğuruyorlar, o yüzden çok geçmeden anlarsınız.

greldortrtr
01.07.09, 09:04 PM
bnmm kafesim biraz küçük ve içinde ev yok köşelerde talaşın içine gömülüpte uyuyor..
tüm belirtiler var sadece talaşı yuvaya taşımıyor..

hamsteradmin
01.07.09, 09:14 PM
Zamanla anlayacaksınız, beklemekten başka yapacak pek bir şey yok. Haşlanmış yumurta verebilirsiniz haftada iki-üç gün. Her ihtimale karşı iyi beslenmiş olur.

greldortrtr
01.07.09, 11:41 PM
Hmm.. Sarısınıda akınıda vericem.. tşkr ederim..

Çarkta ilk Gün çok koştu .. 2. gün çok az koştu.. 3. gün ve bugun hiç koşmadı buda bi belirti olabilirmi?

hamsteradmin
02.07.09, 02:08 AM
Olabilir de olmayabilir de. Zamanla anlaşılır dediğim gibi. :)

greldortrtr
03.07.09, 08:25 PM
Bugun gördümde Talaşları ağzına alıyr sonra çıkarıyor düz bi şekilde.. Ve elime aldım karnına elledm tam emin değilim ama memeleri çıkıyor galiba...

hamsteradmin
03.07.09, 09:01 PM
Bir şey söylemek için erken :)

greldortrtr
03.07.09, 09:18 PM
Ya çok merak ediyorm bn.. :D Sence Hamile olma şansı % de kaç :D :D

hamsteradmin
03.07.09, 09:26 PM
Şu an yüzde 50 : )))

greldortrtr
06.07.09, 12:44 PM
pamuğun hiç çarknda dönmediğini sanıyordum gece 3 de kalktm su içmeye yatmadan bakıyım dedim çok hiper aktif olmuş çarknda dönüyo tırmanıyo tellere felan.. galiba hamile değil..

hamsteradmin
06.07.09, 03:08 PM
Çarkta dönmesine engel değil hamilelik ama şu an biz tamamen hayal ürünü bir hamilelikten bahsediyoruz o yüzden beklemek lazım :)