PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ağzını doldurup etrafa boşaltıyor

aydo
23.11.09, 02:22 AM
Merhaba arkadaşlar benim sorum bende bir suriye hamsterı var resimlerini görmüşünüzdür zati kabına yemeğini koyunca hepsini ağzına doldurup kafesi kemirmeye başlıyor dışarı salıncada evin bir köşesine gidip ağzını boşaltıyor geçenlerde mutfak dolabının altına sotelemiş hepsini gördük :) niye böyle yapıyor acaba bileniniz varmı ?

hamsteradmin
23.11.09, 03:16 AM
Evin içinde kendisine ait bölge belirlemiş, yiyeceklerini de doğası gereği oraya depoluyor yalnız onu böyle serbestçe eve bırakmak tehlikeli olabilir, kaybolmuyor mu?

WayOfDeath
23.11.09, 11:51 AM
Valla bizim hamster kafesten kaçmış bi baktık mutfakta dolabın arkasından çıktı iyiki gördük yoksa ezerdik.Sonra birdaha koyduk kafese baktık tarzan gibi tırmanmaya başladı en üstten bi elini oraya bi elini buraya atarak giderken en köşeye gitti ordan bi yer bulmus sığacabileği bir şekilde baktım bizim hamster çıkıyo :D anladım artık orayı bezle kapattım artık kaçamaz bu kaçamak :D

aydo
25.11.09, 03:14 AM
Evin içinde kendisine ait bölge belirlemiş, yiyeceklerini de doğası gereği oraya depoluyor yalnız onu böyle serbestçe eve bırakmak tehlikeli olabilir, kaybolmuyor mu?

Yo hayır sürekli bırakıyorum kendi kendine dolaşıp geliyor yanımıza kafese koyuyoruz sonra ama sürekli biyerlere boşaltıyor ağzını bazende topuna koyup salıyorum ozamanda çok sağa sola çarpıyo sersemler diye korkuyorum çünkü süratli gidip duvara vuruyor küresini :)

elmyra
25.11.09, 08:54 PM
Çarpmasını engellemek için hamster topunu senin oluşturduğun bir alanda serbest bırakabilirsin. Odanın ortasında mesela yer minderi, eski havlu vs gibi bir engel oluşturursan topla geçemez ve o alanda gezer. Çarpma ve sık kullanımdan dolayı kapak yapıları bozuluyor bir süre sonra ve hamster toptayken kapak düşebiliyor ve tabi içinden çıkıyorlar.

hamsteradmin
25.11.09, 09:34 PM
O çarpmadan hamsterın zarar görmez ama eşyalar için bir şey diyemem.