PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamsterim gece kalktigimda donmus gibiydi

alishcan
12-09-2009, 06:16 PM
merhaba arkadaslar gece uyandigimda gercekten cok buyuk bir sok yasadim. hamsterim donmus gibi sanki bir oyuncakmis gibi sabitti ve hic hareket etmiyordu gozleri acik sabit bir yerde duruyodu. kendine normalde hic dokunturmaz birkac kez dokundum tepki dahi vermedi. daha sonra usumus olacagini dusunerek ki bunuda yapacak bisey olmadigindan yaptim. kalorifer karsisina koydum bir sure sonra hareketleri yavasta olsa duzeldi. simdi normal hareket ediyor gibi sanki ama genede korktum sebebi sadece oda sicakliginin dusuk olmasi falanmidir ve bu durum kalici bir zarar vermismidir :(

soru 2: 3 hafta belki daha fazla olmasına ragmen hamsterim bana en ufak bir sekilde alisamadi kafesi temizlemek icin elime alabiliyorum ancak ama oda birkac saniyeligine. hatta bazen kafese bile dokunamiyorum daha telleri yaklastigimda isiriyor elimi. ayrica geceleri genelde kafesin tellerini kemiriyor ilk geldiginde carkinda donerdi artik telleri kemirerek kacmaya calisarak harciyor enerjisini ne yapsam ne etsem..

elmyra
12-09-2009, 07:47 PM
Bugün herhangi bir sorunla karşılaşmadıysan üşümüş olabilir belki de bir sese kitlenmiştir. Bazen durup kıpırtısız bekleyebiliyorlar. Sen gene sıcak bir ortamda tutmaya çalış kaloriferin önünde dursun kafes. Alışma sorununa gelince bunu pek çok yerde yazdık. Yapman gereken aşamaları ve beklemen gerektiğini bunun bir sabır işi olduğunu bilmelisin. Biraz araştırırsan görebilirsin sende. Bir de eğer kafesin telleri arasından yemek veriyorsan uzatıyorsan bir süre sonra kafese uzanan herşeyi yemek sanacağı için evet ısırmaya başlayabilir.

İsmail
12-09-2009, 09:03 PM
bence bir sorun yok, daha önce benim ismaile de olmuştu, resmen donakalmıştı, normalde 1 salise yerinde durmayan hayvan 10 dk o şekilde kaldı, sevdim okşadım, 10 dk sonra sanki zaman dolmuş gibi yeter artık diyim aynen kaldığı yerden hayatına devam etti, yanılmıyorsam youtube'da da aratırsan böyle donup kalan hamster'larla ilgili videolar var, oluyo bazen galiba bu hayvanlara :D

Karbeyaz
09-07-2010, 03:42 AM
Şok bir çok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Bazen Hamster yüksek br yerden düştüğünde ya da yaralandığında bazen de nedeni belirlenemeyen zamanlarda şoka girebilir. Şok durumunda sessizdir, topallayabilir, afallamış durumdadır, kalbi çok hızlı atar. Bu durumda onu elinize alıp hafif hafif elinizi vücduna sürtün böylece kan dolaşımını kolaylaştırmıs olursunuz. Ardından onu sıcak ve mümkünse karanlık ve sessiz bir odaya alın. Eğer bir kaç saat içinde kendine gelmezse bir veterinere uğrayın.*alıntı*

cal_cag
09-07-2010, 06:04 PM
bazen alışkın olmadıkları bi ses duyduklarındada oluo bnm kazımıma da olmuştu aynısı mesela bn ne zmn öpücük atar gibi ses çıkarsam bna bakakalıyor yada hemen uyanıp yuvasından çıkıo önemli bişi olduğunu sanmorm:D:D

Karbeyaz
09-08-2010, 01:17 AM
arkadasım önemli deil zatende, birkaç saat içinde ayılmazsa önemli olur...

Hmstr
09-08-2010, 02:55 AM
aşıkdır belki :D:D:D

Karbeyaz
09-16-2010, 08:38 PM
ayy :) seninde işin gücün işi şakaya vurmak :D

numlock01
09-16-2010, 09:42 PM
benimkilerde donup kalıyolar ve sabit bir noktaya bakıyolar.Genelde ışığı aniden açtığımda öyle yapıyolar

Rinkhal
09-17-2010, 02:03 AM
selam arkadaşlar ben yeniyim aranızda, bir dişi suriye hamsterim var bunun yanına arkadaş almalı mıyım.. bunun dışında ne kadar sıklıkla değişik yiyecekler vermeliyim.. sizde bana öneri tarzında birşeyler eklerseniz sevinirim :) buraya yazdım ama dediğim gibi daha yeniyim tam kavrayamadım ortamı :))

numlock01
09-17-2010, 03:12 PM
bana soruyosan uzun süreli donuyor ve o arada çok tatlı oluyolar :D fotoğraf çekmek için en ideal zaman :D

ege
10-02-2010, 11:48 PM
Aynı olayın Dodi'ye de olduğunu birkaç kere gördüm nedenini bende bilmiyorum ve merak ediyorum.

Şerlii
10-10-2010, 02:18 PM
bi sorun yok arada sese ışığa harekete donuyorlar benimkinede çok oluyor

cranberry
02-16-2011, 08:29 PM
gürültü olduğunda da yapabiliyor.