PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düştü...

Berfe
12-01-2009, 09:57 PM
Yaklaşık 1 saat önce uyandı. Uyandığında hemen kafesin kapağını kemirip iterek çıkmak istiyor, ben de dayanamayıp çıkarıyor ve evde gezinmesine müsade ediyorum. Tabi bu geçici bir durum, zira top siparişi verdim gelmesini bekliyorum.

Yaklaşık 45 dakika boyunca dolaştıktan sonra odaya geri döndü. Ben de ayağımın altında dolaşıp ezilme tehlikesine maruz kalmasını istemediğimden yatağın üzerine koydum. Yer de halı filan da yok, tesadüf. Bilgisayara dalmışım, nasıl olsa inemez yataktan diyorum. Biraz orada oyalansın sonra bakarız çaresine diye düşünürken gürültülü bir şekilde yere atladı. Çakıldı desem daha doğru olur.

Telaşla arkamı döndüm, bizim berfê yerde, sırtüstü düşmüş ve kıpırtısız şekilde duruyor. O an hissettiğim korku ve üzüntüyü tarif edemem. Kesin şoka girdi diye geçiriyorum aklımdan, belki de öldü diyorum. Tabi onunla birlikte ben de şoktayım, onu izliyorum anlamsızca. Hiç kıpırdamıyor. Artık ona ne olduğundan emin olmak istedim ve parmağımla dürttüm. Anında dönüp dolabın arkasına bütün hızıyla kaçıp saklandı ve oradan 10 dakika boyunca çıkmadı. Bakıştık bir süre. Arada kafasını çıkarıp etrafa bakıyor ve tekrar çekiliyordu. Yavaş yavaş çıkmaya başladı, 5 dakika boyunca karışmadım, korkusu geçsin diye. Sonra elime aldım. Tepki vermedi ama hala korkusu geçmiş değil. Yürürken tedirgin yürüyor.

Her neyse, lafı fazla uzatmadan, arkadaşlara tavsiyem: hamsterınızı kesinlikle yüksek bir yere koymayın. Ne pahasına olursa olsun koymayın. Benimle aynı şeyleri hissetmenizi istemem doğrusu. Allah korusun, ölümü bu şekilde olursa, çok vicdan azabı çekersiniz.

Neyse ki bizimki çok dayanıklı çıktı da, bir canlının ölümüne sebep olmaktan ve onun geriye bıraktığı büyük bir vicdan azabından kılpayı kurtuldum. Sizin hamsterınız o kadar dayanıklı olmayabilir, dikkatli olun.

Not: Konuyu uygun bölüme açtığımdan emin değilim. Yanlışım varsa, sevgili adminden düzeltmesini rica eder, af dilerim.

elmyra
12-01-2009, 11:36 PM
Konuyu açtığın yerde bir sorun yok. Atlatmış olmasına sevindim gerçekten dikkatli olmak gerekiyor. Şokla birlikte kıpırtısız kalması geçici felç geçirmesine sebep oluyor. Korkusunun geçmesini beklemen müdahele etmemen iyi olmuş. İkinci kez düştüklerinde sonuçlar daha kötü oluyor, bazen felci atlatamayabiliyorlar böyle bir örneği bir arkadaşım yaşadı ve çok üzüldük. Geçmiş olsun.

Berfe
12-01-2009, 11:53 PM
Teşekkürler.

Rufus
12-01-2009, 11:59 PM
Vayy canına çok fena olmuş olmuş :( Ve uyarın için teşekkür ederim bu benim için de süper oldu yani uyarman için yanlış anlama :(

mainkavi
12-02-2009, 12:09 AM
geçmiş olsn , tekrar yaşamaman dileğiyle :)

hamsteradmin
12-02-2009, 12:29 AM
Dikkat edelim. Geçmiş olsun

Berfe
12-02-2009, 12:32 AM
Valla ben kendisine dahi bu kadar dikkat etmeyen biriyim. Ama çok yaramaz bir canlı, bazen istenmeyen şeyler söz konusu olabiliyor bu nedenle :D

hamsteradmin
12-02-2009, 12:45 AM
Akıl yürütmek lazım bazen hayvanlarımızı kendimiz gibi sanıyoruz. Meraklı olduklarını ve tehlikelerden bizim korumamız gerektiğini unutmamak lazım. Bir hamster tabi ki yüksekten atlar, yola devam ettiğini sanar çünkü. Hamsterların ya da beslediğimiz hayvanın genel yapısını, eğilimlerini, reflekslerini anlamaya çalışarak başlanabilir bu dikkat meselesine. Tabi kaza bu, olmuş bir kere, sözüm sana değil :)

...:::ÇıTıR:::...
12-04-2009, 07:41 PM
geçmiş olsun ya çok üzüldüm benimkide kanepenin tepesine tırmanmıştı tutana kadar güp aşağı ama baya bi geçti olayın üstünden ama bişey olmadı berfeye de geçmiş olsunlarımı ilet