PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 Suriye Hamsterı

aydo
12-02-2009, 09:00 PM
Merhabalar

Benim 1 dişi suriye hamsterim vardı şimdi ise yanına birtane erkek suriye hamsterı aldım ilk gün çok güzel geçindiler hemen çiftleştiler birkaçkez ama şimdi arada bir kavga ediyolar kafesde tek ev var ikiside onun içine girmeye çalışıyo dişi olan fena birşey ama dağıtıyor :) şimdi birtane daha ev aldım ayrı dursunlar diye ama gene aynı eve girmeye çalışıp kavga ediyolar sorum şu suriye hamsterları birbirleriyle geçinemiyormu? Gece yatarken birbirlerine saldırırlar diye birini kürede uyutuyorum şimdilik eğer öleyse 3 katlı kafesi alıp orda katı sökücem biri üstte biri altta birbirlerini görmeden takılacaklar ileride hamilede kalabilir çünkü yavrularıda olabilir :) Birde erkek olan sürekli uyuyor dişi olan ise kıpır kıpır bu neden olabilir ?

hamsteradmin
12-02-2009, 09:29 PM
Suriyeler birbiriyle anlaşamıyor, kafeste tek yaşamalılar, daha önce defalarca yazdık ama görmemişsin herhalde :)

Leke
12-02-2009, 09:30 PM
suriye hamsterları yalnız yasamayı severler. bu yüzden kavga ediyorlardır. disinin neden kıpırdadıgı konusundaysa bir fikrim yok :D

elmyra
12-02-2009, 11:17 PM
İki veya üç katlı kafeslerin bölümlerini kapatarak 2 hamstera aynı anda bakmak pek mantıklı değil. Bunu da çok konuşmuştuk. O Kafeslerin katları dardır ve onun için çok katlılar konforu ve yaşam alanlarını arttırmak için. Eğer iki hamsterı aynı kafese ortayı kapatarak koyarsan çok küçük bir alanda kalıcaklar ve bu pek uygun olmayacak.

mainkavi
12-02-2009, 11:32 PM
şu anda en çok istediğim şey suriye hamsterna sahip olmak :) kıymetini bil onlarn kafes al bitane gerekirse :D hamsterı bulabilsem kafesinde en iyisini alcm ama malsf yok :(

aydo
12-03-2009, 02:34 AM
peki ozaman erkeği 2 katlı bi kafesim var onda tutacağım dişiyede 3 katlı bir kafes lazım doğurabilir :D bir soru daha biraz önce dişi hamstırın burnu kanadı kapıştılar az artık ayırdım erkek kutuda duruyor ne yapabilirim ona peçeteyi hafif dokundura dokundura sildim ama kanlı hâla ?

qnr
12-03-2009, 02:53 AM
baticon varsa sil güzelce temizle yara vs. varsa.

hamsteradmin
12-03-2009, 03:01 AM
Pamukla baticon sür yaraya. Dişi için yeni kafes alacaksan iki kat üç kat olması gerekmiyor. Önemli olan enine geniş olması.

Gonzales
12-12-2009, 01:24 PM
Ya benim aslında 2 gonzalesim var ama suriyeleri daha çok seviyorum ama almaktanda çekiniyorum biraz.. Onların daha tombul oldukları için ısırınca acıtır ve hareketsizdir zannediyorum... Düşüncelerim doğru mu acaba?

-ErgünCan-
12-12-2009, 02:34 PM
Ben syria besliyorum beni 1 kere ısırdı oda muz yediriodm ona muzun kokusu elimde kalmış.. Oda muz sanıp ısırdı syrialar daha uysaldırlarr..

aydo
12-12-2009, 07:04 PM
gonzalesler daha kötü ısırma huyları var bildiğim kadarıyla bende 2 suriye var hiç ısırdığını görmedim

Leke
12-12-2009, 07:58 PM
benimde suriyem var şuana kadar 2 kere ısırdı onlardan da ders aldım uyandırmadıgın sürece ısırmıyorlar :D

Pamuk V Armi
12-13-2009, 06:08 PM
bnm 32 hamsterlarımın hepsi toplamda 2 sefer ısırdı.bi tanesi ısırdı bide geçen seneki.suriyeler bizi hiç ısırmadı.demekki sizin alış yönteminiz farklı mincik şeyi.