PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafes ve içindeki talaş miktarı...

Hippihams
12-04-2009, 09:15 PM
arkadaşlar benim hamsterım uyurken sürekli kafasını altına gömüyor öyle uyuyor. yani gözleri vs. göremiyorum sadece kulakları görünüyo. acaba bi sorun mu var korkma yada üşüme gibi? bide sürekli talaşların altına girmeye çabalıyo gibi bi hali var ama talaşı çok koymadığım için sadece kafası giriyor. vücudunu saklayamıyor.acaba tamamen talaşın altına girip mi uyumak istiyor? yani tabandaki talaş miktarını artırmalımıyım?

bide benim kafesim şu kuş kafesi gibi olanlardan değil gerçek hamster kafesi şu teli az kapalı plastik yerleri çok olanlardan. kafesimin bide yanda küçük oda gibi bi bölümü vardı. hamsterim orayı çok seviyodu(sanırım dar ve kapalı alanlarda kendilerini güvende hissettikleri için zaten o kutu) ama orda hem uyuyodu hemde kafesin içi yerine o boruyla çıkılan odacığa tuvaletini yapıyodu. neyse işte ben dün o odacığı temizledim çok kaka biriktiği için ama artık oraya pek çıkmıyor. tekerleğinin altında uyumaya başladı. acaba temizlediğim için mi oraya gitmiyor artık? orası ilkinde boştu,sonra bi baktım o odacığına talaş doldurmuş neyse işte bende dün temizlerken boş bırakmadım o odayada temiz talaş koydum ama hala orda çok takılmıyo artık? korkmuş olabilir mi? yada temizlikle düzenini bozmuş olabilir miyim?:(

Berfe
12-05-2009, 12:51 AM
İçine bir kaç defa kendin sokmaya çalış. Ama ilk olarak talaşla doldur, öyle sok içeriye. Bir kaç kere denersen belki alışıp girmeye devam eder :D

elmyra
12-05-2009, 03:23 AM
Uyuma şeklinde bir sorun yok. Hem ısı hem de karanlığı sağlamak için kendilerini talaşa gömüyorlar. İstersen talaş miktarını arttırabilirsin ama zaten o da çevresindeki talaşları kendi toplayabiliyor. Evine talaş koyman iyi olmuş yeniden oraya çıkmasını sağlamak için yemini de içeri koyabilirsin böylece yemek için içeri girmesi gerekecek ve yeniden o alanı kullanmaya başlayabilir. Bazen yer değişikliği yapabiliyorlar bu sorun olduğu için değil ama merak etme.

Hippihams
12-05-2009, 09:50 AM
teşekkürler cevaplar için herkese.:)