PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koşturak

devran
04-29-2009, 12:06 AM
merhaba benm hamsterım sürekli olarak koşturağını düşürüyor.ben takıyorum o düşürüyor.ama bunu yaklaşık 1 aydır yapıyor.Bundan önce hiçbirşey yoktu.gayet güzel biniyordu koşuyordu.şimdi hareketsizliğinden sağlığının bozulmasından endişe ediyorum.Ne yapmamı önerirsiniz?

hamsteradmin
04-29-2009, 01:35 AM
Neden ve nasıl düşürdüğünü, düşürme anını gözlemleyebildiniz mi? Bu size bir açıklama getirebilir. Çiftleşme isteği de bazen kafeste aşırı hareketliliğe sebep olabiliyor. Bazı gıdaların üreme isteğini artırıcı etkileri de var, muz gibi.

Koşması için en iyi çözüm, evin içinde gezebildikleri hamster kürelerinden almak. 15-20 tl civarındadır. Sabit ayaklıklı olanlarından tercih edin, gerektiğinde ayaklık üstünde takılı topta koşar, istediğinizde de evin içine topla salıverirsiniz. Bu şekilde koşarak evi gezebiliyorlar. Bu bahsettiğim kafesin içinde değil, dışında kullanılıyor. Bir nevi kontrollü salıvermiş oluyorsunuz, aynı zamanda da bol bol koşup terliyorlar :)

devran
04-30-2009, 12:10 AM
evet o küreden edineli baya oluyor zaten.hareketsiz kalmaması için sürekli antreman yaptırıyorum orada:)ceviz verdim o da olabilir sanırım.bütün işaretler gsteriyor ki artık bi gelin almak lazm:)teşekkürler.