PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterim ın türü hakkında şüphedeyim gonzales mi suriye mi

omurtlak
24.11.09, 04:42 PM
arkadaşlar elimde ikitane hamster var ikisi de beyaz ve kırmızı gözlü dişi ve erkek aynı kafeste yaşıyorlar 2 gündür.

çifleştirmek için sonradan erkeğini aldım.

genelde anlaşıyorlar ama bazen vıcrt vıcrt ses çıkartıyorlar birbirlerinin yuvalarının içinde sanırım kavga ediyorlar yuvayı veya yuvadaki yiyeceği paylaşamıyorlar ama onun dışında çarkda ikisi beraber aynı anda koşuyorlar ve tartışmıyorlar. kafes içinde uyumlular yani

araştırdığıma göre hamsterımın türü rus cüce veya gonzales gibi bişey ancak yuvada kavga ettiklerinden dolayı acaba suriye hamsterları mı diye şüpheye düştüm.

fotoları ekliyorum. bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

şimdiden teşekkürler

elmyra
24.11.09, 04:55 PM
Bu bir suriye hamster. Hem gonzales kadar ufak gözükmüyor hem de yüz tipi tam bir suriye. O sesler de kavga sesleri olabilir. İkisini ayırman gerekecek.

aydo
25.11.09, 03:15 AM
Benimkinin aynısı suriye hamsteri :)

omurtlak
26.11.09, 02:39 PM
cevaplarınız için teşekkür ederim.

hamsterlar suriye ilk zamanlar kavga ediyorlardı birbirlerine alışamadıkları için şimdi gül gibi geçiniyorlar koyun koyuna girip beraber yatıyorlar

kafesim çok büyük bir kafes 3 oda 1 salon tarzından birşey :)

iki tane yuva var ama bunlar bir yuvaya ikisi birden girip tüm kapıyı pencereyi kumaş talaş vs gibi maddelerle kapatıp koyun koyuna uyuyorlar.

ancak ilgimi çeken 24 saatin 20 saati uyuyorlar neredeyse dışarı pek çıkmıyorlar.

seslendiğim zaman çıkıyorlar bi, yem vereceğimi anlayıp ayaklanıyorlar seslenmesem hiç çıkmayacaklar kış uykusuna falan mı yatıyorlar bunlar böyle anlamadım

hamsteradmin
26.11.09, 07:42 PM
O vıcır vıcır sesler kavga sesleri, o nedenle ayırmanı tavsiye ederim devam ederse.Bulundukları ortam soğuk mu, belki vücut ısısını korumak için uyuyorlardır.

omurtlak
26.11.09, 09:49 PM
yok yok o erkek hamsterı ilk aldığım zaman oluyordu 2 gün içinde öyle 2 kez kavga ettiler. şu na gayet uyumlular beraber koyun koyuna sarılıp yatıyorlar hatta şu an çifleşmeye başladılar dişinin uygun olduğu zaman.

normalde bizim dişi çok aşırı hareketlidir ancak şu an mayışmış kıçını kaldırmış bekliyor öyle erkek gelse diye. bizim erkekde çok fazla oralı olmuyor arasıra şöyle bi yelteniyor.

en komiği annem telaşa varmış kafesi tık tık tıklıyor bizim hatuna ne oldu diye ölüyormu ne hiç haraket etmiyor diye. bende elleme hayvanları rahatsız etme çiftleşiyorlar dedim :)

hamsteradmin
26.11.09, 10:31 PM
Hamilelik 16 gün sürüyor ve doğumdan sonra yavrularla anne başbaşa kalmalı, doğumdan sonra hiç sağlıklı olmayan bir şekilde anne yeniden çiftleşebilir ve daha diğer yavrular 1 aylık olmadan yeni yavrular doğar. Bu döngü böyle giderken zayıf düşen anne yavruların çoğunu veya hepsini yiyebilir. O nedenle hamileliğin sonlarına doğru erkeği ayrı bir kafese almak şart.

Pamuk V Armi
08.12.09, 06:55 AM
o hamsterlar daha çok suriye ye benziyor ama pek anlamadım.