PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamster ve çark

simera
12-08-2009, 01:27 AM
ben hamsterımı alalı 3 gun olduu 3 aylık ve bir dişii cinsini bilmiyorumm ama sırtında bir çizgisii yok açık kahverengıı... benım sorunumm hamsterımm çarkında hiçç dönmuyoo onun için bi sorunn teşkıll edermıı yada dönmesı için ne yapmam laızmm onu alıştırmak için

Pamuk V Armi
12-08-2009, 01:31 AM
3 aylıksa biraz geç kalmışsın ama yemek yolu yapıp çarkına doğru yönlendirirsin yemek saatinde sonra çarka girdiririsin ve "dön,dön,dön"dersin sonra olur.ama süreci var tabii.

Berfe
12-08-2009, 01:32 AM
Çark plastikse, metalini al. Belki onda döner. O da olmazsa top al. Bir şekilde enerjisini tüketmesi lazım.

Pamuk V Armi
12-08-2009, 02:06 AM
topu kafes temizleme vakitleri dışında pek önermiyorum hayvan sterse girbiliyor ve ayrıca çark gibi toplarda çok nadir bulunyor.kullanıcı tavsiyesi.ama metal ve hamsterın ayağını hasar görmeyeceği bir çark alırsan hem ona hem sana yazık olmaz.

elmyra
12-08-2009, 02:06 AM
Hamsterının fotoğraflarını sitenin resim ekleme özelliğini kullanarak koyabilirsen cinsini de sana söyleyebiliriz. Berfe'nin de söylediği gibi hamster topu alabilirsin ayaklıklı olanlarıda var onu kullanarak enerjisini atar.

simera
12-09-2009, 11:01 AM
teşekur ederım arkadaşlar çok saolunnn ilgilendığınız içinn 2 ay içersınde top alamam işllah çarkında dönmeyıı öğrenırr pek öğrenceğinide sanmıyorumm pekk üşengeçç bii kızz kendımm koyuyorumm çarkın içniee kenarınıda kapatıyorumm dönsun dıyee o tunuyooo b adım bile atmıyoo ee tabıı 3 aylıı buaya kadar hiçç dönmemışşş doğal olarakk bilmiyoo

simera
12-09-2009, 11:03 AM
yiyecekle kandırmaya çalışıyorumm yiyeceğe bile yuz vermıyo

Pamuk V Armi
12-09-2009, 01:03 PM
hamsterın kızsa "dön kızım dön kızım" de sürekli eğer erkekse "obidik obidik oğlumuda obidik" fln filan cici bici eşek sıpa fln kandır.ama hamsterın obez olur negatif enerjilerini atamazlar.

elmyra
12-09-2009, 05:38 PM
Her hayvan sahibine göre farklı kelimelere şartlanabilir veya isimlerine karşı tepki göstermeye çalışır. Daha önce 'dön kızım veya obidik' gibi kelimelerle seslenilmediyse bir tepki vermez bunun için bu bir yöntem değildir. Ayrıca her topa binmiyor başlığına yazdığım gibi suriyeler yavruyken daha sık biniyorlar sonradan ya arada bir biniyorlar ya da vazgeçiyorlar daha çok uyumaya başlıyorlar. Çok hızlı metobolizması olan hayvanlardan bahsediyoruz. Yavruluk, gençlik ve yaşlılık dönemleri çok kısa ve hızlı geçişli. Hamster topu veya hamsterla oynamak en iyi enerji atma yöntemidir.

simera
12-13-2009, 07:57 PM
hamstırıma top aldım sonunda akşam 1 saat evın içinde gezıyor, gezerken topun kapağı açılmış, dışarıı fırlamışş, kaçmak yerıne içine bınmeye çalışıyoduu.. Çok sevdı topunu böylelıkle çark sorununda bu topla halletmışş oldukkk ....

elmyra
12-13-2009, 09:47 PM
:) Afferin ona ne akıllıymış. Hayırlı olsun bakalım.