PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamsterim gozlerini acmiyor..?

alishcan
11-23-2009, 01:22 PM
merhaba hamsterim 5 haftalik civarinda bugun uyandigimda gozleri kapaliydi yem verdim gozleri kapali yedi hareketli gayet ama gozlerini acmiyor hic. carkinda donuyor ama o zaman bile gozleri kapali son birkac saattir böyle bir sorunmu vardır..

by traxxas
11-23-2009, 02:29 PM
merak etme zaten gözlerini çok kullanmıyolar yani gözleri fazla görmüyor koku ve ses herseyi çözüyo bu konu hakkında fazla bi bilgim yok ama merak etme sorun yok

hamsteradmin
11-23-2009, 04:13 PM
Yakınlardaki veterinerleri araştırıp bir muayene ettirebilirsin, ya ücret almıyorlar ya da en fazla 5-10 tl alıyorlar. Burdan bir şey söylemek hem zor hem de vakit kaybetmeden uzman birine göstermen daha doğru, sadece bir anlık bir durum mu, mikrop mu kaptı onu anlamış olursun.

alishcan
11-23-2009, 04:41 PM
su anda sadece bir tanesini açtı diğerini kapalı tutuyor yada çok az açık. son zamanlarda hiç elimede almadım neden böyle birşey oldu bir anda anlayamadım :(

edit: dediğinizi uygulamaya koyacaktım gitmeden kafesini temizleyim dedim elime almaya çalıştım ki o sıra diğer gözünüde tamamen açtı. şu anda takip ediyorum gayet normal gözleri açık. acaba keyfimi böyle kapalı tutuyor.

hamsteradmin
11-23-2009, 07:38 PM
Belki hafif uykuluyken hareket etmeye devam ettiği için öyle görünmüştür. Gözlemlersin, duruma göre konuşuruz.

elmyra
11-23-2009, 08:35 PM
Bazen uyurken gözlerinde hafif çapak oluyor, gözlerinin genelde biri kapalı kalıyor bir süre sonra kendileri açıyorlar ama çay ve pamuk yardımıyla da pansuman yapılabilir bu tip durumlarda.

hamsteradmin
11-23-2009, 09:15 PM
Çay ılık olmalı ve kullanacağın malzemeler temiz olmalı. Elmyra'cım ben de aynı şeyi söyleyecektim fakat eğer sırf uykulu olduğu için gözü kapalı göründüyse durduk yerde ellemeyelim diye karar verememiştim. Gözlemlesin arkadaş, anlarız zaten. :)

alishcan
11-24-2009, 06:53 PM
evet sanırım dediğiniz gibi çapak olmasından dolayı bir sorun vardı takip ediyorum herhangi bir sorun yok uzun süredir.. ama halen alısamadık birbirimize bugun elime almaya calistim elimi kafesin icine soktum carkin altina saklandi vs. vs. elimi kafesin icine sokunca elimden yem yiyor ama bir türlü gelmiyo ve ısırıyo sürekli :O
neyse alıştırma çabalarına devam :)