PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım edinn !!

froth_35
11-27-2009, 09:34 PM
Arkadaşlar gonzalesimin sağ gözü şişti, gözbebei beyaz gibi, kırmızı göz rengide biraz beyaza döndü.Acaba katarak falan mı dedim ama emin olamıyorum alırken kadın bana 5 aylık demişti doğruysa şuan 10 aylık falan olması gerek. Tırnakları oldukca uzun yaşlı olabilir die düşündüm.

Gözü kötü ama neşesi yerinde gibi yemek yiyo, su içio, temizlenio, iniyo çıkıo nesi olduğunu anlamadım açık veteriner de bulamadım. bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

Berfe
11-27-2009, 09:41 PM
Veterinere götür. Bilip bilmeden sağlığı hususunda bir şey söylenemez. En sağlıklısı uzmana danışmandır.

hamsteradmin
11-27-2009, 10:40 PM
Gözü mikrop kapmış olabilir, kafesinde başka hamster varsa kavga edip zarar görmüş olabilir, kafes temizliğine daha çok dikkat etmek gerekiyordur belki. Yakındaki bir veterinere muayene ettirirsen sağlıklı bilgi alırsın, önerebileceğim bir şeyler var ama en güzeli bir veteriner görmesi. Geçmiş olsun

froth_35
11-28-2009, 07:16 PM
teşekürler evet bana kalsa hemen götürücem veterinere ama bayram dolayısıyla kapalı burdaki veterinerler. Kafesde bide kendi yavrusu var ama 1 aylık falan küçük daha. Gözü beyazlaştı korktum bende..:/

hamsteradmin
11-28-2009, 07:56 PM
İçteki göz kapağı dışarı doğru çıkar bazen, üşütme durumunda genellikle. Ama yeme içmesinde sorun yok dedin. Ufak bir çizik veya mikrop kapma gibi bir şey olabilir. Eczaneden 1 milyonluk teramisin göz merhemi alıp çok çok az, değdi değmedi denebilecek miktarda o göze sürebilirsin. Ya da istersen bayram sonrasını bekle.

froth_35
11-29-2009, 07:59 PM
peki teşekür ederim tekrar.. bi gün kaldı herhangi bi ilerleme falan yok gibi 1 gün daha beklicem artık..:/

Leke
11-29-2009, 10:01 PM
bence de en iyisi bekleyip veterinere götürmen olur. bilip bilmeden göz merhemi vs. sürmek hayvana zarar verebilir. veteriner ona dogru ilacı vericektir.

hamsteradmin
11-29-2009, 10:28 PM
Sevgili Leke, ben de aynı fikirdeyim seninle ama mikrop kapma veya zedelenme durumlarında bahsettiğim ilaç hayvanlar için en zararsız ve uygun ilaçtır, hem de kolay temin edilir. Pekçok veterinerin verdiği ilaçlar bellidir zaten. O nedenle rahatlıkla tavsiye ettim. Sevgiler

Leke
11-30-2009, 12:05 AM
ben farklı bir açıdan düşünmüştüm belki farklı bir şey verir diye. haklısınız evet :)