PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Top'u ve Çark'ı ile ilgili

Berfe
03.12.09, 09:09 PM
Benim ufaklığa plastik çarkta dönmüyor diye metal çark ve onu da kullanmayabilir diye bir de top aldım. Lakin çarka yüz vermedi. Topa koyduğumda da çok fazla stres yapıyor, kulaklarını yana yatırıp sürekli kemirmeye çalışıyor, kemiremiyor çünkü ona göre dizayn edilmiş. Yarım saattir topun içinde. Az önce çıkarıp kafesine geri koydum. Elimi ısırmadı ama gergin görünüyor.

Evde top olmadan dolaşmasına da müsade edemiyorum takdir edersiniz ki...

Topa alışır mı, alışmaz mı bilemiyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa, değerli önerilerini okumaya hazırım...

Teşekkürler.

aydo
04.12.09, 01:18 AM
Zamanla alışabilir benimkide ilk başta dönmüyordu şimdi deli gibi bi o duvara bi bu duvara vurduruyor ama evde çocuk yoksa falan bence sal eve benimki sürekli geziyor 1 saat sonra falan geri geliyor koyuyorum kafesine hiç birşey olmadı şuana kadar

elmyra
04.12.09, 03:55 AM
Benim hamsterlarım da topu kemiriyor. Top bir yere takılırsa veya gezicek alanları dar ise oluyor genelde. Belli bir zaman sonra çarka binmiyorlar zaten çok nadir bindikleri. Biraz evin içinde gözetimin altında gezdirebilirsin stressi azalmış olur.

nazlım
29.01.12, 07:07 PM
Benimkide ilk başta topta dönmüyordu.Tuvaletini yapınca alıştı şimdi geziniyor evin içinde galiba ilk başta benimsiyorlar kendine ait olmadığını düşünüyor bir kaç defa girince kendi kokusunu alırsa alışır.

orhunduman
29.01.12, 11:26 PM
Valla benim hamsterlar çok seviyor, ilk başta biraz küçük almışım (hamsterımı ilk alırken)
Hagen toplardan :DD sonra gitti 18 cm çapında büyük bir top aldım, bayılıyorlar...
Şuanda erkek topta koşturuyor(standında) (çok ses yapıyor akşam akşam ve amacı koşturmak zaten gezmek değil :D )
Oaldığım ufak hagen hamster çarkını da şimdi yeni bir dwarf hamsterım kullanıyor :)
Gerçekten bayılıyor topa, pek karşılaşamıyoruz fakat topuna koyduğumda zaman vakit farketmez hemen uyansa yine başlar koşturmaya :DD bir de gezerken incelemesi ve duvarlara ve eşyalara çarpmamaya çalışması gerçekten çok etkileyici, ama arada bi kaptırıyor kendini tabii :D