PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafes ve bazı sorular lütfen cvp yazın ??

-ErgünCan-
12-06-2009, 09:06 PM
Öncelikle sitenin ekleme özelliini denedim fakat olmadı ... Linke tıklaıp girerseniz sevinirim.. Şimdilik elimde böyle bir kafes var ...Ve bir hamster topu ... Hamsterim 3.5 haftadır benimle kendisi 3.5 aylık uykuda uyandırmanın mahsuru var mı sizce ?? Bu kafes ona 3 hafta daha yeter mi ... ?? ve elime ne kadar zmanda atlar ?? yuvaya kaçmıo fakat elimede gelmior ?? cevap verirseniz sevinirim Elime aldıımda 2-4 dk duruor ..sonra çırpınıor nasıl yaklaşmalıyım günlük bir tablo yazar mısınız lütfen mesajlara bak demein kafaı yicem Şimdiden tşkler ... :confused:

[Only Registered Users Can See Links]

hamsteradmin
12-06-2009, 09:18 PM
Uykudan uyandırılırlarsa sinirli olurlar. Kafes oldukça küçük en kısa zamanda yenisini alman iyi olur, bu süre içinde de aksesuarları çıkar yer açılsın. Fotoğrafta göründüğü kadarıyla zaten elinde duruyor sana alışmış. Kafesten çıkarırken kendisinin çıkmasını bekle, elini de kapının altında tut, çıkarken eline yürümesini sağla. 2-4 dk bir hamsterın elde durması için yeterli bir süre, sonuçta bu bir peluş hayvan değil, tabi ki sıkılacak ve gitmek isteyecek. Elinden sıkıldığında onu topuna koyarak ödüllendirirsin, böylece kafesten çıkıp eline gelmenin güzel bir şey olduğunu düşünür. 15 dk koştuktan sonra topun kapağını açıp eline yürümesini sağlarsın. Ve nazikçe korkutmadan kafesine koyarsın. Yiyecekle ödüllendirirsin.

Mesaj yazarken biraz daha düzgün yazarsan sevinirim. Resmi de lütfen Post Reply'a tıklayıp mesaj kutusunun üstündeki ataç işaretinin yanındaki ok işaretine tıklayarak ekle. Çünkü kurallarımız gereği linki kaldırmak zorundayım.

Sevgiler

-ErgünCan-
12-06-2009, 09:34 PM
Denedim fakat çok büyük mp dio

-ErgünCan-
12-06-2009, 09:40 PM
Ya annem dio ki doru olabilir fakat sürekli esniyor çarkında koşuyor ısırıyor kafesin tellerini oda acıktığında ..:S bunu bana açıklar mısınız admin lütfen bana güzel bir cevap ver annemle tartışmak istemiorm ... Bende kafesin küçük olduunu söledim fakat ...

Günde kaç kere almalıyım elime

-ErgünCan-
12-06-2009, 10:33 PM
yorum bekliorm

hamsteradmin
12-06-2009, 10:56 PM
Yukarda ne demek istediğin anlaşılmıyor doğru düzgün yazarsan cevap verebilirim.

-ErgünCan-
12-06-2009, 11:06 PM
Senin cevabını oda okudu ... Ve bunları yazdırdı... Gayet mutlu gözüküor esnior çarkta koşuor tmm ısırıyor ama yem verdiğinde duruor ...Bilirsiniz işte snn kafesin güzel psikolojisi ..Mantıklı bir cevap bekliorm sayın admin ... Neden bu kafes olmaz ?? Bunu anneme anlatmam gerek beni dinlemior .. ??

hamsteradmin
12-06-2009, 11:24 PM
Çünkü bu bir gonzales kafesi. Gonzalesler Suriyelerin üçte biri ya da dörtte biri boyutunda oluyorlar. O nedenle bu minik ve uygun fiyatlı kafesler onlar için üretiliyor. Suriye hamsterı besleyen insanlar başlangıçta fazla masraf olmasın diye yanılarak bu kafesleri alıyorlar ancak Suriye hamsterı ebat olarak bu kafese büyük ve ne kadar geniş alan olursa o kadar rahat eder her canlı. En azından aksesuarları çıkartmak gerekir, gerisi size kalmış.

Kafesin tellerini kemirmek de eğer kafeste yem varsa tamamen sıkıldığı içindir. Dışarı çıkmak istedikleri zaman kafes tellerini kemirirler. Bir gün içinde istediğin kadar eline alabilirsin, önemli olan ilginin sonraki günlerde de sürekliliğidir. Yani bir gün 3 kere diğer gün 1 kere eline alırsan, hayvan o 3 kereyi bekleyecektir. Neye alıştırıyorsan onu bekler. Belli bir düzende yapmalısın her şeyi.Yukarda bununla ilgili örnek verdim, toptan bahsederken.Kafesinde de her zaman hamster yemi bulunmalı.

Lütfen öğrenmekle, aileyi ikna etmek arasındaki farkı ayırt edelim. Bilgilenmek için soru sormanız çok güzel ancak burda görevimiz kimsenin ailesini ikna etmek değil, sadece bilgi vermek. Bunu genel olarak senin yaşıtın olan arkadaşlara söylüyorum.

Sevgiler

-ErgünCan-
12-06-2009, 11:27 PM
Çok tşkler Annemde tşk ediyor :)

-ErgünCan-
12-06-2009, 11:31 PM
Hangi akeseuarı çıkartabilirim ??

hamsteradmin
12-07-2009, 12:03 AM
Rica ederim annene selamlar : )) Kaydırak vs onları çıkar istersen.

Berfe
12-07-2009, 02:42 AM
boruyu çıkarabilirsin.