PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil gibi...!

Hippihams
07.12.09, 12:00 AM
arkadaşlar ben saat 10 civarı yatıyorum ve hamsterımda o saatlerde yeni kalkmış oluyor ve sürekli çarkına biniyor. ama çark abartmıyorum motor gibi ses çıkarıyor. çok fazla uzatmadan söyleyeyim, o çark dönerken onunla aynı odada uyumak İMKANSIZ! hatta farklı odalardanda duyuluyor. tekerleği aldığım zamanda hamsterım deliriyor ve sabaha kadar tın tın tın tın diye kaçmak için sanırım demirleri kemiriyor ve demiri kemirme sesininde tekerleğin sesinden aşağı kalır yanı yok! o şekildede uyumak imkansız. ne yapacağım. artık uyuyacağım zaman hamsterı mutfağa götürüyorum kafesle kapıyıda kapatım orda bırakıyorum. mutfak yatak odasına uzak olduğu için tekerleğin o araba motoru sesi çok gelmiyor. ama ben hergün hergün onu mutfağa taşıyıp duramam.

sorum şu acaba sessiz dönen çark var mı? en azından kafesin tellerine takılmayanı var mı çünkü hamster döndükçe tekerleğin kendi sesi biyana tellerin titreşme sesi vs. de çok çıkıyor. lütfen birisi dündüğünde ses çıkarmayan haster tekerlekleri var desin yoksa hamsterımı hiiç istemesemde geri vereceğim sanırım çünkü geldi geleli tekerleği yüzünden uyku uyuyamıyorum(z).

Trgy
07.12.09, 12:27 AM
Alternatif olabilir;

[Only Registered Users Can See Links]

mainkavi
07.12.09, 12:46 AM
bende ewdeki en uzak odaya bırakıyorum öyle yatıyorum, benm çark biraz eski sanırım o yüzzden ses yapmasını normal karşılıyorum, bilyeli çarklar varmış hem daha kolay dönüyolar hemde daha az ses yapıyolarmış sanırım, onu almayı düşünüyorum site linki vermek yasak ama istersen bana yaz yardmcı oluyum, yinede garanti vermiyorum ses yapmaz diye :)

resimdekide oyun topu , kafese sığarsa o şeklde iyi olur galiba en azndan daha az ses çıkar

Gonzales
07.12.09, 01:01 AM
aynen dostum benimde o problemim var. o toplar çare olabilir alıcam yakında bende

elmyra
07.12.09, 01:32 AM
Çarkı değiştirebilirsin, hamster topu alabilirsin veya uyumadan önce onu nazikçe uyandırarak oynayabilirsin, evin içinde gözetimin altında biraz gezmesine izin verebilirsin ki enerjisini atsın. Ben telleri kemirme sorununa karşı bir tüm ceviz veriyorum kabuklu ki kabukla uğraşırken epey oyalanıyorlar. Tabi onuda kontrol etmek gerek kendine zarar vermemesi için ama şimdilik bir sorunla karşılaşmadım. Hamsterı almadan önce ne tür sorunlarla karşılaşılacağını bilmeniz gerekir aslında üşenmek, rahatsız olmak vs gibi sıkıntılarla yine pet shopa iade etmeye ben çok sıcak bakmıyorum. Kafeste yaşattığımız bir kemirgenden bahsediyoruz sonuçta ve sürekli el değiştirmesi hayvan için büyük sıkıntı yaratacaktır.

Hippihams
07.12.09, 03:24 PM
o toptan var zaten bende ama onu evde gezmesi için kullanıyorum. onu kafese koysam bile neresinden girip döncekki ben hamsteri içine koymadıktan sonra. kapalı bi top o çünkü açık bi giriş vs. yok onda. yani sessiz çark yok mu? en azından motor gibi haldır huldur dönmeyen?

hamsteradmin
07.12.09, 04:03 PM
Kafesin içine sığmaz zaten, kafes dışında kullanman anlamında söylüyoruz hamster topunu. Ayaklıklı olanlarından var o topların. Kafes dışında hamsterını topa koyup her gün bir süre dönmesini sağlayabilirsin.

Gonzales
07.12.09, 04:35 PM
Kafesin içine sığmaz zaten, kafes dışında kullanman anlamında söylüyoruz hamster topunu. Ayaklıklı olanlarından var o topların. Kafes dışında hamsterını topa koyup her gün bir süre dönmesini sağlayabilirsin.

adminim kafesin dışına koydugumda kaçmazlarmı? örnegin elime almadan evvel işi saglama almak için leğene koyuyorum. ama 2-3 dakika sonra leğenden dışarı çıkmak ıstıyo. bu yuzden bırakamıyorum eve kaçmasından korkuyorum ne yapmam laZIM

hamsteradmin
07.12.09, 06:06 PM
Kafesin dışında hamster topuna koymaktan bahsediyorum :)

Hippihams
07.12.09, 07:12 PM

evet elimdeki top zaten ayaklı. gece yatarken hamstetri ayaklı topa mı koyayım yani?gerçi dönerken o toptanda ses geliyor.off of herşey ses çıkarıyor. delireceğim. cumartesi günü acilen yeni tekerlek bakmam lazım umarım çok gıcırtı yapmayan bitane bulurm.:mad:

Pamuk V Armi
07.12.09, 07:43 PM
sessiz dönene çark yoktur yani geliştirilmedi daha.

hamsteradmin
07.12.09, 08:20 PM
Gece yatarken olmaz. Çarkı yağlamayı denedin mi yenebilir sıvı yağlarla dene istersen.

Hippihams
07.12.09, 08:31 PM
pek yağ ile geçecek gibi değil çünkü adi plastikten bi zamazingo haldır huldur dönüyo. neresinden tutsam elimde kalır zaten.

hamsteradmin
07.12.09, 08:34 PM
O zaman kafesten çıkar. Daha sağlamını bulursan alırsın. Gündüzleri takıp geceleri çıkarabilirsin o da bir yöntem. Ya da tamamen çıkarıp her gün mutlaka hamster topunda dönmesini sağlarsın ama gece değil, tüm gece orda kalamaz.

Pamuk V Armi
07.12.09, 10:06 PM
sana tavsiyem bulabiliyosan habitrail çark bul az ses yapıor.

Hippihams
07.12.09, 10:43 PM
kafesim zaten o marka. kafesin içinde de bi çark vardı aldığımda ama tele takılmıyor. ve biraz garip bi çark. onuda denedim ama onda dönemiyor. hem alet dönmeye eleverişli değil hemde bizm hamster büyük geldi ona. olmadı o.

geceleri çarkını çıkarıncada sabaha kadar deli gibi telleri kemiriyor ve oda en az çark kadar rahatsız edici. hemde hiç durmuyor.

Pamuk V Armi
07.12.09, 11:18 PM
allah sana sabır versin ne diyim.

Basakolin
01.02.10, 01:48 PM
Telleri kemirmesin die ceviz koy :S Olabilir belki ... O zamn snn tek çarem sabak onu bi güzel yoracaksın akşamda uyur :S hasmteri rahatsız eder belki ama bilmiyorum başka çarenn yok gibi :D