PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : benm hamsterımın idrarı koyu renkli.

devran
04-29-2009, 12:22 AM
Merhaba alım satım bölümündeki yazınızda tesadüfen okudum.Çişleri belli belirsiz olur demişsiniz.Fakat benm hamsterımın çişi koyu renkte ve kokuyor.yani kendini baya bi belli ediyor.Talaşları haftada bir yeniliyorum ama çok hafif bir koku var yıne de.süt içtiği için olabilir mi.teşekkürler:)

hamsteradmin
04-29-2009, 01:31 AM
Hamsterınız erkek mi? :) Erkekse çiftleşmek için işaret kokusu bırakabilir veya kafes temizliğini çok sık yapmak, deterjan kullanmak da kafesi kokularıyla daha çok işaretlemelerine sebep olabiliyor. Sütün de etkisi olabilir, her tür en iyi kendi anne sütünü hazmeder, çoğu insan inek sütünü hazmedemiyor. Laktozsuz süt kullanabilirsiniz ama yine de inek sütü bir hamster için aslında ağır bir gıda.

Sevgiler :)

devran
04-30-2009, 12:06 AM
yok temizliğini haftada bir sadece suyla yapıorum ve yağsız süt veriyorum. ama muhtemelen çiftleşmek için koku bırakıyor.erkek:) çok teşekkür ederim.ben hiç tahmin etmemiştim.4 aylık oldu.çiftleşmek için uygun diil mi.birde yanına dişi hamster aldığımda kavga ederler mi çiftleşmeleri için uygun mudur.nasıl anlayabilirim?anne hamilelik sürecini ayrı bir kafeste mi tamamlamalı.yavrular ne kadar anneyle bir kalmalı.daha sonrasında hep beraber yaşayabilirler mi.biraz bilginize ihtiyacım var.çok teşekkür edrim:)

hamsteradmin
04-30-2009, 07:41 PM
Hamsterlar 1, 1 buçuk aydan itibaren cinsel olgunluğa erişiyorlar, yaşam döngüleri çok hızlı. Dişi çiftleşme döneminde değilse kavga edebilirler, iki ayrı kafeste olmaları ve ara ara bir araya getirmeyi denemeniz daha iyi olur. Anne hamilelik sürecini kendi kafesinde tamamlamalı, yavrular 1 ay anneyle kalmalı, 20 günlük olana kadar kafeste temizlik yapılmamalı, yavrular ellenmemeli. 1 aylıkken yavrulardan erkek olanları da ayrı bir yere alabilirsiniz anneyle veya kendi aralarında çiftleşmemeleri için.

Suriye hamsterları çoklu yaşamaya pek uygun değiller, gonzalesler toplu yaşamaya daha müsaitler. Suriyeler istisnai durumlar dışında kendi kardeşleriyle bile ölümcül kavgalar yapabiliyorlar. Ama bebeklikten itibaren hiç ayrılmazlarsa bir ihtimal kavga etmeyebilirler.

:D

devran
04-30-2009, 11:40 PM
teşekkür ederim:)

bıcır_
07-13-2009, 06:15 PM
ya benim hamsterlarında idrarı aşırı derecede koyu renkli yaşlarını tam olarak bilmiyorum ama daha 1 aylık bile değiller -satan adam 10 günlükler demişti - dişi erkek aynı kafeste kalıyorlar , şimdilik kavga etmedikleri için ayırmadım süt de vermiyorum neden olabilir??

hamsteradmin
07-13-2009, 09:44 PM
Neler yiyorlar, sebze vs çok veriyor musun? İkisi de erkek olabilir belki ondandır.

bıcır_
07-13-2009, 09:54 PM
kabak verdim bi kere ,yumurta ,yoğurt -gerçi yoğurdu hiç yemiyorlar-patates ,bazen çiğ makarna ,çekirdek bu kadar

hamsteradmin
07-14-2009, 12:45 AM
Anladım, koyu idrar dediğin yoğunluğun nasıl olduğunu bilmem mümkün değil ama cinsel olgunluğa ulaşmalarıyla alakalı olabilir veya yediklerinin yoğun olmasıyla ilgili. Ya da mekana alışmak için yoğun bir idrar bırakıyorlardır.