PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cuce russian mı? syrian mı? yoksa gonzales mi?

Pamuk V Armi
12-10-2009, 09:03 AM
bnm hamsterım koyu kiraz renginde gözleri,somonumsu pembe kulakları ve 8 aylık olmasına rağmen ikinci aydan beridir ağzına bile tıkıyoruz okadarda yior ama yok büyümüyor.neyse ben bunun türünü öğrenmem lazım wayofdeath arkadaşımız diyorki:"yağız o gonzalestir diyor".tabii ben gonzalesi çok yaramaz sewemiyorum.sewerim yanlış anlaşılmasın.ama çok hiperaktifler hiç yerlerinde durmuyorlar çok yaramazlar.winter whiteya çok benziyor çünkü gözleri fotodan birazcık daha büyük.hem ben winter istiyodum ama bunu buldum çünkü bembeyaz.syrian hamster diyenler var.yardım edin.

elmyra
12-10-2009, 06:03 PM
Verdiğin bilgilerle türünü anlayamayız. Eğer fotoğraflarını eklersen yardımcı olabiliriz.

Pamuk V Armi
12-10-2009, 07:35 PM
ekleyemiyorum bi türlü link veirorm "yasak" diyo.ama isterseniz size özel mesajla link verebilirim.

hamsteradmin
12-10-2009, 07:36 PM
Kuralları okuduğunu söylemiştin, kurallarda nasıl resim ekleyeceğin yazıyor. Başka bir başlıkta da anlatmıştım. Link vermek yasaktır, resim eklemek değil.

Pamuk V Armi
12-10-2009, 07:38 PM
denicem şimdi ama bilgisayar çok eski resim yüklemek için yazılım gerekior ama genede denicem.

elmyra
12-10-2009, 09:01 PM
Sevgili Pamuk V Armi kendi profilinde bir albüm oluşturmuşsun. Eğer burdan resim paylaşamıyorsan hamsterının resmini albüme yükle ve onun linkini bize ilet.

Pamuk V Armi
12-10-2009, 11:28 PM
sen yanlış anlamışsın.bnm bilgisayar dışardan resim alımı yapamıyor ama internetten pamuğun aynadaki yansıması gibi bir hamster buldum.onu ekliycem.

murat
12-11-2009, 07:19 PM
Konu yanlış yere açılmış.Ayrıca gonzales "cüce rus" hamsterinin pet shopçular tarafından uydurulmuş ismi. "cüce rus mu gonzales mi suriye mi" demen biraz tuhaf olmuş.

Pamuk V Armi
12-11-2009, 07:28 PM
padon ups.siteyi kavramaya çalışıorm yeni yeni bazı şeyleri anladım.

hamsteradmin
12-11-2009, 07:57 PM
Muratçım uydurulmuş isim bildiğim kadarıyla cüce rus değil gonzales aslında. cüce rusla kastedilen gonzales'in Avrupa'daki ismi dwarf.

Pamuk V Armi
12-11-2009, 10:54 PM
iyice kafam karıştı albümde son 2 tane eklenmiş foto var onlara bakın ona göre yorumunuzu yapın.kafam karıştı yaa.

hamsteradmin
12-11-2009, 11:17 PM
Albümündeki beyaz renkliler gonzales.

Pamuk V Armi
12-11-2009, 11:48 PM
NE!!!!OLAMAZ!!!!ya ben gonzileri hiç sewmem.aylardır demekki en sewmediğim hamster tiplemesini ewvimde besliomuşum.ama pamuk çok uysal bir kız çokda hanım hanımcık.el ısırmıyor.yaramaz değil gerçek bir hanımefendi.çok olgun bir hamster.yani yerinde durabilior.çünkü gonzilerin kızları çok el ısırır birde hiç yerlerinde durmazlar.çok ilginç valla yüce mewlam neleri nelere katıpta yaratıor?

elmyra
12-12-2009, 05:58 PM
''Fare tiplemesi'' tanımın yanlış olmuş. Zaten en çok tartışılan konulardan biri bu iken farklı mesajlar çıkarmasına sebep olabilirsin insanların.

Pamuk V Armi
12-12-2009, 08:29 PM
o bi espri.bnde biliorm düzeltiorm şimdi.de şimdi başıma belayı aldım pamuğu alarak.

hamsteradmin
12-12-2009, 08:32 PM
Niye öyle diyorsun? İyi huylu bir hayvan olduğunu söylemiştin, gonzales ya da syrian olması neyi değiştirir, o senin hayvanın ve her şeyinden memnundun öğrenene kadar?

Pamuk V Armi
12-12-2009, 08:39 PM
ne biliyim o bnm gözümde çok şirin bi kız olarak gözüküyodu.ama gonzales olduunu örenince psikolojik olarak baskı oldu üzerime.üzüldüm napalım.onun bi gonzi olması çokda kötü diğil dimi???:(
hem o bi sıçan olsa bile o bnm "aşkım".üzülmedim.aağlıycak kadar üzücü bi durum diğil yani.ama ağlıorm.

hamsteradmin
12-12-2009, 08:48 PM
Öncelikle senin albümüne koyduğun fotoğraflar Pamuk'un fotoları değil, yani yanılmış olabiliriz. Ayrıca winter white da bir gonzales türüdür, gonzales ise aslında uydurma bir isimdir. Dwarf ya da campell'dır bu hamsterların adı. Yani yine winter white diye sevmeye devam edebilirsin fark etmez :)

Pamuk V Armi
12-12-2009, 08:54 PM
o fotolar pamuğun aynadaki yansıması sanki.o drc yani.özel seçtim onları.

murat
01-10-2010, 07:34 PM
Muratçım uydurulmuş isim bildiğim kadarıyla cüce rus değil gonzales aslında. cüce rusla kastedilen gonzales'in Avrupa'daki ismi dwarf.

Ben de öyle dedim zaten :)
gonzales "cüce rus hamsterinin" pet shoplar tarafından uydurulmuş hali