PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamsterlarda obezite


Pamuk V Armi
12-08-2009, 07:12 AM
bu benim kendi önceki sitemde yayınladığım yazıdır.site yetkililieri veya benden izin alınmaksızn allıntı yapmak kattiyen YASAKTIR!!!
hamsterlarda obezite
Biliyorsunuzki hamster yeme yeteneği çok gelişmiş bir hayvandır.bu yüzden hamsterlar yemek yemeyi çok sever.ama çok abartılırsa "hamsterlarda obezite" neden olur.

NEDENLERİ:
+sahipler hamsterlarına çok yemek vermesinden
+hamsterın çarka hiç alıştırılmamış olmasından
+sahiplerin ilgilenmediğinden hamsterın akrobatik hareketler yapmak yerine uyumayı tercih etmesine sebep olabilir.

ÇÖZÜMLERİ:
+eğer hamsterınıza çok yemek verirseniz hayvan şişmanlar ve obez bir hamster olur.o yüzden günde sabah ve akşam olmak üzere bir tatlı kaşığının çoğunu dolduracak şekilde yemini verin.ara sıra öğün olarak c vitamini ağırlıklı meyve veya sebze verin.(c vitaminli sebze yoktur yanlış anlaşımasın).
+hamsterınız eğer 1-1.5 aylıkken çarka alşıştırılmazsa bir daha çok zor alışır.o yüzden eğer hamsterı 1-1.5 aylıkken çarka alıştırın ve çarkta döndüğü için ödül verin.
+eğer hamsterınızla yeterli ilgilenemiyorsanız hamster artık şirinlik veya akrobatik hareketler yapmaz.buda hamsterı obezliğe itebilir.o yüzden hamsterınza ilgi göstermeye başlayın.unutmayın onunda DUYGULARI VAR!!!!!!
sevgilerimle ve saygılarımla...
pamuk V armi...

hamsteradmin
12-08-2009, 08:01 PM
Eğer bilgilendirici yazılar yayınlamak istiyorsan lütfen dilbilgisi ve kelimelerin düzgün yazımına dikkat et.

Pamuk V Armi
12-09-2009, 12:43 PM
tmm yüzde yüz dikkat edeceğim.klavye yada bazen eski sitede "gribi" yazıorsun "geribi" çıkıor.şimdi ben bu yazıyı düzelteceğim.