PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsmail'in Çark ve Suluk Sorunları

İsmail
04-29-2009, 02:33 AM
Arkadaşlar benim ismaili alalı daha bir ay olmadı, 3 aylık bir yavruydu, yavru değil dana gibiydi maşallah, neyse... küçük bi çarkı vardı bunun hiç kullanmıyordu, çark da küçüktü hakkaten, gonzalesler için falan, bizimki suriye kökenli, ama anne tarafı amerikalı galiba ki obez gibi gocaman bişi, dedim ben buna büyük çark aliim, büyük çark aldım, ama çarkı kafese koydum, geldi çarka bi baktı, daha o bakıştan anladım o çarkı sevmediğini, hani görse bomba sanır karakola götürür diye bi laf varya, o bakıştan işte, neyse efenim çarkı alalı 2 hafta oldu çarkın daha yanından geçmedi, sanki çark yok orda, bana hamster değil ismail sattılar galiba, hamster çarkta koşmaz mı arkadaş???

Gelgelelim 2nci soruna, yine bizim ismail'in bi suluğu vardı, yemek kabını andıran bi suluktu, ama ya içine talaş kaçırıyodu, ya da ordan oraya koşuşutururken devirip döküyodu, ben de kafesin dışına takılan, pipet misali hayvan ağzını koydukça içilen suluklardan aldım, o suluktan aldım alalı hayvan uyuyor, normalde 6da uyanan hayvanı 8de 9da zor uyandırıyorum, sonra baktım bi gün, sulukla cebelleşiyo, tutmuş 2 eliyle hababam çekiştiriyo, 2 damla zar zor çekiyo, suluğun ağzını bırakıyo elleriyle dışardan sarıp içeri çekmeye çalışıyo suluğu falan, yani anladım ki ben suluktan su içemiyo bizimki, pet şişe kapağına biraz su koyup bunun ağzına bi tuttum, öle bi kana kana içti ki, şükür allahıma, allah kimseyi açlıkla susuzlukla imtiha etmesin dedim... elimle kontrol ediyorum suluğu parmağımla dokununca suluğun ağzına su geliyo, bizim salak mı beceremiyo anlamıyorum... hergün pet şişe kapağıyla su verir oldum, pet şişe kapağını görünce delenio, ama bu sefer öbür suluktan ümidi iyce kesicek alıştırmak istemiyorum...

böle böle sorunlar çıkardı bana ismailim... cevaplarınızı bekliyorum....
hadi bi de resmini koyiiim bizim dananın da tam olsun... ayıya bak, boksör gibi geçmiş sarı köşeye, fotoşopla eline boks eldiveni çizsem cuk oturcak... allaam kazıklandım ismail sattılar bana, hamster alcaktım ben

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

hamsteradmin
04-30-2009, 07:36 PM
İsmail çok şirinmiş :))) Suluktan su geliyorsa içebileceğini düşünüyorum, ucu bilyeliyse bilyesiz plastik olanlardan, ya da kaliteli bir şey Imac vs almayı deneyin. İçiyor da siz mi içmiyor diye düşünüyorsunuz acaba diyorum. Çünkü içerken etrafa şapır şupur su akması gerekmiyor, görünmez. En kötü ihtimalle suluk değiştireceksiniz. Bazı hamsterlar da çarkı koşturmuyorlar, evin içinde koşabilecekleri toplardan almayı deneyebilirsiniz :D

Sevgiler

İsmail
05-02-2009, 02:41 PM
bilyesiz ve plastik olanlar dediğiniz nedir?

hamsteradmin
05-02-2009, 08:01 PM
Metal bilyeli sulukların yanı sıra, plastik çubuk uçlu suluklar da var, onları kastettim. :)