PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önemli problem

Gonzales
12-03-2009, 03:03 AM
arkadaşlar bildiginiz gibi 2 adet gonzalesim var biri erkek biri dişi. 2 aylık oldular :))

yavaş yavaş elime alıştırıyorum 2 sinide. fakat sürekli bi hareket içindeler erkegin dişinin arkasında sıksık dolaştıgına rastlıyorum. buda dişiyi rahatsız ediyo ve birbirlerine giriyolar. vıck vıck sesleri duyuyorum. ve dişi kaçıyor. yanılmıyosam erkek artık çiftleşmek istiyor. ama bi kanama yara vs. görmedim 2 sindede 3 saniye birbirlerine giriyolar o kadar. dişi hazır olmadıgı ıcın herhangi bi yaralanma vs olurmu? 2. bi kafes alacak durumum yok o yuzden verebilirim birini.

hamsteradmin
12-03-2009, 03:05 AM
Cinsiyetlerinin dişi ve erkek olduğuna emin misin? Kavga ediyorlar anlattığın sese göre ama çiftleşme nedeniyle olması şart değil. Eğer ikisiyle iyi ilgilenemiyorsan birini sahiplendirmen iyi olur ama dikkat et iyi bakılacağı bir yere gitsin ya da yeni aldıysan petshopa geri ver, her ne kadar ikinci seçeneği pek tavsiye etmesem de.

Gonzales
12-03-2009, 03:07 AM
bu bir oyun olabilirmi? petshoptan alırken biri dişi biri erkek oldugunu söyledi. kontrol de etti eliyle. dişi olan sürekli erkekden kaçıyor.

Gonzales
12-03-2009, 03:17 AM
ya gözümün önünde çiftleştiler. ilk defa tanık oldum buna. dişi istemiyor ne yapmalıyım ? büyük sorunlar yaratırmı bu lütfen yardım arkadaşlar

Berfe
12-03-2009, 03:51 AM
Çiftleştilerse artık ayırabilirsin bence. Olmadı bir kafes alıp idareten orada tut. O da olmadı birine satarsın ama petshopa geri verme, sırf eziyet orası hayvanlara, birine vermen en iyisi. Dişi yavrularsa çok ilgilenmek zorunda kalırsın, kavgalarıyla uğraşamazsın.

Angelica
12-06-2009, 02:13 AM
İki ayrı kafeste bakmanın zamanı gelmiş, ayırırsan iyi olur.

Pamuk V Armi
12-08-2009, 12:40 PM
onları ayırmalısın.tmm çok şirin hayvanlar ama çok zor besleniyolar.

Gonzales
12-12-2009, 01:29 PM
tşekkür ederm bişey daha soracağım gonzaleslerim yerine syrian almam daha mı ii olur acaba?1 tane erkek olabilir çünkü kız olunca çoğalıyorlar ve bizimkiler bunu şimdiden hiç hoş karşılamıyor

Berfe
12-12-2009, 01:59 PM
İlk defa besliyorsan ve Gonzaleslerinden memnun değilsen Syrian besleyebilirsin. Syrian, Gonzalesler'e nazaran çok uysaldır. Çok uyurlar bir de. Bu durum sonradan canını sıkabilir. İyice araştır, öyle karar ver. Şahsi önerim, Gonzaleslere başka ev bul. Hepsini aynı anda besleyemezsin.

hamsteradmin
12-12-2009, 04:43 PM
Sevgili Berfe, "Gonzaleslerinden memnun değilsen" demiş ama aldığımız şey bir eşya değil canlıdır, alıp geri vermeden önce iyi düşünün, bir hayvanı alırken onun ömür boyu sorumluluğunu da alırız. Başka birine verirken bile o kişinin ona nasıl bakacağı veya kime vereceği de bizi ilgilendirir.